1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
    Notu Gizle
  3. Notu Gizle

arkadaşlar bilgilerinize ihtiyacım var

Konusu 'Gebelik / Hamilelik / Kadın Doğum' forumundadır ve wampiress tarafından 20 Ocak 2010 başlatılmıştır.

20 Ocak 2010
    Konu Sahibi : wampiress
  1. wampiress

wampiress Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bilgilerinize ihtiyacım var

şuan 27 haftalık hamileyim geçenlerde zencefil içmiştim o günden beri bebeğim pek hareket etmiyor
    çok fenayım acaba bir şeymi oldu bilen varsa lütfen yazsınsenağlama

2. 20 Ocak 2010
  3. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım içini ferah tut. Bir şeycik olmamıştır inşallah. Ama bunun cevabını sana biz veremeyiz. Bence en yakın sağlık ocagına ya da hastaneye gidip, kalp atışlarına baktır ve için rahat etsin.

4. 20 Ocak 2010
  5. wampiress

wampiress Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    pazartesi dr gideceğim zaten inşallah birşeyi yoktur

6. 20 Ocak 2010
  7. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Zencefilin etkileyeceğini sanmam canım..
    Benim işyerimde bir arkadaş her sabah tarçın zencefil çayı yapıyor. Ben de tadını çok beğenmiştim, neredeyse 10-15 gün her sabah bir bardak içtim..
    Sonra sürekli içmek belki iyi değildir diye bıraktım ama hala arada alıyorum..
    35 haftalık hamileyim ben de bebeğimin hareketlerini hiç etkilemedi benim.

Ama beklemek yerine bi sağlık ocağına falan git kalbini dinlet için rahat etsin bence de...

Ya da sen önce bir çikolata ye, sonra meyve suyu iç ardından bi 5-10 dakika bekle kana karışsın sonra uzan bebeğin hareket edecketir :)

8. 20 Ocak 2010
  9. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canim keske icmeseydin zencefili hic görmedim tatmadim ama bi bitki oldugunu biliyorum..hamileyken bitkilerden ve caylarindan uzak durun deniliyor..ama insallah bisiy yoktur....cok yormussan kendini o zamanda hareket etmiyor dinleniyor...

10. 20 Ocak 2010
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    canım zencefılden degıldır 28-30 haftalardan once bebek hareketlerı duzensız oluyormus zaten. saglık ocagına gıdıp kalp atıslarını dınle ıcın rahat eder en azından.

12. 21 Ocak 2010
  13. Gunesaydan

Gunesaydan Abc ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 17 haftalık ahmıleyım hamıle oldugumu ılk ogrendıgım haftalarda zencefıl adacayı falan melısa cayı baya kullandım, ve o donem sureklı bulantılarım oldu tahammul edemedıgım dereceye ulastı ve gunumu bekleden kontrole gıttım bebek kesesının yanın kanama kesesı olusmus dedı,dusuk tehlıkesı var dedı dr.proges.ıgne ve ılacla bol dınlenerek o donemı atlattım.sonra ılk hamılelık kontrolumu yapan dr.buldum ona gıttım ve bana adacayı melısa zencefıl,papatya gıbı cayların dusuge yol actıgını soyledı.ama gunde 7-8 bardak ıcıyodum toplamda.sımdılerde gunde bır bardak ıhlamuru bıle korkarak ıcıyorum.pazartesıyı bekleme hemen gıt dr.a. ınsallah bısey yoktur,ama gunlerce acaba oylemı boylemı dıye tedırgın olacagına gıt bıran once ıcın rahatlasın.yada bır sey varsa hemen tedbır al :CüvCüv:canım.

14. 22 Ocak 2010
  15. wampiress

wampiress Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

kızım çok şükür eskisi gibi hareketlenmeye başladı

16. 22 Ocak 2010
  17. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Bitki çaylarının fazlası zararlı bir bardaktan bir şey olmuyor ama adaçayı nane tehlikeli onu biliyorum.Ben gecenlerde grıp olmustum doktorum 2 bardağa kadar bitki çayı icebilecegımı soyledi ıhlamur zencefil kusburnu ve papatya caylarını surekli içtim bende bebeğinin hareketsiliği bazen kendini cok yordugun zaman da oluyor canım.Hareketlenmiş seni yaramaz neyseki annesini korkutmus ama baya bir.

18. 22 Ocak 2010
  19. wampiress

wampiress Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    fena korkuttu beni yaramaz

zencefili fazlada içmemiştim bir bardak içmiştim ama galiba kızım pek sevmiyor annesi gibi