Balayı Bavulunda Neler Olmalı

isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
5 Mart 2012
16.437
11.891


balayi-tatili.jpg

Balayı bavulunuzu eksiksiz bir şekilde hazırlamanız, tatiliniz boyunca rahat etmeniz sağlayacak. Bu iş ne kadar sıkıcı görünse de, bu işe kaliteli zaman ayırırsanız orada yaşanması muhtemel aksaklıkların önüne geçmiş olursunuz.

Gideceğiniz balayının türüne göre yanınıza eşya alın. Doğa yürüyüşü ağırlıklı bir tatil yapacaksanız, ona göre sağlam ayakkabı ve giysiler almalısınız. Gittiğiniz yerde belli bir spor yapacaksanız o spor ekipmanlarını yanınızda getirmeniz gerekebilir.

Birbiriyle uyumlu olanları kıyafetlerinizi bavula koyun. Siyah beyaz gibi her şeyle giyilebilecek renkleri seçin. Leke olabileceğini düşünerek koyu renkli kıyafetlerinizi ağırlıklı olarak alın. Daha önce hiç giymediğiniz kıyafetleri bavulunuza koymayın.

Kıyafetlerinizin buruşmaması için onları rulo halinde yerleştirmeyi deneyin. Böylece daha az yer kaplayacaktır. Gider gitmez hemen eşyalarınızı bavuldan çıkarıp asın.
İki tane bavul götürün. Birinin kaybolması halinde açıkta kalmazsınız. Seyahat sigortasına vermek üzere, bavuldaki eşyalarınızın listesini yapmaya unutmayın.

İkinizin ortak kullanabileceği (şampuan, diş macunu gibi) eşyalardan birer tane alın. Bavulunuza koyacağınız sıvıların akmayacak ve sızıntı yapmayacak şekilde paketlendiğine emin olun.
Bavulunuzda oradan alacağınız hediyeler için yer bırakın. Yanınıza ekstra boş bir çanta alabilirsiniz.
Bavulunuzun kapasitesini zorlamayın. Fermuarları patlayabilir. Ağır ve değerli eşyalarınızı yanınıza almayın. Uçak bagaj limitini aşmayın.

Otelde ne gibi imkanlar olduğunu öğrenin. Kurutma makinesi, ütü gibi ihtiyaçlarınızı otelden temin edip edemeyeceğinizi öğrenin.

Bulunacağınız ülkedeki priz sistemini öğrenin. Ona göre yanınıza gerekli malzemeleri alın.

Gelin bavulu

valiz-hazirlama-teknik.jpg
Elbise, ayakkabı, terlik, takı, mayolar, etekler, ceketler, kazaklar, spor ayakkabı, gecelik, şapka, şort, T-shirtler, iç çamaşırı, kolsuz üstler, küçük çanta
Banyo eşyaları
Makyaj eşyaları, diş fırçası ve macunu, diş ipi, saç şekillendiriciler, tokalar, ped yada tampon, şampuan ve saç kremi, korumalı vücut ve yüz kremi, makyaj temizleyicisi, cımbız, tırnak makası, oje aseton, saç maşası, jilet, deodorant, parfüm.


Damat bavulu

images.jpg

Pantolon, şort, ayakkabı, terlik, spor ayakkabı, T-shirtler, kemerler, pijama, yağmurluk, atletler, şapka, gömlek, çorap, mayo, sırt çantası.
Banyo eşyaları
Traş makinesi, köpük, yüz kremi, tarak, diş fırçası, saç ürünleri, şampuan, deodorant, parfüm

Ortak çanta

Böcek ilacı, sinek ilacı, ağrı kesiciler, yanık kremi, prezervatifler, doğum kontrol hapları, yara bantları, anti bakteriyel mendiller, reçeteli ilaçlar, dikiş seti, leke çıkarıcı, adresler, kitap ve dergiler, ekstra pil ve hafıza kartı, pil şarj aleti, tirbüşon, cep telefonu şarj aleti, sözlük, haritalar, önemli telefonlar, bavul kilidi, not defteri ve kalem.
 
Son düzenleme:
Yukarı Alt