Bakımlı olmanızın altında yatan sebep nedir?

Atommkarincaa

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
670
Merhaba hanımlar.

Uzun zamandır bu sorunun cevabını düşünüyorum.

Sizce bir kadının kendine bakmasının altında yatan sebep nedir?

Erkek arkadaşının olması ve ona güzel görünmek istemesi mi?
Diğer kadınlarla rekabet etmek istemesi mi?
Arkadaşlarının arkasından konuşmaması için mi?
İş yerinde lafını geçirebilmek için mi?
Yoksa başka bir şey mi?

Kendimden bahsedecek olursam, ben uzun zamandır kendime doğru düzgün bakmıyorum.
Makyaj zaten hiç yapmıyorum. Fazla kiloluyum.
Banyoya bile zorunlu olmadıkça girmiyorum.
Muşmula gibi geziyorum ortalıkta.

Bunun altında yatan psikolojik sebeplerim de var, farkındayım.

Ancak yukarıdaki sorunun cevabını çok düşündüm, eğer makyaj, bakım vs için kendime bir gerekçe bulursam, belki isim daha da kolaylaşır diye zira hiçbir sebebim yok bunun için.

Eğer siz de bakımlıysanız, bunun altında yatan gerekçelerinizi yazarak bu sevimli kardeşinize faydalı olabilirsiniz.

Saygılar.
Aynaya baktığımda gördüğüm ifadenin daha mutlu olması için bakım yapıyorum

AudreyPoppins

Fly me to the moon 🌙
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
148
Ben evin içinde de bakımlıgezerim ya aynaya baktığımda karşımdaki kişiden memnun olmam gerekir. Ben Boğa burcuyum gezegenim venüs olunca sanırım göze hitap benim için genel olarak hep 1.sıradadır.😊🥰

Uraniaaflora

🖤
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
691
Makyaj yapmak icin bir grekce aramiyorum seviyorum bakimli olmayi scimla ugrasmayi saatlerce tirnaklarima sekiller cizmeyi puruzsuz bir eyeliner cekmeyi sanat eseri gibi geliyor bitince 😁 resmen buyuk bir is basarmis gb dim dik duruýorum :KK8:

Esmeralli

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
217
Bende elimden geldigince kendime bakmaya calisirim. Ama ev halim cok dağınıktır. Mesela is yerinde daha tertipli giyinirim. Sacimi yaparim. Günlük makyaj yaparim. Dışarıdan nbegenilmek, kendimi özel hissetmek, herkesin bana saygi duyması icin bakarim. Kadınlar baska kadınlar icin süslenir derler Bu soze de katılıyorum. Başka kadinlar beni kiskansin isterim. Bekarım kendime uygun birini ariyorum.simdi kendimizi kandirmayalim. Disini begenmeyen icini merak etmiyo. 😁 ruhlar alemindr yaşamıyoruz 😁

Meltemim80

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
10
Tamamen kendine saygı diyorum. Ancak kendine bakmak demek sadece makyaj yapıp,güzel kıyafetler giymek demek değildir. Bir kadının kendine bakması daha geniş bir kavram.Çok uzun süre depresyonla mücadele ettim ve yaklaşık 1.5 yıldır düzenli yaşıyorum. Evimi temizliyorum,sporumu yapıyorum,sigarayı bıraktım,gereksiz alış veriş yapmıyorum,evde yapabildiğim güzellik bakımlarını yapyorum,bol bol okumaya başladım.Beni beğensinler diye yaptığım zaman bende çok sakil durduğunu fark ettim.

Yukarı Alt