Anket Aşk evliliği mi? Mantık evliliği mi?

Mantık evliliği mi? Aşk evliliği mi?


  • Ankete Katılan
    16

Kazen

Babalar ve Oğulları
Yönetici
Administrator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
16.149
41.315
- En güzeli aşık olduğun insanla gerçekçi bir dünya kurup aynı zamanda da mantık evliliği yapmaktır. Yer yüzünde bunu beceren insan sayısı, küçük bir ilçedeki hastane sayısı kadardır.

- Aşk evliliği genellikle daha genç yaşlarda gerçekleşir. Yaş ilerledikçe insanlar mantık evliliği yapmaya daha meyilli olurlar.

- Aşk evliliklerinde tarafların aileleri ile sıfır sorun politikası olması için çaba sarf edilir. Mantık evliliklerinde ise aileler, fazla yer işgal etmez.

- Aşk evliliklerinde çocuk sahibi olmanın belli bir zamanı olmaz, planlar dahilinde çocuk yapılmaz. Mantık evliliklerinde ise çocuk sahibi olmadan önce neredeyse envanter çıkartılır.

- Aşk evliliğinde keyif alınan ortak noktalar oldukça fazladır. Mantık evliliklerinde herkesin kendine ait zevkleri vardır ve genellikle bu zevkler çok nadir bir araya gelir.

- Aşk evliliğinde kişilerin bireysel sınırları birbirlerine karışmış haldedir. Mantık evliliğinde ise sınırlar keskin çizgilerle bellidir; ihlal edilmesi krizlere sebep olur.

- Aşk evliliklerinde en iyi arkadaş eştir. Mantık evliliklerinde ise en iyi arkadaşlar başkadır, karı-koca konumlanması başka.

- Aşk evliliğinde karşıdaki insan için değişmenin lafı edilmez; değişim içten gelen bir çabadır. Mantık evliliğinde ise kimse kimse için değişmez, sadece konu müzakere edilir.

- Aşk evliliği yapanlar, hayatlarında kendilerini tamamlayan insanı bulduklarına inanır. Mantık evliliğinde ise yalnız kalmamak için eş seçmek önemlidir.

- Aşk evliliğinde kişiler, yakın gelecekte yaşayacağı şeyleri kafasına takmaz. Mantık evliliğinde ise bu iş proje hazırlar gibi ilerler.

- Aşk evliliğinde elbette kaş, göz, güzellik çok da önemli değil. Mantık evliliğinde ise eş seçerken doğacak çocukların genlerini seçmek gibi bir durum var.

- Aşk evliliği yapanlar "İki gönül bir olunca samanlık seyran olur" diyip paraya pula bakmıyor. Mantık evliliği yapanların ise geleceğini garantiye alacak para beklentisi var.

- Aşk evliliği yapanların en büyük gerekçesi elbette aşk. Ancak mantık evliliği yapanlar, aşkın geçici olduğunu düşünüp başka kriterlere öncelik veriyorlar.
 

Nevreste

Nirvana
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
169.485
260.452
İkisi birlikte olmalı :)
Sadece biri yeterli olmaz😊
Ama önce mantık tabi ki:)
 

kukrim27

Guru
Pro Üye
24 Haziran 2015
14.808
38.563
Mantık evliliği yapsaydım şimdi badana temizliği yapmıyor olacaktim:KK70::KK70:
Fakir ama gururlu bir genç kız olup o fabrikatör oğlunu reddettigim için pişman olduğum günler arada olsada :KK70:
Yine yine aşk diyorum ve yerleri silmeye devam etmek üzere gidiyorum :KK45:
 

Yukarı Alt