• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Arkadaslar bu nasil orulur? Yeni dogan icin

Tiramisu35

♥♥♥Yavrularım♥♥♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2009
5.538
4.563
Çok basit ters örgü yapacaksın canım. Hiçbir şeyi yok.

telasememuresi

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2014
2.558
2.970
Canım bu haroşa zaten. Uygun bi ip buldun mu tamamdır:))

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-11-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 171 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları, tırnak yataklarından çıkmaya başlayacaklar. Bebeğinizin bacakları uzadı ve daha gelişmiş durumdalar. Kış aylarında, özellikle ısınmak için kuru hava kullanılan ortamlarda, kendinizi sıkışık, sıkıntılı hissedebilirsiniz. Soğuk algınlığı ve burun tıkanıklığı olduğu zamanlarda da aynı şekilde kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Bebeğinizin hareket ettiğini hissetmeye başlayabilirsiniz. Ama 20 nci haftaya kadar bebeğinizin hareketlerini hissetmemeniz normaldir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Tiramisu35

♥♥♥Yavrularım♥♥♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2009
5.538
4.563
Peki kac ilmek gerekir yeni dogan icin sizce
İpine göre değişir. Mesela ben çok kalın bir iple kendim için kazak örüyorum 75 ilmek attım. Annem bana süveter örüyor onun ipi daha ince 120 ilmek atmış. Bence biraz ilmek atıp bir iki sıra ör. Duruma göre artırır yada azaltırsın söküp.

telasememuresi

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2014
2.558
2.970
Kuzum kalından örceksen iki ip yeter. Kesmeyi bilmiyosan dikdörtgenleri ör birleştir fazla kalanı sökersin işte:))

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları, tırnak yataklarından çıkmaya başlayacaklar. Bebeğinizin bacakları uzadı ve daha gelişmiş durumdalar. Kış aylarında, özellikle ısınmak için kuru hava kullanılan ortamlarda, kendinizi sıkışık, sıkıntılı hissedebilirsiniz. Soğuk algınlığı ve burun tıkanıklığı olduğu zamanlarda da aynı şekilde kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Bebeğinizin hareket ettiğini hissetmeye başlayabilirsiniz. Ama 20 nci haftaya kadar bebeğinizin hareketlerini hissetmemeniz normaldir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

telasememuresi

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2014
2.558
2.970
İki ip çok fazla yenidoğan bebeğe örecekmiş 1,5 el kadar birşey olacak :)
Kalın ama belki büyük örmek ister ben çok gördüm dirseğe gelmeyen bebeğe dizine kadar yelek😂 bi de kayınvalidesi falan örerse yaşlılar yapıyo onu ondan dedim😂

Patriska

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2019
105
18
Kalın ama belki büyük örmek ister ben çok gördüm dirseğe gelmeyen bebeğe dizine kadar yelek😂 bi de kayınvalidesi falan örerse yaşlılar yapıyo onu ondan dedim😂
İpine göre değişir. Mesela ben çok kalın bir iple kendim için kazak örüyorum 75 ilmek attım. Annem bana süveter örüyor onun ipi daha ince 120 ilmek atmış. Bence biraz ilmek atıp bir iki sıra ör. Duruma göre artırır yada azaltırsın söküp.
Kolicin kesme yapmamis galiba 3 parca ormus sonra birlestirmis gibi duruyor, kol oyuntusu var gibi gelmedi bana. Sadece yakada oyuntu var gibi dimi

Yukarı Alt