Arkadaşlar hamilelik konusunda lütfen yardım edinin!!!

rugan035

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bugün doktora gittim hcg sonucu 1200 çıktı ama kese görünmedi 5 haftalık dedi doktor. Endişeleniyorum acaba nedem kese görünmedi. Doktor 2 gün sonra tekrar bakalım 2000 üzerinde olursa sağlıklı olur felan dedi ama aynı durumu yaşayanlar paylaşa bilir mi acaba ya kese görünmez diye çok korkuyorum ya da hcg yükselmez diye offf

Nehirh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.036
Erken canım az daha bekle, seni çok iyi anlıyorum. Her şey güzel olacak inşallah. Birkaç gün sonra görünür. Ben ilk haftalar hastaneyi aşındırdım resmen.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-07-2019

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 128 gün kaldı.

Bebeğiniz erkek ise, bugünlerde testisleri pervis bölgesinden testis torbasına doğru inmeye başlayacaktır. Unutmayın yumurtalıklar ve testisler aynı dokudan meydana gelirler. Aynı dokular bir araya gelerek kızlarda geniş dudakları ve aynı dokular birleşek erkeklerde testis torbasını oluşturur. Doğum planınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

rugan035

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Çok teşekkür ederim canım ya cevabın için biraz içimi rahatlattın inşallah yaaa senin kaçıncı gün görünmüştü nehir

N3F3RT4RI

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
kesenin net görünmesi için beta hcg değerinin 3000-5000 seviyesine ulaşması gerekiyor diye biliyorum, içiniz rahat olsun.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2019

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 122 gün kaldı.

Bebeğinizin solunum sistemi henüz tam olgunlaşmış durumda değil. Bebeğinizin akciğerlerinin oksijeni tutup, kan dolaşımına aktarabilmesi ve dolaşım sisteminden gelen korbondioksiti nefes yoluyla dışarı atabilmesi için daha çok gelişmeye ihtiyacı var. Rahminiz büyüdükçe, rahminizi destekleyen kas ve bağların gerilmesinden dolayı karnınızın alt kısmında ağrılar hissedebilirsiniz. Bebeğinizin kalp atışları kuvvetleniyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

honey bunch

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8.625
Vajinal baksa 1000 üstü gözüküyormus
Ben ilk 1400dü vejinal istemedim üc gn sonra gittim karından gözükmüştü
Sıkmayın canınızı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2019

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 167 gün kaldı.

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

rugan035

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Arkadaşlar içimi rahatlattınız gerçekten yaa Allah razı olsun hepinizden

21fdz

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
10
Cnm acele etme alttanda baktirma riskli çünkü ve 5haftalik daha erken ben 6.haftanin sonlarinda baktirdim

Mimi321

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
409
5. Haftada kese görünüyordu 6. Haftanın ortasında da kalp atışlarını duydum. Başlarda riskli olduğu için 10. Haftaya kadar vajinal ultrasona her hafta kontrole gittim karından bakılan ultrason okadar detaylı göstermiyor çünkü daha çok küçük olduğu için vajinal ultrasonda erkenden görebiliyorsunuz tehlikeli olan veya korkulacak bişey yok bunda içinizi ferah tutun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2019

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 135 gün kaldı.

Bebeğinizin kalp atışları stetoskopla dinlenebilir. Eğer doktorunuz size bebeğinizin kalp atışlarını dinlemeniz için teklifte bulunmadıysa bir sonraki randevunuzda bunu doktorunuzdan isteyebilirsiniz. Bebeğinizin göbek kordonu o kadar iyi tasarlanmıştır ki kan dolaşımı saate 6-7 km hızla kordon ve bebeğiniz arasında tamamlanır. Ve bu sadece 30 sn içinde tamamlanır. Baba hamilelikle daha ilgili bir döneme girebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

greyfurt_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
797
Aynen Benimde vajinal baktı 5 haftalıkken o zaman kese vardı bebiş yoktu 1 hafta sonra tekrar gittim bu sefer gözüktü ikiside değişebiliyor. Canını sıkma

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2019

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 146 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin boyun dibi bölgesinde, göğüs kemiğine doğru, kasık ve üretra (idrar yolu, vücuttaki idrarın dışarı atıldığı tüp) yakınlarında ısı üreten kahverengi yağlar oluşmaya başlar. Kahverengi yağların koruyucu özelliği vardır. Bebeği soğuk ortamlarda sıcak tutar. Kahverengi yağlar yenidoğan bebeklerde olurlar. Yetişkinlerde sadece izleri kalır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm oldu. Ağırlığı ise yaklaşık 300 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt