Aşılama

nejlaa 86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2018
1.159
717
33
Evliliginde bir seneyi doldurduysa ve 39 yaşını gecmediysen devlet aşilama ve tüp bebegi karşilıyor belirli oranlarda.Asılamada sadece ilac parasi veriyorsun oda yarısından fazlasinı devlet karşiliyor zaten.
canım ben 33 yaşındayım 14.ekim 2017 de evlendim yalnız 1 defa gebe kaldım kalp atışı durunca kürtaj oldum 06.ağustos 2018 de 1.5 sene oldu gebelik oluşmadı bu şartlarda ödeme yapılır mı sence?

Minnakk29

Dualarımı evlatla müjdelendir Allahımm🙏🙏
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2018
56
35
29
canım ben 33 yaşındayım 14.ekim 2017 de evlendim yalnız 1 defa gebe kaldım kalp atışı durunca kürtaj oldum 06.ağustos 2018 de 1.5 sene oldu gebelik oluşmadı bu şartlarda ödeme yapılır mı sence?
Sadece ilaç alırken ssk nin karsılamadigı kısmı ödersin canim.ben 28 yaďındayım 2 senelik evliyim ve sadece ilaçlarin ssk karşılamadıgı kısmını ödüyorum devlet hastanesi oldugu icin ve bu 39 yaşa kadar geçerli.1 yılı doldurduktan sonra zaten tedaviye basliyorlar.

nejlaa 86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2018
1.159
717
33
Sadece ilaç alırken ssk nin karsılamadigı kısmı ödersin canim.ben 28 yaďındayım 2 senelik evliyim ve sadece ilaçlarin ssk karşılamadıgı kısmını ödüyorum devlet hastanesi oldugu icin ve bu 39 yaşa kadar geçerli.1 yılı doldurduktan sonra zaten tedaviye basliyorlar.

hangi hastaneye ve dr gidiyorsun canım

bahired

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2012
536
508
36
Arkadaşlar aşılamanın 13.günü bugün kan tahlilim 9.92 çıktı. Doktor değerin biraz düşük çıkmış dedi pazartesi tekrarlayacağız testi duruma göre belli olacak. Böyle olan oldumu acaba aranızda.

MelodiminEsi

Hiç ayrılmadık seninle... ♥
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
5.920
9.072
Merhaba canım,
Aşılamada korkulacak birsey yok.Doktor kisiye gore tedavi uyguluyor.Önce yumurta geliştirici iğne yada hap kullaniyorsun.(Ben igne kullandim.Her aksam göbekten belirlenen dozda gonal f)Yumurta gelistiriciyi kullanirken doktorun seni belirli gunlerde çagirip yumurta boyutuna bakiyor.İstenilen boyuta geldiğinde çatlatma igneni vuruyorsun.Çatlatma ignesinden sonraki 36 saat sonra aşılaman yapiliyor.Eşınin verdigi numune yikama isleminden geciyor ve şırıngaya benzer birşeye konuyor.Normal muayene odasinda rahme enjekte ediyorlar.Ben kanana agri sızı hissetmedim.Birde bu islem sırasinda çok sıkışık olman gerekiyor.Umarım yardımcı olmusumdur 😊
Ay niye sıkışık olmamız laZım canım hiç de tutamam benn 🙄😖

MelodiminEsi

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
5.920
9.072
Sıkısık olduğunda kanallr daraldıgı için sperm rahat bir sekilde ulaşıyormuş canım.zaten işlem bittikten sonra 5 10 dkka yatıyorsun sonra kalkinca hemen tuvalete gidebilirsin sorun olmuyor.
Hmm peki sonrasında dinlenmek gerekiyor mu benim üç saatlik yol gitmem gerekecek

Minnakk29

Dualarımı evlatla müjdelendir Allahımm🙏🙏
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2018
56
35
29
Hmm peki sonrasında dinlenmek gerekiyor mu benim üç saatlik yol gitmem gerekecek
Açıkcası doktor gunluk hayatına devam edebilirsin diyam ama ben soyle yaptim
Aşılamam yapildi eve geldim yattim hemen 2 saat sonra doktorun verdigi jeli kullandim.jeli kullandiktan sonra 20 30 dk yurumek gerekiyor ama ben ilk gun yurumedim.O gün duşda almadım.Ertesi gun duş alip yatip dinlendim sadece jelden sonra yurudum.O gunden sonrada asla agir bir is yapmadim mumkun oldugunca kendimi dinlendirdim.

MelodiminEsi

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
5.920
9.072
Açıkcası doktor gunluk hayatına devam edebilirsin diyam ama ben soyle yaptim
Aşılamam yapildi eve geldim yattim hemen 2 saat sonra doktorun verdigi jeli kullandim.jeli kullandiktan sonra 20 30 dk yurumek gerekiyor ama ben ilk gun yurumedim.O gün duşda almadım.Ertesi gun duş alip yatip dinlendim sadece jelden sonra yurudum.O gunden sonrada asla agir bir is yapmadim mumkun oldugunca kendimi dinlendirdim.
Anladım canım çok teşekkür ederim, bakalım bana ne diyecek

Yukarı Alt