Aykla Pirincin Tan

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
17
gençken,arkadaşlarımızı dost sanarken,hızla yürüyen yıllarda,pirinci taşlarından ayıklar gibi atıyorsunuz hayatınızdan tek tek olmadı,bir daha kontrol ediyorsunuz.evet gençken anlıyamadığımız bize ne kadar zarar verdiklerini farkedemediklerimiz
onlar için ikaz da etseler tınmadığımız,omuz silktiğimiz..yıllarda...
bakıyoruz evlenmiş çoluk çocuk sahibi olmuşuz.yeni yeni bir çok arkadaş daha,her şeyi paylaşabileceğimizi sandığımız,hayatımızın içine giriveriyorlar.sanıyoruz ki dostumuz,sıkıntımızı alıp rahatlatacaklar.sanıyoruz ki
sadece onlarda kalacak sırlarınız...
en çok ta kaynana,elti,görümce anlatılırdı ya.bilmeden hâla anlatırdık. anlatılanlar dolaşırken etrafta nereden duyulmuş bu laflar diye şaşar,toz kondurmazdık.zaman geçtikçe,canımız yandıkça,yoklarsa zor zamanlarda yanımızda,anlardık kim dost kim değil.
başlarız ayıklamaya dost sandığımız aslında arkadaşlarımızı...sanırım uzun sürerdi...geç fark ettim gözlük takma zamanı gelmiş...takınca gördüm irili ufaklı bir sürü taş,geç bile kalmışım..ayıklamak için.
öyleleri vardı ki aralarında yıllarca,bıkmadan birbirimize çiçeklere baktığımız gibi suladığımız,otlarını temizlediğimiz,bir yaprağına bile kıyamadığımız iyi ve kötü günde koklaşıp ağlaştığımız...gözlük bile takmaya gerek olmayan...onlar kaldı..
artık lüzumsuz,sırtımızda taşımaya değmeyen arkadaşa ne gerek var...az olsun ama öz olsun,ayıkla pirincin taşını gitsin...dedim ayıkladım gittiler...

yeşilimin anılarından duyguları

hayırlı cumalar hepimize...

E

EU1

Ziyaretçi
Hayatimiza hep eleyecegimiz insanlar cikiyor maalesef dogru söylüyorsun,zararin neresinden dönersen kardir derler,kaybeden eleyen degil,elenendir bence...evet dost dedigin az ama öz olsun...yine bizlere o derin tecrübelerine dayanarak o kadar güzel anlatimda bulunmussun ki tesekkürler ablam paylasimin icin....

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
17
günaydın yağmur görüşmek üzere hayırlı cumalar canım

dsntr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
hayırlı cumalar yine döktürmüşsün dahane denirki.

siyah papatya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
18
evet sana katılıyorum yeşilim.az olsun öz olsun,zaten çok insanla samimi olduğunda kendinizi olayların içinde buluyorsunuz.3-5 tane iyi görüştüğün olsun yeter diye düşünüyorum.

ebrugen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
bencede pirincin taşı ayıklanmalı..eger ayıklamazsak gün gelir dişimiz kırılır...

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
17
dsnt,esint,ebrugen..teşekkürler yorumlarınıza
evet diş kırılmadan taşları ayıklamalı az öz dost olmalı hayatımızın bir köşesinde..

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
17
jasmin 34 lente akyıldız..sağolun uğramı, yorumlar bırakmışsınız..
zaman içerisinde öğreniyoruz her birini.
ancak su kadar ihtiyaçtır paylaşmak...ama bir yere kadar,sınırlar vardır tabiki.
(benden öte dost tutmam yüreğime) aynen katılıyorum bu söze...lente,akyıldız.

jasmin34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
gene döktürmüşün yeşilim çok doğru söylüyorsun ağzına sağlık

akyxixldxixz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
kuzu postunda çok kurtlar var içimizde ama ben kimseden korkmayıp kendim gibi olup çok samimi olmuyorum. yıllarca dostum dediğim insanların beni nasıl sattıklarınaşahit oldum ne yazık. öyleyse bana tek dost yine ben.benden öte dost tutmam yüreğime.konuşur gülerim kimseye sarılmam kalbimle.eğer benden bi tane daha olsa yine güvenmem.sırrımı çoğuyla paylaşırım ama en önemlileri bende gizlidir

Yukarı Alt