1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Notu Gizle

Ayrılığı Kabullenemeyen Eski Sevgili

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve doddy tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

  24 Mart 2010
  Konu Sahibi : doddy
 1. doddy

  doddy Popüler Üye Üye

  Katılım:
  9 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  218
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Bu bölümü sık sık okuyan ve yardımcı olmaya çalışan biriyim. Benim de derdim var kızlar :gitme:

  Benim 1,5 senelik bir birlikteliğim vardı. Karşılıklı uyumsuzluklardan dolayı bir çok kez kavga ettik. Ortalama ayda bir kavga edip, 3-4 gün ayrı kalıp barışmışlığımız vardır diyebilirim. Bu sürekli böyle devam etti, karşı tarafta gelişme olsa da en son tartışmamızda çok soğudum ve tamamen bitirme kararı aldım.

  Bu bitirme kararından yaklaşık 1 ay sonra hayatıma bir başka insan girdi, ancak yüz yüze görüşmemiştim Sadece flört diyebilirim. Bu insan bir arkadaşımın tanıdığı idi, çok uzun zamandır arkadaşça konuşuyordum. Ayrılık dönemimden bir süre sonra yakınlaşma oldu.

  Ardından eski sevgilimin kahrolmuş haline çok üzüldüm. Sırf üzülmesin diye barıştım. Bu arada tüm yaşadıklarımdan flört ettiğim insan da, eski sevgilim de haberdardı. Madem bu kadar üzülüyorsun seni geri kazanmaya çalışacağım dedim. Eskinin getirdiği şefkatten dolayı zaman zaman iyi olsam da flört ettiğim insanı kafamdan atamadım. Bu arada eski sevgilim de çok değişmişti, şikayet ettiğim bir çok olumsuz yanından arınmıştı, ama bi defa kafamdan sildiğim için ısınamadım. Ayrıldım.

  Eski sevgilim bu durumu kabullenemedi ve aynı olay tekrarladı. Ardından dayanamadım ve yine ayrıldım. Bu durum beni de çok olumsuz etkiledi. Ruh sağlığım olsun, okulum olsun, ailemle ilişkilerim olsun hep zarar gördüm.

  Ardından duygularımdan emin olmak için flört ettiğim insanla görüştüm ve yıllardır göremediğim yakınlığı gördüm. Yani karşımdaki insandan ve duygularımdan eminim. Tam güzel bir ilişkiye adım atacakken eski sevgilim hayatımı kabusa çevirdi.

  Gecenin bir saatinde evime ortak arkadaşlarımızı yollamalar(ailemle yaşıyorum), okul çıkışıma gelmeler, saniye susmayan telefonlar. Sürekli mesaj ile taciz. Bunun üzerine de 2 kez intihara kalkıştı. Sürekli bensiz nefes bile alamadığını, bana muhtaç olduğunu söylüyor. Vicdan azabı çekmeme neden oluyor. Zamanında arkadaş kalalım da demiştim ama benim hayatımda biri varken asla benle görüşemeyeceğini söylüyor. Bana kesinlikle şiddet uygulamadı ama hep kendine, evdeki eşyalara vs zarar veriyor. Kırıp döküyor herşeyi. Gerçi yaptığı psikolojik baskıyı saymıyorum. Bir kez bu baskılarından dolayı onunla konuşmaya gittiğimde sinir krizi geçirdim.

  Eski sevgilim öksüz ve baba sevgisi görmemiş bir insan. Düzensiz bir hayatı varken benim üzerimden her şeye kavuştu diyebilirim. Yani görüştüğü çevre, oturduğu semt, mesleği vs hep benim gayretimle şekillendi. Hayatını benim üzerimden kurdu, bunu maddi olarak söylemiyorum. Benim yönlendirmem, gayretim ve manevi desteğimle yaptı. Şimdi ne büyük hata yaptığımı anlayabiliyorum bir insanın hayatını kendi üzerimden kurdurarak. Yani onun gözünde herşeyin temeli bendim, ben çekilince yaptığımız her şey üzerine yıkıldı.

