Bakımlı degilsin

Safkedi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
79
33
Merhaba arkadaşlar yeni uyeyim 11 aylık bir bebeğim var ve çok hareketli çok meraklı tek başıma bakıyorum ücretsiz izindeyim bu yüzden kendime zaman ayiramiyorum akşam bebeğim uyuyuncada halim kalmıyor kendime bakmaya bugün annemle görüntülü konuşurken artık bakımlı ol biraz dedi aslinda görüntü olarak çok iyi görünüyorum kilom yok ama bakımsız ve cansız görünüyorum demekki bebekli annelere nasıl daha enerjik horunuyorsunuz bu arada emziriyorum ve saçlarımı boyatabilirmiyim artık bebeğime zararı olurmu diye endiseliyim hala

bay

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2011
849
679
emziryor musun? Organik boyalar var diye biliyorum. Boyatmasan da kestirebilirsin saçlarını evde daha düzgün kıyafetler giyebilirsin. tırnaklarını yaptırabilirsin.. Takılma bu kadar bebeğin ufak.

Safkedi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
79
33
emziryor musun? Organik boyalar var diye biliyorum. Boyatmasan da kestirebilirsin saçlarını evde daha düzgün kıyafetler giyebilirsin. tırnaklarını yaptırabilirsin.. Takılma bu kadar bebeğin ufak.
Evet emziriyorum artık nerdeyse bir yil geçtiği için biraz adapte olmam gerektiginindusundum acikcasi silkelenmeliyim sanırım organik boyaları arastiricam teşekkür ederim yorumunuz icin

Yabanelma

Kâh minare başındayım kâh kuyu dibinde...
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
5.233
23.821
Bebekli annelerin bebeklerine gece bakan birileri olursa, dinlenip uykumuzu da alırsak gayet iyi gözükürüz bence.

Onun haricinde organik boyaları tercih edebilirsiniz, maske vs.de yapabilirsiniz, kişisel bakım zaten gerekli ama aynı yaşta bebeği olan biri olarak uyku uyuyamadığım için ben, yüzüm genel olarak solgun şuan için buna yapılacak birşey yok.

ChocolateCookie

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
2.406
21.972
Ben Hamileyim ve daha simdiden kendimi salmis durumdayim piskolojim cöktü sanki .. mide bulantisi cok etkiliyor .. Esim her zaman ki gibi cok cok ilgili benimle cok Sükür o yönden bir derdim yok ama böylede ben kendimi cok kötü hissediyorum .. banada tavsiyede bulunun hanimlar ..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-12-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

KudrAlobar

Ayak feministi
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
5.706
27.686
Saçlarınızı boyatmayın bence şimdilik. Gidin kuaföre bi bakım bi kesim bi fön yenilenin. Kuaförlerin organik diye uyguladığı boyalar organik değil bunu unutmayın, organik boyayı marketlerde de bulamazsınız. Seçkin eczanelerde bulunur, en ucuzu 160-180 lira civarı.

Ablam bebeği emzirirken, ayağında sallarken bile tek eliyle makyaj yapardı. İdolümdür kendisi. 20 günlük bebekle takıp takıştırıp gezmeye giderdi. Sizinki ele gelmiş artık, biraz bakmalısınız bence de kendinize.

LaMademoiselle

Popüler Üye
Pro Üye
31 Ağustos 2012
2.270
7.943
Merhaba arkadaşlar yeni uyeyim 11 aylık bir bebeğim var ve çok hareketli çok meraklı tek başıma bakıyorum ücretsiz izindeyim bu yüzden kendime zaman ayiramiyorum akşam bebeğim uyuyuncada halim kalmıyor kendime bakmaya bugün annemle görüntülü konuşurken artık bakımlı ol biraz dedi aslinda görüntü olarak çok iyi görünüyorum kilom yok ama bakımsız ve cansız görünüyorum demekki bebekli annelere nasıl daha enerjik horunuyorsunuz bu arada emziriyorum ve saçlarımı boyatabilirmiyim artık bebeğime zararı olurmu diye endiseliyim hala
valla evet bebek büyümüş de anneniz de biraz sert girmiş :KK70:
bakımlı olanların hepsi bebeklerini kuaföre annelerine kayınvaliedelerine bırakarak gidiyor, öyle uzaktan laf söylemek kolay
anne artık biraz eli taşın altına sok diyin
:KK70:

Hatun buyurdu

Canım kızlarım <3
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2015
2.179
3.998
10 aylık bebeğim var ,saçımı 6-7 aylıkken boyattımama ombre yaptırdığım için diplere değmedi boya sizde böyle bişey yaptırabilirsiniz.
Onun dışında bende çok bakımlı sayılmam ,günlük yüz temizliği ,sürme ve rimel kullanıyorum ,temiz kıyafetler yapabildiğim bu.
Saçlarıma çok şekil vermeye uğraşamıyorum, fön çekip idare ediyorum öyle .
Tavsiyeleri okuyayım bende 😀

Pamukannesi83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
6.846
20.345
Sizi çok iyi anlıyorum iki tane küçük koala var benim de. Heleki küçük olani durduramazsiniz, ama yinede kendime bakmaya caba gösteriyorum. Bazi günler benimde halim olmuyor, ama en azından biraz bakim şart. Hem kendimi de daha iyi hissediyorum o zaman. Sabah iki dakikalik makyaj yapıyorum. Saçlarımi düzgün tutuyorum felan. Güzel giyinmeye özen gösteriyorum. Ama bende zor süreçlerde (dış çıkarma felan) sadece baskalar yardım etse rahat duş alabiliyordum. Insanlar yorum yapmak yerine "sana bir şekilde yardım edebilirmiyim" dese ne güzel olur oysa ki

Yukarı Alt