Bakımlı degilsin

Safkedi

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
155
54
Merhaba arkadaşlar yeni uyeyim 11 aylık bir bebeğim var ve çok hareketli çok meraklı tek başıma bakıyorum ücretsiz izindeyim bu yüzden kendime zaman ayiramiyorum akşam bebeğim uyuyuncada halim kalmıyor kendime bakmaya bugün annemle görüntülü konuşurken artık bakımlı ol biraz dedi aslinda görüntü olarak çok iyi görünüyorum kilom yok ama bakımsız ve cansız görünüyorum demekki bebekli annelere nasıl daha enerjik horunuyorsunuz bu arada emziriyorum ve saçlarımı boyatabilirmiyim artık bebeğime zararı olurmu diye endiseliyim hala

bay

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2011
849
682
emziryor musun? Organik boyalar var diye biliyorum. Boyatmasan da kestirebilirsin saçlarını evde daha düzgün kıyafetler giyebilirsin. tırnaklarını yaptırabilirsin.. Takılma bu kadar bebeğin ufak.

Safkedi

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
155
54
emziryor musun? Organik boyalar var diye biliyorum. Boyatmasan da kestirebilirsin saçlarını evde daha düzgün kıyafetler giyebilirsin. tırnaklarını yaptırabilirsin.. Takılma bu kadar bebeğin ufak.
Evet emziriyorum artık nerdeyse bir yil geçtiği için biraz adapte olmam gerektiginindusundum acikcasi silkelenmeliyim sanırım organik boyaları arastiricam teşekkür ederim yorumunuz icin

Yabanelma

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
8.609
43.367
Bebekli annelerin bebeklerine gece bakan birileri olursa, dinlenip uykumuzu da alırsak gayet iyi gözükürüz bence.

Onun haricinde organik boyaları tercih edebilirsiniz, maske vs.de yapabilirsiniz, kişisel bakım zaten gerekli ama aynı yaşta bebeği olan biri olarak uyku uyuyamadığım için ben, yüzüm genel olarak solgun şuan için buna yapılacak birşey yok.

ChocolateCookie

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
2.406
21.770
Ben Hamileyim ve daha simdiden kendimi salmis durumdayim piskolojim cöktü sanki .. mide bulantisi cok etkiliyor .. Esim her zaman ki gibi cok cok ilgili benimle cok Sükür o yönden bir derdim yok ama böylede ben kendimi cok kötü hissediyorum .. banada tavsiyede bulunun hanimlar ..

KudrAlobar

Ayak feministi
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
10.888
59.132
Saçlarınızı boyatmayın bence şimdilik. Gidin kuaföre bi bakım bi kesim bi fön yenilenin. Kuaförlerin organik diye uyguladığı boyalar organik değil bunu unutmayın, organik boyayı marketlerde de bulamazsınız. Seçkin eczanelerde bulunur, en ucuzu 160-180 lira civarı.

Ablam bebeği emzirirken, ayağında sallarken bile tek eliyle makyaj yapardı. İdolümdür kendisi. 20 günlük bebekle takıp takıştırıp gezmeye giderdi. Sizinki ele gelmiş artık, biraz bakmalısınız bence de kendinize.

MaYa_MiLa

Popüler Üye
Pro Üye
31 Ağustos 2012
3.550
10.632
Merhaba arkadaşlar yeni uyeyim 11 aylık bir bebeğim var ve çok hareketli çok meraklı tek başıma bakıyorum ücretsiz izindeyim bu yüzden kendime zaman ayiramiyorum akşam bebeğim uyuyuncada halim kalmıyor kendime bakmaya bugün annemle görüntülü konuşurken artık bakımlı ol biraz dedi aslinda görüntü olarak çok iyi görünüyorum kilom yok ama bakımsız ve cansız görünüyorum demekki bebekli annelere nasıl daha enerjik horunuyorsunuz bu arada emziriyorum ve saçlarımı boyatabilirmiyim artık bebeğime zararı olurmu diye endiseliyim hala
valla evet bebek büyümüş de anneniz de biraz sert girmiş :KK70:
bakımlı olanların hepsi bebeklerini kuaföre annelerine kayınvaliedelerine bırakarak gidiyor, öyle uzaktan laf söylemek kolay
anne artık biraz eli taşın altına sok diyin
:KK70:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 18 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Hatunbuyurdu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2015
2.264
4.353
27
10 aylık bebeğim var ,saçımı 6-7 aylıkken boyattımama ombre yaptırdığım için diplere değmedi boya sizde böyle bişey yaptırabilirsiniz.
Onun dışında bende çok bakımlı sayılmam ,günlük yüz temizliği ,sürme ve rimel kullanıyorum ,temiz kıyafetler yapabildiğim bu.
Saçlarıma çok şekil vermeye uğraşamıyorum, fön çekip idare ediyorum öyle .
Tavsiyeleri okuyayım bende 😀

