Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Aşka,sevgi ve sevgiliye dair paylaşımlar...

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve Che tarafından 15 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  15 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Che
 1. Che

  Che Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.708
  Beğeni:
  23
  Ödül Puanları:
  308
  Öyle birini bulun ki;

  *Size içten bir şekilde güzel olduğunuzu söyleyen;

  *Suratınıza kapadığınızda sizi o geri arasın;

  *Sizin uykuya dalmanızı seyretmek için uyumayan;

  *Sizi alnınızdan öpen;

  *Size en zor anlarınızda; sizi bulutların üstünde çıkarmak isteyen;

  *Arkadaşlarının önünde elinizi tutan...

  *Öyle birini bekleyin ki;

  *Size durmadan size sahip olduğu için kendini şanslı saydığını veya ne kadar önemsediğini hatırlatan;

  *Arkadaşlarına dönüp 'aradığım o...' diyen...

  ÇEVRENİZDE BU ÖZELLİKLERDE BİRİ VAR MI ?
   
 2. 15 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Che
 3. deryagmur

  deryagmur Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  127
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  Evet ben böyle birisini tanıyorum... Çok yakınımda!.. :rolleyes:
   
 4. 15 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Che
 5. kuzeyyy

  kuzeyyy kaan'ım diğer yarımsın Üye

  Katılım:
  14 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  640
  Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  86
  tam anlamı ile olmasada bende tanıyorum :)
   
 6. 15 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Che
 7. Che

  Che Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.708
  Beğeni:
  23
  Ödül Puanları:
  308
  ne güzel deryacım. ne mutlu sana...
  sevgilerimle...
   
 8. 15 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Che
 9. Che

  Che Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.708
  Beğeni:
  23
  Ödül Puanları:
  308
  Kuzey canım çok mutluluk verici bir durum.
  sevgilerimle...
   
 10. 16 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Che
 11. Nazenin

  Nazenin Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  42
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  :) Belkide yanıbaşımızdadır farkında değilizdir, teşekkürler çok güzeldi..
   
 12. 16 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Che
 13. ecitah

  ecitah Ziyaretçi

  canım che böyle birisi var mı ki söyle bakiim :KK70:
   
 14. 16 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Che
 15. Che

  Che Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.708
  Beğeni:
  23
  Ödül Puanları:
  308
  haticem belki de vardır.
  benim ki sadece bir alıntı...
  sevgilerimle...
   
 16. 19 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Che
 17. 1kumtanesi

  1kumtanesi Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  127
  Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  108
  Neden konuşmuyorsun? ”

  Kız adamın yüzüne baktı. Cevap vermedi soruya, onun yerine çantasından mavi sigara paketini çıkardı ve beyaz çakmağını. Sinirli bir tavırla bir sigara yaktı, bir nefes aldı.

  “ Neden konuşmuyorsun? ”

  Hızla bir nefes daha aldı sigaradan, pastanenin beyaz plastik küllüğüne koydu sonra sigarayı. Direk bakmadı suratına adamın bu kez, kah uzaklara kah masanın üstüne, ellerine bakarak ve gözlerini kesinlikle ondan kaçırarak konuşmaya başladı:

  “ Ne konuşmamı bekliyorsun ki? ” Sesi gergindi, gözlerinde her an düşmeye hazır gözyaşları... “ Her şey ortada. Ben...” Yine durakladı. Derin bir nefes aldı. “ Ben birini seviyorum, olan bu. Sen de gördün onu, sevilmeyecek biri mi? Yo, hayır. Sevilmeyecek biri olduğunu söyleyemezsin. O çok hoş, çok neşeli... Hem sen neden böyle yapıyorsun, anlamıyorum. Kaç yıl oldu biz tanışalı? Üç? Beş? Neden bu tavır? Hem neden buradayız biz? “

  Yeniden sustu. Bu arada gözlerini adama dikmişti. Hüzünlü bakışları vardı adamın. “ Tuhaf, ” dedi kendi kendine “ Hiç böyle görmemiştim onu. ” Sesi her zamanki gibi etkileyiciydi adamın. Tane tane, tok sesiyle konuşmaya başladı:

  “ Senin için bir önemi yok muydu? Konuştuk, dertleştik... Hem ben senin beni sevdiğini sanıyordum. Sense koluna bir adamı takmış,,,” Sinirlenmiş, bağıra bağıra konuşmaya başlamıştı. Kızdan tepki gelmeyince biraz sustu, sonra sakin bir sesle devam etti: “ Konuşulduk bir şey yok, evet. Ama öyle sanıyordum. Hayır, sanmıyordum. Emindim bunun böyle olduğuna. Bakamıyorsun bile suratıma. Utanmak değil de ne bu? İhanetin getirdiği mahcupluk... Sen de farkındasın bunun. O gün de gözümün içine baktın bir şey yapmamam için. Şimdi bana her şeyi yeni duyuyormuş, yeni anlıyormuş gibi davranma.”

