Aşı Takvimi

a.sahin

annen seni bekliyorrrrrrr
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2009
579
2
35
Bana da 3. Ay kontrol sadece dediler halbuki kizimda 3. Ayda asi yapmislardi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

louisV

Optimist:)
Kayıtlı Üye
21 Mart 2014
74
18
Hanımlar merhaba, biraz paranoyakça olacak ama kendi aşımızı üretemediğimizden aşıların tümü ithal aşı, kısaca; aşılara güveniyor musunuz?

tavsancan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2010
1.025
407
38
3. Ve 5. aylarda ishal aşısı yapılıyormuş 2yıl ishal kaynaklı hasralıklara karşı koruyormus devlet yapmıyormuş. Yaptırdık ağız yoluyla uygulanıyor, kireç gibi beyaz bir aşı.

Buraksemra

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2014
17
0
Anneler kızıma ıkıncı karma aşısı yapılacak 4. Ayında bıkac gün kaldı. Ateş yapıyormu? Ilk karma bıraz yaptı bıze ıkıncıde verem aşısı olmadığı için ateş yapmayabılir dedi siz neler yasadınız

15ekim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2016
25
5
34
Ben kızıma aşı yapılmadan önce calpol içiriyorum, hem ateşlenmesine hemde acısına önceden müdahale etmiş gibi oluyorum, iyi oluyor.

arydsm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2014
417
251
Kızım için 28 kasımda 2. Ay aşısı için gün vermişlerdi biz o gün şehir dışında olacağız. Bu aşının günü değişmez mi illa o gün mü olmak zorunda? Bilgi verir misiniz arkadaşlar

Semo

SeViYoRuM, SeViLiYoRuM!!!
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
3.337
379
bebeginize a$i vurdurmadan once, asilarin verdigi ve yol actigi rahatsizliklari iyice okuyun.
icinde hangi kimyasallar var, okuyun.
geri donulmez hasarlar acabilecegini okuyun.

bilmediginiz etmediginiz seyleri o minnacik bedene vurdurmayin, doktorun kuru lafina cocuklarinizi zehirlemeyin !!!!!!
Bebegine a$i vurdurup, icinde ne oldugunu bilmeyen, hangi hastaliga a$i vurdurdugunu bilmeyen insanlar var !

Semo

SeViYoRuM, SeViLiYoRuM!!!
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
3.337
379
3-4 kilo dogmus el kadar avuc kadar bebeklerin vucuduna ne SIKILDIGINI biliyormusunuz arkadaslar?

hayir!

doktor dedi, doktor tavsiye etti. Asi takvimi boyle soyluyor ...

icinde aluminium var, hayvan dna si var, kansere neden olan koruyucu maddeler var,.... daha neleeer neler

aysecanbolat1985

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2017
5
6
35
ben sağlık ocagımı takıp ediyorum sağolsunlar aşı zamanı gelince arıyorlar hemen. cok mutlu oluyorum

Peri anne

Kıdemli anne
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2017
2.025
2.155
3-4 kilo dogmus el kadar avuc kadar bebeklerin vucuduna ne SIKILDIGINI biliyormusunuz arkadaslar?

hayir!

doktor dedi, doktor tavsiye etti. Asi takvimi boyle soyluyor ...

icinde aluminium var, hayvan dna si var, kansere neden olan koruyucu maddeler var,.... daha neleeer neler
Disaridada hepatit b kizamik kizamikcik kabakulak su cicegi cocuk felci vb tasiyan milyonlarca insan var.kolunuzun altina surdugunuz deodorant tada alüminyum var hamileyken kullandiginiz ilaclardada ve plesenta gecirgen bir yapi.

Tamtam11

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2019
17
13
34
Aşı artık eski gibi değil herşey değişti enerji kaynakları nüfusa göre azalıyor onu korumak için zengin insanlar aşı ile bunu yapmaya çalışıyorlar. Kısırlaştırma, düşük vs. Tabi herkes araştırıp öyle karar veriyor herkes hür iradesiyle karar vermesi gerek ve bunada saygı duymak lazım.

Sinem989

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2013
5.043
9.357
Aşı artık eski gibi değil herşey değişti enerji kaynakları nüfusa göre azalıyor onu korumak için zengin insanlar aşı ile bunu yapmaya çalışıyorlar. Kısırlaştırma, düşük vs. Tabi herkes araştırıp öyle karar veriyor herkes hür iradesiyle karar vermesi gerek ve bunada saygı duymak lazım.
Zenginden kastınız ne

Aslisenemylmzr

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2019
11
3
39
Bizim sağlık ocağında kayıtlı olduğumuz hemşiremiz bize önceden haber veriyor aşı olacağımız tarihleri ve neler olacağını. Sağlık ocakları ve aile hekimleri bu konuda baya geliştirdiler kendilerini.. Tabi ki takibi de elden bırakmamak lazım kızlar

Poncukfan

Allah bana yeter
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
294
185
25
Normal Aşı Takvimi

2. ayda BCG, Difteri, Boğmaca, Tetanos, (DBT)+Çocuk felci (OPV)
3. ayda DBT+OPV + Hepatit B (HBV)
4. ayda DBT+OPV+Hepatit B
9. ayda Kızamık +Hepatit B
16-24. ayda DBT+OPV

İlkokul 1. Sınıf DT+OPV +BCG +Kızamık
İlkokul 5. Sınıf Tetanos
Lise 1. Sınıf Tetanos

Erişkin Tetanos (yaşam boyu 10 yıl aralarla)
Gebelere ilk izlemde 1 doz, 4 hafta sonra ikinci doz tetanoz aşısı
Gebelikte Tetanos (aşılanma durumuna göre gerekiyorsa 1 doz veya 2 doz)

Aşılanma durumu kesin bilinmeyen çocuklar

7 yaştan küçük
İlk karşılaşma DBT+OPV+HBV+BCG+Kızamık (9 aylıktan büyük ise)

1 ay sonra DBT+OPV+HBV
2 ay sonra DBT+OPV
8 ay sonra DBT+OPV+HBV
4-6 yaş DBT+OPV+Kızamık+BCG

7 yaştan büyük
İlk karşılaşma Tetanoz+HBV+OPV+Kızamık

2 ay sonra HBV+OPV+Tetanoz
8 ay sonra HBV+OPV+Tetanoz
Cnm bunlarda merhaba hangilerini devlet karşılamıyor Bnm 5 ata girecek kızım var 7 tane aşı oldu şuan

Yukarı