Asla Bebek Sahibi Olmak Istemeyen Var Mi?

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
24.505
57.015
Kızlar merhaba! Aranıza yeni katıldım ve burayı çok beğendim. Biraz geç bir saat olmasına rağmen böyle bir konu açmak istedim zaten yarın tüm gün forumda olacağım inşallah yorumlarınıza katılırım..

Mesela ben; bebeklerle aram hiç iyi değildir açıkçası pek sevmem de... Bu ağustosta evliliğimin 2.yılını kutluycaz inşallah.. Annem ve ablam çok baskı yapıyor ama bir türlü bu derdimi anlatamıyorum...

Ben birbirini seven iki kişinin çocuğu olmasa da ömür boyu mutlu olacağına inanıyorum.

Bu konuda siz neler düşünüyorsunuz?:uhm:

Hepinize tekrardan sevgilerimi gönderiyorum...
 

gxuxlor

Guru
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2007
191
3
Tabiki iki kişi ömürboyu çok mutlu olabilir. insanlar evlendiklerin de mutlu olmak için çocuk doğurmuyor. cocuk çok farkı bir kavram yani mutlulukla alakası yok
 

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
24.505
57.015
Tabiki iki kişi ömürboyu çok mutlu olabilir. insanlar evlendiklerin de mutlu olmak için çocuk doğurmuyor. cocuk çok farkı bir kavram yani mutlulukla alakası yok
Çok mersi canım benim gibi düşünen birini görmek ne mutlu...:1yes2:
 

KelebekGibi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2006
470
2
Cocuk bence bir ailenin mutluluguna arti bir mutluluk daha ekliyor!
Sen altin top hikayesini okudun mu hic? Bulursam kopyalayim buraya..
 

KelebekGibi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2006
470
2
iste bu hikayeydi buldum ve kopyaliyorum:

Zengin bir ailenin fakir bir komşusu varmış. Evlerindeki saadetin dalgalanmaları, zengin ailenin duvarlarını aşarak kulaklarına kadar ulaşırmış. Akşam olunca , fakir ailenin evindeki gülme ve saadeti duyunca zengin komşu gıpta edermiş. bir gün karısına demiş ki:
- Biz bu kadar zengin olduğumuz halde neden neşemiz yok? Sen yarın fakir komşunun hanımından sor bakalım, saadetlerinin sebebi ne ise, biz de onlar gibi saadete nail olmaya çalışalım.
Kadın sabah olunca fakir komşuyu ziyarete giderek, konuşma sırasında evlerindeki saadetin sebebinden sual açmış, fakir komşunun hanımı demiş ki:
- Bizim küçük bir altın topumuz var. Akşam olunca ben efendime o da bana altın topu atarak oynar eğleniriz.
Akşam olunca zenginin karısı meseleyi kocasına nakletmiş. Adam ertesi gün bir kuyumcuya giderek altın bir top sipariş etmiş. Topu aldığı günün akşamı karısı ile karşı karşıya oturup, altın topu birbirlerine atmaya başlamışlarsa da, hayal ettikleri neşe bir türlü doğmamış... Hatta madeni topun ağırlığı sebebeiyle canları yanmış; sert atışlar yüzünden topun isabet ettiği vücutları, yer yer morarmış. Sabah olur olmaz zenginin karısı, alelacele fakirin ailesinden sual etti:
- Biz senin dediğin altın topu yaptırdık, fakat neşelenemedik, dedi. Fakir komşu:
- A komşum, o bildiğin gibi top değil. Sarı saçlı masum bakışlı bir yavrumuz var. biz ona "altın top" diyoruz. akşam olunca kah benim kucağıma, kah babasına koşar ve bizi eğlendirir. Onunla meşgul olurken yorgunluğumuzu unutur, neşeleniriz, cevabını verdi.Binaya konulan harç, nasıl tuğlaları birbirine kaynaştırır ise, evlat da karı ve kocayı birbirine bağlar!:emir_bebek: :asigim:
 

hip0kondriyak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2007
160
0
o korku bendede var ama hiç istemiyorumda degil bi çoçugum aşkımızın meyvesi olsun isterim çokmu klasik konuştum :emir_bebek: :dance:
 

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
24.505
57.015
Evet o hikayeyi biliyorum ama biz o hikayedeki gibi mutsuz bir çift değiliz ki... Hatta hiç evli gibi de değiliz sanki iki sevgili ailemizden ayrı eve çıkmışız beraber yaşıyoruz her anımız heyecan dolu! Geziyoruz,eğleniyoruz,maç izliyoruz,çogu akşam mesaide oldugu için gece gelince yemek için bile dışarı çıkıyoruz saat 12 de 1 de....

Biz böyle çok mutluyuz cidden:1yes2: ...
 

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
24.505
57.015
canım ben çocukları hiç sevmezdim taki evlenene kadar evleneli 6 ay oldu şuan nerde bir bebek görsem deli gibi ben de istiyorum
Yaaa ben de öyle bir duygu hiç bir zaman oluşmadı....:1yes2:
 

tuluat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2006
202
0
3-5 senesine kadar ben de çocuk sahibi olmayı düşünmüyordum. Hatta istemiyordum. (Ama aksine çocukları çok seven biriyim aslında.) Ama belli bir süre sonra içgüsel bir olay mı, doğanın kanunu mudur bilinmez çocuk isteğim başladı. Şimdi ise 19 aylık bir oğlum var.

Elbette ki bir çiftin çocuğu olmasa mutlu olabilirler. Ama belli bir yaştan sonra annelik içgüdüsü ortaya çıkacağı için çocuk sahibi olma isteği artcaktır bana göre. Önemli olan da zaten insanın istediği, hazır olduğu vakit çocuk sahibi olmasıdır.

Lalecim, bu konuda büyük konuşma derim, senin gibi düşünen bir çok arkadaşımın şu an çocukları var :) Ben bile hayretle izliyorum valla.
Ama sanırım sen, şu an sadece kendini hazır hissetmiyorsun.
 
Yukarı Alt