Pamukannesi83

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
9.214
31.651
Sizi çok iyi anlıyorum iki tane küçük koala var benim de. Heleki küçük olani durduramazsiniz, ama yinede kendime bakmaya caba gösteriyorum. Bazi günler benimde halim olmuyor, ama en azından biraz bakim şart. Hem kendimi de daha iyi hissediyorum o zaman. Sabah iki dakikalik makyaj yapıyorum. Saçlarımi düzgün tutuyorum felan. Güzel giyinmeye özen gösteriyorum. Ama bende zor süreçlerde (dış çıkarma felan) sadece baskalar yardım etse rahat duş alabiliyordum. Insanlar yorum yapmak yerine "sana bir şekilde yardım edebilirmiyim" dese ne güzel olur oysa ki

CiRiLLA

I Hate Portals ♈
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
16.600
53.622
Bakimli olmak icin illa saç boyamaniza gerek yok beyazlariniz yoksa. 4 senedir sacimi boyatmiyorum ben 26 yasimdayim genc yaşta boyattigima da pismanim acikcasi. Beyazlarim cikmadan boya kullanmayi dusunmuyorum bir daha.

Saç bakimi yaptirin, yeni kesim yaptirim, evde sekillendirin. Yuzune azicik renk gelsin diye bir allik rimel bisey surun.
Ojeler sürün. Cildinize de bakmayi ihmal etmeyin. :)

diladuru

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2019
1.621
2.007
28
ben 3. ayı doldurduğum gün boyadım saçlarımı

Loreth

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2014
9.163
34.028
Spor yapın. Biri 7 aylık, diğeri günün yarısını kreşte geçiren 3,5 yaşında iki kız anası olarak, her gün spor yapabiliyorsam, siz de yapabilirsiniz. Halının üstüne temiz bir çarşaf yayıyorum, bebeğim üstünde tırtıl gibi oradan oraya sürünürken, diğer kız etrafımda fıldır fıldır koşarken, aralarında kan ter için de spor yapıyorum. Cildinize renk gelir, enerjiniz artar, siz de yapın bence.

Saçınızı niye boyatmak istiyorsunuz bilemedim, beyazlar mı var? Varsa da yoksa da hiç bulaşmayın, güzel bir kesimle saç bakımlı görünür zaten. Makyaj kısmına hiç girmiyorum, ömrümde yapmadım, göz kalemi kullanıyorum sadece. Ama kendinizi makyajla daha iyi hissedecekseniz, basit makyaj teknikleri öğrenin. Her yer bu tür videolarla dolu.

Yabanelma

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
8.609
43.367
Spor yapın. Biri 7 aylık, diğeri günün yarısını kreşte geçiren 3,5 yaşında iki kız anası olarak, her gün spor yapabiliyorsam, siz de yapabilirsiniz. Halının üstüne temiz bir çarşaf yayıyorum, bebeğim üstünde tırtıl gibi oradan oraya sürünürken, diğer kız etrafımda fıldır fıldır koşarken, aralarında kan ter için de spor yapıyorum. Cildinize renk gelir, enerjiniz artar, siz de yapın bence.

Saçınızı niye boyatmak istiyorsunuz bilemedim, beyazlar mı var? Varsa da yoksa da hiç bulaşmayın, güzel bir kesimle saç bakımlı görünür zaten. Makyaj kısmına hiç girmiyorum, ömrümde yapmadım, göz kalemi kullanıyorum sadece. Ama kendinizi makyajla daha iyi hissedecekseniz, basit makyaj teknikleri öğrenin. Her yer bu tür videolarla dolu.
Bende spor yapıyorum yediklerime de dikkat ederim, bol su ama uykusuzluktan betim,benzim soluk.

Biri bu yönde birşey söylediğinde kırıp dökesim geliyor sonra derin bir nefes alıp kibar bir açıklama yapmaya çalışıyorum.