  Konuşurken yine bağırmaya başladığından boğazı kurumuştu. Cam sürahiden musluk suyu olduğunu bildiği halde bir bardağa su boşalttı. İki yudum aldı. Kız hala sessiz. O günü düşünüyor, belli. O gün bir arabadan inmişti kız, kırmızı bir araba yeni alınmış belli. Hoş görünüyordu her zamanki gibi. O da ne? Bir de adam inmişti arabadan, arkadaş, akraba? Adam elini tutmuştu kızın, el ele, gülüşerek gelmişlerdi masaya. Adam uzun boylu, iri yarı,,, Kız küçük, küçücük onun yanında, çocuk. Şakağında aklar var adamın, gözleri çapkın mavi. Nefret etti ondan önce, kızı kandırdığını düşündü, elini tutmasından, konuşmasından, pek beyaz dişlerini göstere göstere gülümsemesinden... Kız da bi hoş bakınca adamdan ona yöneldi nefreti. Beyaz büyük bir zarfta pek süslü olduğunu tahmin ettiği davetiyeleri dağıtmaya başlayınca şaşkınlaştı. Yavaşça masadakilere zarfları dağıtışını izledi kızın, küçük beyaz elleriyle bir zarfı da ona uzattığını gördü. Elini uzatmadı, kız gözlerinin içine baktı bir müddet, masaya koydu zarfı yavaşça. Sonra kız ağlamaya başladı, yavaşça, biraz gözyaşı döktü, kara gözleri kocaman oldu. Herkes “ mutluluktan ” dedi. Adam gülümsedi, adam herkese yemek ısmarladı, adam kızın elini sıkı sıkı tuttu, adam kızı alıp kırmızı arabayla gitti...

  Kız bir sigara daha yaktı, iki nefes aldı bu sefer. Yeniden beyaz küllüğe koydu sigarayı, diğeri kül olmuştu çoktan. Sol eliyle adamın sağ elini kavradı, adamın hüzünlü gözleri parladı o vakit ama kız çekti elini. Sigaradan bir nefes daha çekti.

  “ Bir işaretin için ne kadar bekledim, biliyor musun? Hep konuşmalarında, bakışlarında bir şey aradım. Beni sevdiğine dair küçük bir işaret, beni istediğine dair... Telefonun başında durup beni aramanı bekledim, şimdi arayacak beni sevdiğini söyleyecek, diyordum kendi kendime... Umutsuz bir durum, değil mi? Sen hep imalı şeyler söyledin, bazen... Bazen öyle şeyler söyledin ki sanki beni kırdığının farkında değildin. O kadar umursamaz duruyordun ki...Kız arkadaşlarını anlattın bana, iyi olduğum zamanlar kıskandırmak için yaptığını düşündüm. Öyle ya beni seviyorsun ya... ”

  Sesi titriyordu, boğazına bir şeyler düğümlenmiş, ha ağladı ha ağlayacak... Bir nefes daha aldı sigaradan, adama döndü.

  “ Sen ne yaptın peki? Hiçbir şey... Hiçbir şey belli etmedin. Arkadaş toplantılarında soğuk davrandın, sanki benimle hiç konuşmuyormuşsun gibi hatta beni ilk kez orada görüyormuşsun gibi... Şimdi kalkmış “ seni seviyorum “ diyorsun. Yanımda bir adam gördün, davetiyeler... aklın başına şimdi mi geldi? ” İyice sinirlenmiş, bağırarak konuşmaya başlamıştı: “ Konuşulduk bir şey yok , diyorsun. Hayır,konuşulduk çok şey var. Bir sürü söz, bir sürü anı... Benim garanti olduğumu sandın, olay bu. Hep öyle duracağımı, bir köşede seni bekleyeceğimi, her aradığında hoş sohbetler edeceğimi, hep sana güler yüz göstereceğimi... Hem sana mahcup falan değilim ben. Utanmıyorum da. O gün konuşsaydın belki değişirdi bir şeyler... Sen yine susmayı tercih ettin, benim anlamamı... Neden herkesin ortasında “ Seni seviyorum” demedin. Yine bir köşeye çektin beni, hep olduğu gibi. Yine saklanıyorsun, yine her şeyin gizli. Ne bekliyorsun, anlamıyorum. Ne yapayım? Onu bırakıp sana mı koşayım, yıllar sonra iki laf ettin diye... Sen yine imalı laflar et, ben bekleyeyim; öyle mi? Ya da keyfince yaz, gez, konuş... O beni sevdiğini söylüyor herkese, beni koruyor, beni kırmıyor. “

  Sustu kız, gözyaşlarıyla ıslanmıştı yüzü, kızarmış. Adam kafasını önüne eğmişti, hiçbir şey söylemedi. Kız çantasını aldı eline, ayağa kalktı. Sakin bir sesle “ Düğüne gel, olur mu? “ dedi ve arkasına bakmadan onlara şaşkın şaşkın bakan kırmızı ceketli garsonun yanından geçerek merdivenlerden indi...
   
 18. 20 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Che
 19. Che

  Che Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.708
  Beğeni:
  23
  Ödül Puanları:
  308
  canım çok acıklı bir hikayeydi. paylaşımın için teşekkürler.
  sevgilerimle...
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.