  Durumu tüm detayları ile özetlemeye çalıştım. Umarım sizi sıkmadan anlaşılır bir şekilde yazmışımdır. Ben bu olanların ışığında eski sevgilimde bir takıntı ve alışkanlık haline geldiğimi düşünüyorum. Bu bana göre normal bir sevgi değil, bir rahatsızlık. Bir keresinde konuşmadığım bir dönemde ortak arkadaşımıza "Ben hayatımda bir rahmetli anneme, bir de ona güvendim" demiş.

  Yeni tanıştığım ve beraberlik yaşayacağım insan da bu durumdan çok rahatsız, bu yüzden sorun yaşıyorum. Bana şöyle bir çözüm önerisi getirdi, ona yine geri dön dedi. Ama tedavi görmesi şartıyla. Ne zaman o insan ayrılığı kabullenirse o zaman hayatımıza devam ederiz, çünkü sürekli üzerimizde kabus olacak. O insana da yazık dedi. Bana başta çok acı verse de sonradan mantıklı geldi.

  Sormak istediğim ben iki yolu da denedim. Yani hep yanında olup dil dökerek bu durumu anlatmaya çalıştım, hem de hiç görüşmeden tamamen ilişkimi kestim. İkisinde de başarılı olamadım. Tek çıkış yolum yanında durup psikolojik destek alarak kabullendirip ayrılmak gibi görünüyor. Ben sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Yardım için nereye başvurmalıyım? Eski sevgilime nasıl bir tavır sergilemeliyim? Ne yapacağımı şaşırdım. Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı kızlar? Bir tarafta her şeyin güzel gideceği yeni bir ilişki, diğer tarafta yakama yapışan geçmişim. Lütfen fikirlerinizi esirgemeyin.:gitme:
   
 2. 24 Mart 2010
  Konu Sahibi : doddy
 3. beren2008

  beren2008 2013 benim yılım olacak:) Üye

  Katılım:
  25 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  637
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  86
  canım bence eski sevgilinle eğerki konuşabilirsen sakince konuş bunun bir oyuncak olmadığını bir dargın bir barışık seninde onunda çok yıprandığını belirt
  ve yeni bir sayfa açmak istediğini vede o sayfada artık ona yer olamayacağını söyle
  çok fazla şey paylaştığını sanıyorum canım ama bak bu benim fikrim bence böyle kavgalı tartışmalı bir ilişki yürümez bu insanlar bir geleceğiniz bile olamaz bence vede mantık bir insan olarak alternatiflerini iyibir şekilde düşün bu senin hayatın canım bak burda neler okuyoruz bunları düşün daha ileride evlenip yuva kurduğunda dahada mutsuz olmamak adına adımlarını iyi at kaç yaşındasın bilmiyorum ama bence çok ama çok iyi düşün
   
 4. 24 Mart 2010
  Konu Sahibi : doddy
 5. lovelinya

  lovelinya Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.524
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  canım anlattıklarının bir benzerini hatta aslında çok daha fazlasını ben yaşadım...
  kesinlikle eski sevgiline destek olmaya filan kalkma; seni kaybettiğini gördüğü anda tekrar aynı hale gelcek ve hayatını kabusa çevirmeye çalışacak...
  kesinlikle görüşme konuşma...
  eğer ki rahatsız ederse de savcılığa hemen bir dilekçe ver....
  yoksa inan kurtulamazsın bu beladan....
  önce kendilerini acındırmaya çalışırlar;
  sonra bakarlar ikna olmuyorsun korkutmaya çalışırlar;
  ve yine değişmiyorsan bulabildikleri her türlü yola başvururlar...
  ben yaşadıklarımı anlatmaya kalksam burda kitap olur...
  çok şükür şimdi büyük bi kısmı geçti ama evlendiğim bebek beklediğim halde uzaktan uzağa hala hayatımı aklı sıra kabusa çevirmeye çalışır...
  ha becerebiliyor mu hayır tabi ki;
  ama ben çok mücadeleler verdim ve sen de kesinlikle çok dik durmalısın o yüzden....
   
