Ayak Banyosu Yaparken

mucizem

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ağustos 2006
Mesajlar
370
Emoji Skoru
2
1. Ayak banyosu

Banyo yaparken vücudun nasıl rahatlıyorsa, ayakların da ona özel hazırladığın bu banyoyla bak nasıl da rahatlayacaklar. Yarım bardak sütü, ayaklarını kaplayacak kadar suyla dolu bir kaba ekle. 3 çorba kaşığı badem, banyo yağı ya da zeytinyağını içine ilave et ve ocağın altını yak. Ilıyıncaya kadar bekle. Bu arada sen de tırnaklarındaki iki hafta önceden kalan ojeleri temizlemeye koyul.
........................................
2. Alet- edevatları hazırla
Tırnak makasını sterilize etmek için 20 dakika kadar alkolün içinde beklet. Ya da sıcak su içerisinde, antibakteriyel bir sabunla ovarak mikroplardan arındır. Şimdi tırnaklarına şekil verebilirsin artık. Batıkları engellemek için tırnaklarını çok kısa kesmemeli ve düz kesmeye dikkat etmelisin. Sonra da tırnaklarının kenarlarını törpüleyerek yuvarlayabilirsin.
.........................................
3. Daldır
Sütlü karışımı ocaktan al. Çok sıcak olmamasına dikkat et. Bunu genişçe bir kaba boşalt ve ayaklarını da içine daldır. Sütün içerisindeki laktik asit, ölü deri hücrelerinin çözünmesini ve erimesini sağlayacak, yağ ise nasırları yumuşatacak. 10 dakika bekledikten sonra, ayaklarını karışımın içinden çıkar. Pedikür törpüsü ile ölü derileri ve yumuşayan nasırları temizle. Ardından ayaklarını yıka.
..............................................
4. Şekerli peeling Daldır
¼ bardak şekeri, her zaman kullandığın vücut losyonu ya da yağına macun haline gelinceye kadar ekle ve karıştır. Ayağının altına bir havlu ya da plastik bir çanta koy ki, annenin gözünden sakındığı halısı yapış yapış olmasın. Bu macunla ayaklarını bir güzel ov ve peeling’inin yaratacağı o mükemmel yumuşaklığı hisset.
...............................................
5. Oh, yumuşacık
Bir bardak sütü ve bir iki tane salatalığı blender’a at ve karıştır. Harika kokuyor, değil mi? Şimdi bu güzel kokulu karışımı bacaklarına ve ayaklarına sür. Salatalık cildini nemlendirecek ve genişleyen kan damarlarının daralmasına yardımcı olacak. Süt ise ayaklarına ve bacaklarına parlaklık verecek. 5 dakika bekle ve yıka.
.................................................
6. Maskele
Ayaklarına bol miktarda yoğun bir nemlendirici sür. Sonra da ayaklarını yemek saklar gibi, stretch film ile sar, sarmala. Kendini garip mi hissediyorsun? Dur daha! Temiz bir havluyu kaynar suya sok ve çıkar. Bir dakika kadar soğumasını bekle ve havluyu da ayaklarına güzelce sar. Ayaklarının ter içinde kalmasına aldırma. Nemlendirici ve sıcaklık ayaklarına ilaç gibi gelecek.
..................................................
7. Ojelen Daldır
Ojenin etrafa bulaşmaması için parmaklarının arasına parmakarası süngeri ya da elinle döndüreceğin selpakları yerleştir. Şimdi ojeni tırnaklarına sürmeye başlayabilirsin. Fırçada kalan ojeyi her seferinde şişenin ağzına sıyırarak temizle ki, üzerinde kalanlar diğer seferinde tırnağında minik baloncuklar oluşturmasın.
......................................................
8. Ektiğini biç Daldır
Artık açık ayakkabılarını gerine gerine giyebilir, gönül rahatlığınca dans edebilir ve ayaklarını herkesin gözünün içine soka soka tepinebilirsin.

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
 

E

EU1

Ziyaretçi
Bir ayak banyosu basitçe ayakları ve baldırları şifalı bitki ban*yo suyu ile doldurulmuş derin bir kap veya banyonun içine sok*maktır. Kronik olarak soğuk olan ayaklar için 15 dakika sürecek bir sıcak ayak banyosu iyi bir tedavi olacaktır. Bu aynı zamanda mesane, böbrek, boğaz ve kulak iltihaplan içinde tavsiye edilir. Soğuk ayak banyoları (soğuk rahatsızlık vermeye başlayınca ve*ya ayaklar sıcak hissine kapılınca sonlandırılır) yorgun ayaklar, kabızlık, uykusuzluk, baş ağrısı, burun kanaması ve soğuk algın*lığı için faydalıdır. Bacaklarda dolaşımı uyarır, varis oluşumunun önlenmesine de yardımcı olduğu ve hatta az adet kanamasına bile iyi geldiği söylenir. Aynı zamanda uykusuzluk, baş ağrısı, yüksek kan basıncı ve kronik ayak soğukluğunda da faydalı ol*duğu söylenir.
 

blinblin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
17 Haziran 2009
Mesajlar
247
Emoji Skoru
0
mutlaka denicem özellikle salatalık ve sütlü olana bayıldım teşekkürler :ecrin_bebek:
 

idonotcare

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
23 Eylül 2009
Mesajlar
69
Emoji Skoru
2
Yaş
36
Aktardan deniz tuzu alın. Sıcak suyun içine atın, bekletin ayaklarınızı yarım saat. Sonra vaselin sürüp çorap giyin, süper olacak...
 

incitanemtuana

EVLI MUTLU IKI COCUKLU :)
Pro Üye
Katılım
10 Aralık 2007
Mesajlar
25.556
Emoji Skoru
24
Yaş
36
tskler ya cok ilgimi cekdi denicem insallah
saolasin canim benim faydali bilgiler icin
 
Yukarı Alt