Arkadaşlar acil yardım lazım çok endişeliyim titreli bhcg yaptık karışık değerler var😔

Bir Garip Muallime

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2019
44
20
Hanımlar merhabalar 5+6 haftalık hamileyim kramplarım var ve sabah biraz lekelenme oldu doktora gittik titreli beta hcg yaptılar değer >1382 çıktı. Fakat ben en son 3 gün önce bthcg ye özelde baktırdım 10716 çıktı ve bugün bu çıkınca anlamadım çok korkuyorum bayram nedeniyle doktorda yok ortalıkta. Acil olarak yorumlarınızı bekliyorum 🙏😔

DiLaYiGitSeYHaN

2 çocuk 1 Melek Annesi(yiğitim)
Pro Üye
19 Şubat 2009
5.628
244
Hanımlar merhabalar 5+6 haftalık hamileyim kramplarım var ve sabah biraz lekelenme oldu doktora gittik titreli beta hcg yaptılar değer >1382 çıktı. Fakat ben en son 3 gün önce bthcg ye özelde baktırdım 10716 çıktı ve bugün bu çıkınca anlamadım çok korkuyorum bayram nedeniyle doktorda yok ortalıkta. Acil olarak yorumlarınızı bekliyorum 🙏😔
Acile gidin bence beklemeyin.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-04-2020

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 223 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün sonunda bebeğinizin diz ve ayak bileklerin yerleşeceği noktalar şekillenmiş olacak. Önümüzdeki hafta civarında bebeğinizin gonadları (eşey bezleri) leğen kemiği içinde oluşcak ve bebeğinizin cinsiyetine göre testis veya yumurtalık olacaktır. Bebeğinizin göz kapakları şekillenmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Elmas2326

Ömür dediğin bir gün oda bu gün
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2019
642
506
Farklı yerlerde yapılan testler farklı sonuç verebiliyormuş bu değerler de oynama olunca dış gebelik yada kimyasal diye biliyorum ama siz yinede doktordan net birşey öğrenmeden canınızı sıkmayın rabbim bebişinizi korusun inşallah 🤲🏻

Bir Garip Muallime

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2019
44
20
Farklı yerlerde yapılan testler farklı sonuç verebiliyormuş bu değerler de oynama olunca dış gebelik yada kimyasal diye biliyorum ama siz yinede doktordan net birşey öğrenmeden canınızı sıkmayın rabbim bebişinizi korusun inşallah 🤲🏻
Bizim kesemiz göründü bugünde üniversite hastanesinde baktık yine sağlıklı dediler ama şimdi diğer hastanenin bu titreli hcg si çıktı bu ortalığı karıştırdı ne demek olduğunu anlamadım baya endişeliyim 😔

Elmas2326

Ömür dediğin bir gün oda bu gün
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2019
642
506
Bizim kesemiz göründü bugünde üniversite hastanesinde baktık yine sağlıklı dediler ama şimdi diğer hastanenin bu titreli hcg si çıktı bu ortalığı karıştırdı ne demek olduğunu anlamadım baya endişeliyim 😔
İnşallah oranın yaptığı bir hatadır bebişinizde bi sıkıntı olmadan kucağınıza almayı rabbim nasip etsin çok geçmiş olsun

Bir Garip Muallime

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2019
44
20
Doktora gittik test yüksek anlamına geliyormuş. Birde yeni hcg yaptılar 3 gün önce 10716 bugün 22800 3 gün arayla artış nasıl sizce artık eve geldik doktora gösteremedik tam 3 kat olması gerekiyordu olmamış 😔

Adanali0134

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2019
154
84
Doktora gittik test yüksek anlamına geliyormuş. Birde yeni hcg yaptılar 3 gün önce 10716 bugün 22800 3 gün arayla artış nasıl sizce artık eve geldik doktora gösteremedik tam 3 kat olması gerekiyordu olmamış 😔
Tam 3 kat olması gerekmiyor. Gün aşırı %60tan fazla artması gerekiyor. Pazar günü 10binse bugün salı 20bin olması, en az 16bin olması gerekiyor. Ama bu hesap skalaları geniş. Sakin olun.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-02-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 183 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları vücut büyüklüğüne göre nihayi oranına erişti fakat bacakları hala vücuduna göre daha kısa. Bebeğinizin dalağı artık tamamen işlevsel. Hamileliğiniz sırasında rahminizin ağırlığı yaklaşık 360 kat artarak yaklaşık 28 gr dan yaklaşık 1,13 kg a çıkacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt