Avukat,hakim,savcı ablalarım,hukuk okuyan arkadaşlarım bakabilir misiniz?

Periannem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
149
101
Merhaba,
Hakim savcılık sınavına nasıl hazırlandınız,hazırlanıyorsunuz?Normalde avukat olma amacım vardi o yolda ilerlemek istiyordum ama bir tarafım da hep bir savcı olmak istiyordu.Maalesef bu son yılımda 3ten fazla ders bıraktığım için bu dersleri tekrar almam gerek.1 yılda hakim savcılık sınavına çalışabilirim diye düşünüyorum.Bu bir yılımı en verimli şekilde geçirmek istiyorum.

pembepepe08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
2.186
2.674
Bende savcılık istiyordum ama daha sonradan fikrimi değiştirdim.Savcılık ve hakimlik yerleşik bir düzene sahip olmadığınız için çok özveri isteyen bir meslek.Şimdiden allah yardımcınız olsun.Ben yapamadım avukat olarak kaldım.

abet

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2015
1.411
2.878
Yakın arkadaşım var hakim oldu iki yıl önce. Ama o yıl kendisinden haber alamadık :KK48: yemek uyumak temizlenmek gibi insan olma özelliğini devam ettirebileceği zorunlu ihtiyaçları haricinde onu gören olmadı :) gel bir iki kelam et derim ama hiç bu yerlerin kadını değildir.

sevgimaciyor

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2018
99
118
Merhaba,
Hakim savcılık sınavına nasıl hazırlandınız,hazırlanıyorsunuz?Normalde avukat olma amacım vardi o yolda ilerlemek istiyordum ama bir tarafım da hep bir savcı olmak istiyordu.Maalesef bu son yılımda 3ten fazla ders bıraktığım için bu dersleri tekrar almam gerek.1 yılda hakim savcılık sınavına çalışabilirim diye düşünüyorum.Bu bir yılımı en verimli şekilde geçirmek istiyorum.
Her zaman söylerim, hukuku kazanmış birisi hakimlik sınavını da kazanır sadece yapman gereken sınav sonrasında torpil bulmak. Ha sadece sınav dersen hakimlik kampı konu anlatımı kitapları, consensus ve themisin de soru bankası benim için yeterli olmuştu

Yukarı Alt