• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Atam! Cumhuriyetimize el uzatan mı var ?

AHU

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2007
138
0
Ne dersin Atam? Yanlış bir iş yapan mı var? Cumhuriyetimize el uzatmaya kalkan mı var? Bütün millet sokaklarda Atam. Heryerde bayrak dalgalanıyor. Herkes endişe içinde. Duyuyor musun Atam? Fırtına geliyor mu dersin? Yoksa bu topraklarda helal kanı var bir şey olmaz mı dersin? Ne yapacağız Atam? Tehlike büyük mü dersin? Kaç milyon kişiyiz dersin? Çoğunluk azınlığı bastırır da biter mi bu telaş? Yoksa bir felaket habercisi başımızda dolanır durur da, o yüzden mi bu millet sana geliyor yine ? Sana geliyoruz Atam... Yine senden medet umuyor, bayrağımıza yapışıp, sana yürüyoruz... Atam! Hepimiz şapkamızı çıkarıp önünde saygıyla, aşkla eğiliyoruz. Biz şapkamızı çıkarıyoruz da, bazıları başlarındakini çıkarmıyor Atam! Ama yine de sen rahat uyu! bilirim...bu millet rahat uyumuyorken, sen de rahat uyuyamazsın ama... biz yine de ne sana ne de emanet ettiklerine ihanet etmeyeceğiz ve etmelerine asla izin vermeyeceğiz. Sen gözlerini üzerimizden ayırma Atam! O deli mavi gözlerini bizden esirgeme! Seninleyiz... Hep seninle kalacağız. Sen yine de rahat uyu !
 

*KurabiYe*

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2007
2.618
13
Atam! Cumhuriyetimize el uzatan mı var ?

İlk önce başlığı cevaplıyım..

Evet var , Atatürk düşmanı , onun ilkelerini benimsemeyen biri şimdi kalkıp Cumhurbaşkanı olmak istiyor..

tehlike çok büyük ama biz milletçe farkında değiliz..

Türkiyeyi Irak yapmak istiyorlar , Birilerinin sömürgesi altına girmesini buyuruyorlar..

O deli mavi gözlerini bizden esirgeme! Seninleyiz... Hep seninle kalacağız. Sen yine de rahat uyu !
rahat uyumadığına eminim Türkiye Cumhuriyetinin şimdiki halini görünce , Senin kurduğun ülkeden eser bırakmak istemiyorlar ATAM!!
 

Aysecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2006
1.130
4
Dunya dusse pesimize ne senden geceriz ne senin eserinden diye ATAmi anlatan videoda duymustum bu sozu cok dogru, simdi el uzatanlar istedikleri kadar eglensin bakalim sira TURK halkina gelecek ve ATA'nin bize emanet biraktigi Turk Cumhuriyeti'ne el uzatilmayacagini anlayacaklari gun gelecek, TURK dogduk TURK CUMHURIYETI kimligini tasiyoruz ve TURK CUMHURIYETI topraklarindayiz, bunu ne medya haritayi bolerek orsleyebilir nede baskalari, daha TURK olmedi
 
E

EU1

Ziyaretçi
Cumhuriyetimize içerdenve dışardan tabiiki el uzatanlar var.Ama dün gösterdikki asla sahip olamayacaklar.
 

ebru er

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
5
0
atam rahat uyu biz daima daima senin izindeyiz cumhiriyete kimse el uzatamıycak o elleri biz milletçe kırmasınıda biliriz.
 

Barcman

PR UZMANI
Pro Üye
1 Mayıs 2007
10.582
29
Ey Türk Gençliği !
Birinci vazifen, Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici, bedhahların olacaktır. Bir gün istiklal ve cumhuriyetini müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezhür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle techit edebilirler. Millet, fakr-u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk İstikbalinin Evladı !

İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklal ve cumhuriyetini kurmaktır ! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Mustafa Kemal ATATÜRK

bizlerde türk istiklali ve cumhuriyetini ilelebet koruyacağız
 
Yukarı Alt