 6. 24 Mart 2010
  Konu Sahibi : doddy
 7. super87

  super87 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  16 Eylül 2009
  Mesajlar:
  14.316
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  198
  yaşayan var tabii..
  yeni ilişki heyecanlı gelebilir...
  eskisinden vazgeçme tamda okuyamadım ama
   
 8. 24 Mart 2010
  Konu Sahibi : doddy
 9. super87

  super87 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  16 Eylül 2009
  Mesajlar:
  14.316
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  198
  ay yenisi git ona yardım et dedi he ilginç....
  nasıl kıskanmadıda gönderdi:1shok:eek:haoldumsmile
   
 10. 24 Mart 2010
  Konu Sahibi : doddy
 11. lovelinya

  lovelinya Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.524
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  benim o dönemlerimde şimdiki eşim hep yanımdaydı hep destek oldu en zor zamanlarımda...
  Allaha çok şükür ki Allah karşıma onu çıkardı; yoksa belki başaçıkamazdım bile...
   
 12. 24 Mart 2010
  Konu Sahibi : doddy
 13. super87

  super87 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  16 Eylül 2009
  Mesajlar:
  14.316
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  198
  tabi ya
  resmen seni ona postalamış git hesabı...
   
 14. 24 Mart 2010
  Konu Sahibi : doddy
 15. doddy

  doddy Popüler Üye Üye

  Katılım:
  9 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  218
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Kızlar öncelikle yazılarınız için çok teşekkür ederim.

  Eski sevgilim yeni bir başlangıç yaptığımdan haberdar, buna rağmen kabullenmiyor durumu. Benim kadar mutlu edebilir mi seni, ondan vazgeç ben sana adayacağım hayatımı vs. diyor. Tabi benim içimde bir umut veya bir beklenti yok. Amacım onu bu beklentilerinden vazgeçirim herşeyin daha kötü olmasını engellemek.

  Yani tanıştığım insanın olgunluğunu da o sözü söylediğinde anladım. Yani beni eski sevgilime yollamadı, yanlış anlaşıldım sanırım. Onunla berabermiş gibi yapıp psikolojik destek almasını sağla, kabullendiği an da ayrıl tamamen. Yoksa bir ömür çekeceğiz ondan dedi.

  Ne yapsam anlamıyor, kendine zarar veriyor. oysa ki ben arkadaş kalmak istemiştim medenice.

  Kafam çok karışık.
   
 16. 24 Mart 2010
  Konu Sahibi : doddy
 17. lovelinya

  lovelinya Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.524
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Yeni sevgilinle ilerisi ne olur o konu hakkında yorum yapamam ama eski sevgilinin psikolojik sorunları var kesinlikle...bu sorunlar git gide büyür büyür büyür bir de bakmışsın ki ben neyin içinde neyle uğraşmışım dersin şöyle bi dışarı çıktığında o çemberin... umarım benzer olaylar yaşamış biri olarak beni dinlersin ve sana eziyet etmesine izin vermezsin... ben yaşadım ve bu yüzden kimsenin böyle şeyler yaşamasını asla istemem elimden geldiği kadar da yardımcı olurum her istediğin konuda her zaman; yeter ki sen bu sorundan kurtul benim kadar eziyet çekmeden...
   
 18. 24 Mart 2010
  Konu Sahibi : doddy
 19. lovelinya

  lovelinya Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.524
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  ve şunu unutma eski sevgilin senin hiçbir konuşmanla veya davranışınla bunu asla ama asla kabullenmeyecek ta ki seni gerçekten kaybettiğini anlayana kadar...sen ona her yaklaştığında her konuşmanda hep bir umut taşıyacak ve asıl senin ondan tamamen gittiğini anladığında başlayacak asıl problemler...