Çok bariz kendini salma haricinde küçük bebeği olan kadınları biraz rahat bırakmak lazım 💆

Afilim92

♡cennet kokulum geldi ♡
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2017
15.643
20.208
Benim de 11 aylik bebeğim var .Hic takmıyorum. Cunku bir gun her seyime ozen gösterebilirken ertesi gun uykusuzluktan kolumu kaldıramıyorum. Bunlar gelip gececek ani yasamak lazim .Ama kendimizi de unutmadan tabii

Blueberrytimes

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2015
5.603
8.159
Diplerini boyatmayın, organik boya kullanın.
Kendinize tabiki vakit ayırın, babasına bırakın uyku zamanı 1-2 saatliğine haftasonu bir kuaföre gidin.

papyonkilikli

kulillah summe zerhum....
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
7.900
15.383
sacini boyamak zorunda,misin? hicbir boya organik degildir. emzirdigin icin degil kendin icin soyluyorum. 4 sene once boyattim beyazlarim da var ama guzel boyle... emzirmiyorum da boyatmayi da dusunmuyorum. hem bakimli olmak sus pus boya,degil ki. temiz ol, duzgun giyin yeterli degil mi?

Wynonna

Eskiden mazikeen di:)
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2015
9.418
15.738
Ben boyamistim dogumdan hemen sonra doktor sakincasi yok demisti zaten organik boya almistim..bakimli olmak ruhada iyi gelir moralinizi enerjinizi yukseltir

Kova hatunu

Pro Üye
4 Mayıs 2011
21.606
34.514
anca toparlarsiniz bir kac aya...ilk yil kim ne derse desin zor ve o yil dağıtmaya hakkki vardır annenin bence 😁
Ha sonra ki yillar da ayni ama sadece alışmış oluyorsunuz...
Yani panik yapma,oluruna birak

Loreth

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2014
9.163
34.028
Bende spor yapıyorum yediklerime de dikkat ederim, bol su ama uykusuzluktan betim,benzim soluk.

Biri bu yönde birşey söylediğinde kırıp dökesim geliyor sonra derin bir nefes alıp kibar bir açıklama yapmaya çalışıyorum.

Çok bariz kendini salma haricinde küçük bebeği olan kadınları biraz rahat bırakmak lazım 💆
Haklısınız, yorgun olduğumda ben de çok soluyorum ama spor beni toparlıyor, sizde de öyle midir bilmiyorum. Uykusuz bir geceden sonra bile yarım saat spor yapsam, insan iyice yorulacağını düşünür ama aksine daha enerjik oluyorum. Ha sporsuz, saçım başım dağınık ama mutluysam da hiç sorun değil, kime ne. Densiz densiz konuşanlar da hayatlarının her döneminde bakımdan ölecek gibi dolaşıyorlardı herhalde. Bazı şeyleri çabuk unutuyorlar. Kısaca ne yapacaksak ya da yapmayacaksak, kendimizi daha iyi hissetmek için olsun. Kimin ne dediği çok da fifi.

Jupiter neptun

Göğü kucaklayıp getirdim sana kokla açılırsın...
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2019
1.447
1.373
32
keşke anneniz yardımınıza gelse de sizde kendinize bakacak zaman ayırabilseniz

Sepesel

Küsmek istiyorum
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2018
1.650
3.249
32
Saçlarınızı boyatmayın bence şimdilik. Gidin kuaföre bi bakım bi kesim bi fön yenilenin. Kuaförlerin organik diye uyguladığı boyalar organik değil bunu unutmayın, organik boyayı marketlerde de bulamazsınız. Seçkin eczanelerde bulunur, en ucuzu 160-180 lira civarı.

Ablam bebeği emzirirken, ayağında sallarken bile tek eliyle makyaj yapardı. İdolümdür kendisi. 20 günlük bebekle takıp takıştırıp gezmeye giderdi. Sizinki ele gelmiş artık, biraz bakmalısınız bence de kendinize.
Artık benimde idolüm:olamaz:

Mistik hanim

🎶
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2019
2.598
5.826
Maske yapabilirsin. Kıyafetlerini daha guzel seçebilirsin. Hemen uygun an yaratıp kuaför ve alışverişe gidebilirsin. Evde spor yapabilirsin. Meditasyon yapabilirsin

Yabanelma

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
8.609
43.367
Haklısınız, yorgun olduğumda ben de çok soluyorum ama spor beni toparlıyor, sizde de öyle midir bilmiyorum. Uykusuz bir geceden sonra bile yarım saat spor yapsam, insan iyice yorulacağını düşünür ama aksine daha enerjik oluyorum. Ha sporsuz, saçım başım dağınık ama mutluysam da hiç sorun değil, kime ne. Densiz densiz konuşanlar da hayatlarının her döneminde bakımdan ölecek gibi dolaşıyorlardı herhalde. Bazı şeyleri çabuk unutuyorlar. Kısaca ne yapacaksak ya da yapmayacaksak, kendimizi daha iyi hissetmek için olsun. Kimin ne dediği çok da fifi.
Sporun bedenen de ruhen de çok faydasını görüyorum bende. Bu kadar uykusuz kalmama ve yorgun hissetmeme rağmen spordan vazgeçmiyorum.

