• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Az uyuyan kadınlar hızla şişmanlıyor!

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.069
33
Az uyuyan kadınlar hızla şişmanlıyor!

Türkiye'de 30 yaş üzeri kadınların yüzde 70'i şişman. ABD'de yapılan bir araştırmaya göre az uyuyan kadınların hızla kilo aldıklarını ortaya çıkardı. Türk kadını acaba az mı uyuyor!
Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de de obez sayısında büyük artış görülüyor. Şişmanlamanın etkililerini araştıran uzmanlar ilginç bir sonuca vardırlar. ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, az uykunun orta yaşlı kadınlarda (40 ila 65 yaşları) açık bir şekilde kilo almaya neden olabileceği belirlendi.
San Diego kentinde yapılan ABD Göğüs Hastalıkları Vakfı yıllık konferansında sunulan araştırmaya göre, geceleri 5 saat veya daha az uyuyan kadınların, 7 saat uyuyanlara oranla yüzde 15 daha fazla obez olma riski bulunduğu ortaya çıktı.
Araştırmaya göre, geceleri 5 saat veya daha az uyuyan kadınlar, 10 yıl sonunda ortalama 2,5 kilo alırken, 7 saat uyuyanlar 0,7 kilo aldılar.
Türkiye'de ise kadınların uyku saatlerinin 11 saate yaklaştığını belirten Uzmanlar, Yoğun, stres ev işinden başka spor yapmama, çalışanlarda ise sürekli oturmaya yönelik iş yapanlar düzensiz beslendikleri için hızla kilo almalarına neden olduğunu belirtiyor. Yine uzmanlar, Türk kadını tatlı türlerini çok sevdikleri ve canları istediğinde ise sınır tanımadıklarına da dikkat çekiyor.kaynak: ntvmsnbc
 

seaBahAR

ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ
Yönetici
Editor
13 Nisan 2007
14.494
31.537
Sevgili yaren_76, haber kendi içinde tutarsızlık barındırıyor. Şöyle ki;

Genel anlamıyla, az uykunun kilo yaptığını anlatan metinde "Türkiye'de ise kadınların uyku saatlerinin 11 saate yaklaştığını belirten Uzmanlar..." cümlesi, bütünsel yapıyı anlam açısından bozmuş.

Böyle bir tutarsızlık içeren metin için bir yorum yapamam ama başlıkla ilgili olarak, şunu söyleyebilirim:

Acaba insanlar az uyudukları için değil de, bu sayede yemek yemeye ve atıştırmaya daha çok vakit ayırdıkları için kilo alıyor olmasınlar? :Roflol:
 

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.069
33
az uyuyan günü uzun yaşıyacağından ötürü çok yemek yiyiyor ,bende tam aksine fazla uyku kilo almaya sebeb bilirdim.


zaten türk kadının çok uyuması ve ev işinden başka spor yapmamasından kilo aldığını söylemiş

Türkiye'de ise kadınların uyku saatlerinin 11 saate yaklaştığını belirten Uzmanlar, Yoğun, stres ev işinden başka spor yapmama, çalışanlarda ise sürekli oturmaya yönelik iş yapanlar düzensiz beslendikleri için hızla kilo almalarına neden olduğunu belirtiyor. Yine uzmanlar, Türk kadını tatlı türlerini çok sevdikleri ve canları istediğinde ise sınır tanımadıklarına da dikkat çekiyor.
 
Yukarı Alt