Astoria'nın Mini Dizi & TV Filmi Önerileri

Hannaz

Umut hep vardır ...
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
29 Aralık 2015
10.052
248.123
Hemen bakıyorum bunlara da. İyi ki açmışım bu konuyu, harika öneriler geldi. Çok teşekkür ediyorum. :)
Ricâ ederim :)
Amistad da çok ağlamıştım .
Yıldızlar arasıda’yı izlediğimde dengem değişti desem yeridir , “acaba kumandanın içinde miyim , belki şu anda kendime sesleniyorum ama duymuyorum “ falan diye günlerce saçmalamıştım 😂😂😂

ellizan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2013
2.679
2.737
Wild Wild Country, Netflixte belgesel-dizi tarzı bir yapım, Hindistan'dan Amerika'ya yerleşen kendilerine bir şehir kuran bir tarikatı ve gerçek yüzünü anlatıyor.

Ölüm kampı Austchwitz, Nazi döneminde kurulan ölüm kamplarını anlatan yine Netflixte bir belgesel-dizi..

Belgesel-dizi tarzı önerilerinizi bekliyorum.

Astoria

still alive who you love 💕
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
14.710
44.909
Wild Wild Country, Netflixte belgesel-dizi tarzı bir yapım, Hindistan'dan Amerika'ya yerleşen kendilerine bir şehir kuran bir tarikatı ve gerçek yüzünü anlatıyor.

Ölüm kampı Austchwitz, Nazi döneminde kurulan ölüm kamplarını anlatan yine Netflixte bir belgesel-dizi..

Belgesel-dizi tarzı önerilerinizi bekliyorum.
Wild Wild Country'i izlemiştim evet, onu niye eklemediysem ekleyeyim hemen listeye. :) Bunun dışında benim listeye eklediğim The Jinx de çok güzel bir crime belgeseli. 4 bölüm sürüyor. Making a Murderer vardı Netflix'te, çok güzel övgüler duydum ama henüz izlemediğim için listeye eklemedim.

kukrim27

Guru
Pro Üye
24 Haziran 2015
16.020
44.663
Korku seviyorsanız Marianne yi tavsiye ediyorum birinci sezon 8 bölüm iki günde izledim .
İkinci sezonu heyecanla bekliyorum.

ellizan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2013
2.679
2.737
''Dark Tourist'' (Netflix)
Tek sezon 10 bölüm.
Standart tatil beldeleri yerine ''Kara Turizm'' denilen savaş ve felaket bölgelerine gidilen bir akımın anlatıldığı belgesel tarzı bir yapım.
Her bölümü çok iyi olmasa da izlenilebilir.

Papatyakb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2018
1.415
970
When They See Us’ı izlerken ağlamıştım. Dönemin siyahilere bakış açısını anlatmanın yanı sıra gerçek hikayelere dayanması insanın içini sızlatacak türden.
Gerilim cinayet seviyorsanız Tepedeki Ev (Netflix) ve Masum’u öneririm. Filmlerden de yine Ceset (2012, İspanya yapımı), Görünmeyen Misafir (2016, İspanyol yapımı), Kayıp Kız (2014, ABD yapımı) kesinlikle tavsiye ederim. Ceset ve Görünmeyen Misafir’in yönetmenliğini Oriol Paulo üstlenmiş ve iki film de birbirinden cinayet esrarı içeriyor :) Dram tarzında falan da çok film var aslında. Klasiklerden sayabileceğim rahmetli Robin Williams’ın oynadığı Patch Adams izlenmesi gereken bir film bence. Psikolojik filmlerden de Zindan Adası, Split, Ölüm Treni, Karanlık Sır (2017), Saklambaç (2005) ilk aklıma gelenler. İzlerken yanında mısır patlatmayı unutmayın :)

Yukarı Alt