İnsanları anlamak ise güç, sanane karşındakinin yüzünün solukluğundan? Birgün bunu birine diyeceğim ve rahatlayacagim gerçekten 🤭

kurabiye123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2017
978
580
Duştan sonra tüm vucudunuza ve yüzünüze kremler sürebilirsiniz parfümler sıkabilirsiniz uyumadan önce dudaklariniza vazelin sürerseniz hem renk gelir Hem de dolgunlasir

Spizella

Realist
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
27 Ağustos 2017
11.773
24.829
Offf biri beni de toparlasın
Aynaya bakasım yok
Giysilerimden de kendimden de memnun değilim
2 kilo vermem lazım spor yapıyorum ama sürekli yorgunum ya

Safkedi

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
155
54
Teşekkür ederim önerileriniz için saclarimin her zaman boyardim son iki yıl hariç 30 yaşındayım inanılmaz beyazim var kahve rengine boyatiyorum zaten her zman dogalliktan yanayım makyaj rimel ve allık diisnda düğünlerde yapmisimdir takı takmayı bile sevmem dış gorunusum iddali diye düşündüğüm için süslenmeye gerek duumdim hic son zamanlarda cansizlik var üzerimde tabii ve bebeğim gerçekten inmiyor kucağımdan yurutece mama sandalyesine bile oturmuyor yalnız yere asla oturmuyor otursa bile 10 dk bulunduğum şehirde yeni geldik o yüzden tanıdığım bir Allah'ın kulu yok esimde 8-5 çalıştığı için anca akşam iki saat dinleniyorum annemde gelebilecek durumda değil hem kendi rahatsız hemde babaannem var yanında su anda sanırım bi süre daha yaşayabilecek kadar bakımlı olabilirim☺

Meleqimm1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2015
700
635
26
Ben 40 çıkınca toparladım kendimi uyumayan cocugum varken hemde akşam eşim gelmeden süslenir beklerdim o gelıncede masayı kurardı eşim oturur yemek yerdik. Hasta oldugum dönemler hariç hem derli topluydum makyaj yapmamı sevmez ama soluk durmasın suratım dıye hafıf yapardım.Şuan 21 aylık ve canavar cocuğum varken bıle yapıyorum:)

halideeee

kükrek yârim ❤
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2018
733
959
30
Bende yeni geldim annemin yanından bir hafta kaldım ve rahat banyo yapabildiğim için bile mutluydum yani iyice bi keselendim liflendim ohh be dünya varmış diyorsunuz 😁 ki benimkiler ilkokul çağında😏 çocukla herşey kısıtlı

halideeee

kükrek yârim ❤
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2018
733
959
30
Teşekkür ederim önerileriniz için saclarimin her zaman boyardim son iki yıl hariç 30 yaşındayım inanılmaz beyazim var kahve rengine boyatiyorum zaten her zman dogalliktan yanayım makyaj rimel ve allık diisnda düğünlerde yapmisimdir takı takmayı bile sevmem dış gorunusum iddali diye düşündüğüm için süslenmeye gerek duumdim hic son zamanlarda cansizlik var üzerimde tabii ve bebeğim gerçekten inmiyor kucağımdan yurutece mama sandalyesine bile oturmuyor yalnız yere asla oturmuyor otursa bile 10 dk bulunduğum şehirde yeni geldik o yüzden tanıdığım bir Allah'ın kulu yok esimde 8-5 çalıştığı için anca akşam iki saat dinleniyorum annemde gelebilecek durumda değil hem kendi rahatsız hemde babaannem var yanında su anda sanırım bi süre daha yaşayabilecek kadar bakımlı olabilirim☺
Benimde çok beyazım var ve hiç takmıyorum belki kapalı olduğum için eşimde boyatma doğal daha iyi diyor😁 iyi benim gibi beyazı çok olan varmış otuzunda 👍