Asla Bebek Sahibi Olmak Istemeyen Var Mi?

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
24.517
57.076
Çok teşekkür ederim,güzel düşüncelerin için... Zaten ben buraya ikna olmak için yazmadım sadece fikirlerinizi sordum...

Aşkın meyvası olayına gelince yok yaaa benim öyle bir meyvaya ihtiyacım yok ki...:1rolleyes:
 

tuluat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2006
202
0
Evet mihraceye katılıyorum. Kendini geç bile kalmış hissedeceksin. İnsanın kendi canı farklı bir duygu bu.
 

sevorane

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2007
586
5
canım bence kendini çocuğa hazırlamadan çocuk sahibi olmak zaten mantıklı değil.o çocuğu sadece kendimizi tatmin etmek için değil ona güzel bir gelecek hazırlayıp kişiliğine olumlu katkılar bulundurmak için dünyaya getirmeliyiz fikrimce.
 

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
24.517
57.076
3-5 senesine kadar ben de çocuk sahibi olmayı düşünmüyordum. Hatta istemiyordum. (Ama aksine çocukları çok seven biriyim aslında.) Ama belli bir süre sonra içgüsel bir olay mı, doğanın kanunu mudur bilinmez çocuk isteğim başladı. Şimdi ise 19 aylık bir oğlum var.

Elbette ki bir çiftin çocuğu olmasa mutlu olabilirler. Ama belli bir yaştan sonra annelik içgüdüsü ortaya çıkacağı için çocuk sahibi olma isteği artcaktır bana göre. Önemli olan da zaten insanın istediği, hazır olduğu vakit çocuk sahibi olmasıdır.

Lalecim, bu konuda büyük konuşma derim, senin gibi düşünen bir çok arkadaşımın şu an çocukları var :) Ben bile hayretle izliyorum valla.
Ama sanırım sen, şu an sadece kendini hazır hissetmiyorsun.
Allah büyük konuşmaktan korusun beni... Elbette hayatın ne getireceğini bilemem.Ama ne güzel yazmışsın "asıl zor olan anne babalık yapmak" diye... İşte ben bu kadar güçlü değilim biliyorum insan kendini bilmeli öyle değil mi? Bu arada unuttum ya özür dilerim Allah hepinizin bebeğini bağışlasın,analı babalı büyüsün,bahtı ve şansı açık olsun inşallah!
 

tuluat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2006
202
0
Amiin. Buna güçsüzlük demeyelim de istersen kendini hazır hissetmeme desek daha doğru olur. Unutma kadınlar çok güçlü yaratıklardır :)) Hele söz konusu kendi çocukları olursa ellerinden uçan kurtulmaz.
 

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
24.517
57.076
Bakalım hayat bizlere neler getirecek? Bekleyip göreceğiz. Şimdilik çıkıyorum aşkım aradı gelmek üzere... Saçıma başıma bakayım,parfümler sürmeliyim di mi?:1yes2:

İyi geceler arkadaşlar... Yarın görüşürüz inşallah...
 

cansuyum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2006
147
3
ben herzaman istemeyenlerin zorlanmamasından yanayım. zaten istenmiyorsa bebeğin günahı suçu ne? çocuklarda bence kendini çok isteyen anne babaya sahip olmak ister. eğer istemiyorsan sakın yapma çocuğa yazık yaa..
 

Acil Servis

Guru
Kayıtlı Üye
12 Mart 2007
406
5
büyük söylemiim ama ben hiç istemiyorum ona ayıracağım vakdi parayı ilgiliyi kendime harcamayı kendimle paylaşmayı isterim eşimde buna dahil. hiç cocuk sevgisi oluşmadı bende cocuk değilde yetişkin minik insalar onlar bana göre, sonra anlıycaksın diolar bana ama içimde var olmayan bişi sonra nasıl anlıycam ben, ya pişman olursam keşke yapmasaydım dersem, yok yok ben ömrümü adayamaycağım, hem insan yetiştirmek zor hemde bu zamanda cocuk????
onun yıllık bez parasıyla avrupa gezisine çıkarım ben....
 

carpediem

idealist
Kayıtlı Üye
28 Mart 2007
214
3
Biz de 2,5 yılık evliyiz.İlk iki yıl bana çocuk dendiğinde bile sinirleniyordum.:mymeka: Sevmediğim için değil,sınıf öğretmeniyim ve çocukları çok seviyorum.Ama yapım gereği sıkıntıya gelemiyorum.Ömrümün geri kalanını,her dakkasını başka biri için yaşamak zor geliyor sadece ama artık istiyorum.Bir yerden başlamak gerekiyor di mi?:uhm: Anne olmak bence bir mucize ve her kadın tatmalı.Ama kesinlikle istemeyen insana baskı yapmak çok anlamsız,çünkü yaşadım.Bu yüzden seni anlıyorum laale:teselli:
 
Yukarı Alt