Aşk acısı çekerken teselliler işe yarıyor mu?

naznaznazz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
194
1
Ailemiz arkadaşlarımız dostlarımız ve burada sizler sayesinde yalnız kalmıyoruz neyseki ama teselliler ne kadar etkili merak ettim. Çünkü gerçekten zor bir dönem ufacık bir an kendinizle kalmanız bile duyduğunuz bir çok sözü sıfırlıyor mu?

Son düzenleme:

FirtinaninKizcesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2008
4.998
21
canım aşk acısı konusunda tesellıler yada acını paylaştıgın insanlarının sana tesellı sözleri söylemesı örnekler vermesi bak benımde başıma geldı ama sonra unuttum hatta şimdi daha mutluyun ıyıkı olmamış o senı kaybettı işte senı uzdu ise muhakkak ilahı adalet vardır gibi sözleri o kişi üzerinde herzaman olumlu etkısı olur. ve muhakkak aşk acısı yönünde acısını azaltır ve gelecege umutla bakar..
örnegın banada bu şekılde tesellıler verıldı ve mutluyum..
ve yıne uygulamalı olarak öğrenebılecegınız bakınız kk sevgilisinden ayrılanlar kulubune

cloudy

en iyi koca ölü kocadır:)
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
3.911
4
teselli hem işe yarıyor hemde yaramıyor :bbo::bbo:
şöyle ki o anda biri size bir şey söyler ha evet gerçekten öyle ya dersiniz
sonra kendinizle başbaşa kaldığınızda yastığa başınızı koyduğunuzda
sil baştan yine başa dönersiniz söyleyen her şey geçer gider unutulur
gerçek ve baskın olan tek şey aşkın acısı ile başbaşa kalırsınız
zamanla azalır unutulur gider her şey
yani her şey insanın eline ne teselli nede başka bir aşk
unutmak silmek istemiyorsanız eğer size çare olamaz :nazar::nazar:

HaYaTSIN

evli mutluuuu =)))
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2009
1.331
570
teselliler azda olsa insanı mantıklı düşünmeye itiyo kendi göremediğimiz gerçekleri başklarının söylemesi kafamıza dannk ettiriyo ama insanınn bişeylere alışmasıı bazı şeyleri kabullenmesi için öncelikleee beynineee söz geçirmesi ve kendisini kandırmaması gerekirr:1closedeyes:

Ally

Vadideki Zambak
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2007
2.071
25
o anda konuşmaya çok ihtiyacın olduğu için rahatlıyosun ama duydukların bi kulağından girip öbüründen çıkıyo.... zaman geçmeden aşamıyosun bence....

SalvaMea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2007
761
2
paylaşmak güzeldir,hafifletir acıları,azaltır..
söylenecek bir kaç cümleyle tabiki bitmez acı..
ama ben faydası olduğunu düşünüyorum..

okaliptus84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2009
27
0
teselli sadece o an kendini iyi hissettmeni sağlıyo ama yalnız kalıp düşünmeye başladığında söylenen tesellilerin hiçbir anlamı kalmıyo.Acını tek başına yaşıyosun ve sadece kendin o acıyı azaltabiliyorsun

minyon-kimyon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2008
27
0
Aslında ilk zaman verilen teselliler hiç bi işe yaramıyo. Bilakis içinden bişeyler karşındaki teselli verdikçe çığlıklar atıyoo. Bazen dile getiriyosun bu çığlıkları bazende susuyosun, çünkü aptal diyolar değermi :)) Değmediğini biliyosun da yaradan yürek denen bişiy vermiş. Aşkı nasılv erdiyse acısını da vermiş. Teselli almaktan ziyade insan anlatmak istiyo. anlatmak anlatmak anlatmakk. Taa ki tükeninceye kadar. Sonra anlatmaktan da sıkıldığı an belki hafifliyo.

Yukarı Alt