Arkadaşlar hamilelik konusunda lütfen yardım edinin!!!

rugan035

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bugün doktora gittim hcg sonucu 1200 çıktı ama kese görünmedi 5 haftalık dedi doktor. Endişeleniyorum acaba nedem kese görünmedi. Doktor 2 gün sonra tekrar bakalım 2000 üzerinde olursa sağlıklı olur felan dedi ama aynı durumu yaşayanlar paylaşa bilir mi acaba ya kese görünmez diye çok korkuyorum ya da hcg yükselmez diye offf

Nehirh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.545
Erken canım az daha bekle, seni çok iyi anlıyorum. Her şey güzel olacak inşallah. Birkaç gün sonra görünür. Ben ilk haftalar hastaneyi aşındırdım resmen.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-07-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 40 gün kaldı.

Doğum sırasında kan kaybı kaçınılmaz olduğu için, bu arada plasenta rahim duvarından ayrılmak zorundadır. Kan fazlalığından dolayı, bir miktar kan kaybı aşırı risk oluşturmaz. Bol miktarada sıvı tüketmeye, yeterli demir, kalsiyum, bakır ve K Vitamini almaya devam etmelisiniz. Bebeğinizin başı aşağıya dönerek doğuma hazırlanıyor olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

rugan035

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Çok teşekkür ederim canım ya cevabın için biraz içimi rahatlattın inşallah yaaa senin kaçıncı gün görünmüştü nehir

N3F3RT4RI

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
kesenin net görünmesi için beta hcg değerinin 3000-5000 seviyesine ulaşması gerekiyor diye biliyorum, içiniz rahat olsun.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

honey bunch

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
12.230
Vajinal baksa 1000 üstü gözüküyormus
Ben ilk 1400dü vejinal istemedim üc gn sonra gittim karından gözükmüştü
Sıkmayın canınızı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2019

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 79 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu sizi görmek, sizi duymak, size özgü kokuyu tanımak ve sütünüzü tatmak için hazırlanıyor. Bebeğinizin doğumu artık çok uzak değil. Bebeğinizin derisinin, cildinin her santimetre karesinde yaklaşık 110 ter bezi, 15 yağ bezi ve 3300 ısıya duyarlı hücre bulunur. Annelerde bugünlerde tekrar sık idrara çıkma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

rugan035

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Arkadaşlar içimi rahatlattınız gerçekten yaa Allah razı olsun hepinizden

21fdz

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
10
Cnm acele etme alttanda baktirma riskli çünkü ve 5haftalik daha erken ben 6.haftanin sonlarinda baktirdim

Mimi321

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
412
5. Haftada kese görünüyordu 6. Haftanın ortasında da kalp atışlarını duydum. Başlarda riskli olduğu için 10. Haftaya kadar vajinal ultrasona her hafta kontrole gittim karından bakılan ultrason okadar detaylı göstermiyor çünkü daha çok küçük olduğu için vajinal ultrasonda erkenden görebiliyorsunuz tehlikeli olan veya korkulacak bişey yok bunda içinizi ferah tutun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 47 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri günlük aktivite zamanlarında açık ve uyuduğu zamanlarda gözlerini kapatıyor. Bebeğinizin gözlerindeki pigmentasyon tamamlanmadığı ve göz renkleri tam gelişmediği için bebeğinizin gözleri şimdi mavi. Bebeğinizin gözlerinin renk pigmentasyonunun tamamlanması için bir kaç haftası daha var. Bebeğinizin hareket edecek yeri gittikçe daraldı fakat hala çok aktif.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

greyfurt_

Prensesimi bekliyorum 🥰👑
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.250
Aynen Benimde vajinal baktı 5 haftalıkken o zaman kese vardı bebiş yoktu 1 hafta sonra tekrar gittim bu sefer gözüktü ikiside değişebiliyor. Canını sıkma

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2019

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 58 gün kaldı.

Bebeğinizin saçı artık uzuyor. Sizin ve bebeğinizin babasının aile genetik eğilimlerine bağlı olarak, bebeğiniz doğduğu sırada ya tam saçlı olarak yada seyrek saçlı olarak doğacak. Her iki durumda normaldir. Doğum konusunda endişeli ve huzursuzluk yaşıyor olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt