Balayı için mısır / hurghada sizce uygun mu arkadaşlar daha önce gidil görmüşlüğünüz var mı :)?

lady23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
63
3
hem yakın hem de tatil yeri diye güzel geldi bana ama bizzat gidip görmüş birileri varsa yorum yapabilir mi :) veya farklı düşünceleriniziiii :)

caninfistigi

Süper Fantastik Üye
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
10.746
18.130
hem yakın hem de tatil yeri diye güzel geldi bana ama bizzat gidip görmüş birileri varsa yorum yapabilir mi :) veya farklı düşünceleriniziiii :)
Güzel bir fikir. Gitmişken piramitleri görme şansınız da olsa süper olur. Ne kadarlık bir bütçe ayırıyorsunuz? Mısır hala biraz tehlikeli umarım bunu biliyorsunuzdur. Bazı bölgelerine gitmekte sıkıntı yokken bazı yerlerine hala turistler için güvenli değil diyorlar. Sizin gideceğiniz yerlerde sıkıntı yok ama gene de aklınızda bulunsun.

caninfistigi

Süper Fantastik Üye
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
10.746
18.130
biz alanyaya gittik. çok uzun gelmişti.
hurghada dünyanın neresinde ilk defa duydum.
çok cahil kaldım :işsiz:
Uçakla gidince fark etmez diye düşünüyorum.
Hurghada mısırdaymış. Sarm el seyhi biliyordum ama bunu duymamıştım. Sarm el seyh gibi güzel bir sahili ve denizi olan bir bölgesi.

lady23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
63
3
biz alanyaya gittik. çok uzun gelmişti.
hurghada dünyanın neresinde ilk defa duydum.
çok cahil kaldım :işsiz:
çok yakın uçak ile 2,5 saatte hurghada da oluyorsun :) araştırdığım kadarıyla turistlerin gittiği yerler hurghada ve sharm el :)

lady23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
63
3
yani bütçe 8 bin gittiğimiz yerde sorun yok diye biliyorum gezeceğimiz yerler de dahil piramitlere inşallah gidicez kahireye ama sorunla karşılırsak orayı listeden çıkarıcaz tapınakları safari turu falan yapmayı düşünüyorum :)
Güzel bir fikir. Gitmişken piramitleri görme şansınız da olsa süper olur. Ne kadarlık bir bütçe ayırıyorsunuz? Mısır hala biraz tehlikeli umarım bunu biliyorsunuzdur. Bazı bölgelerine gitmekte sıkıntı yokken bazı yerlerine hala turistler için güvenli değil diyorlar. Sizin gideceğiniz yerlerde sıkıntı yok ama gene de aklınızda bulunsun.
vet

lady23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
63
3
Uçakla gidince fark etmez diye düşünüyorum.
Hurghada mısırdaymış. Sarm el seyhi biliyordum ama bunu duymamıştım. Sarm el seyh gibi güzel bir sahili ve denizi olan bir bölgesi.
evet sharm el seyh daha aktiviteli ve hareketli gece hayatı olan bir yer diye biliyorum hurghada biraz daha sakin diye biliyorum :)

kahvetelvesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2011
8.099
13.429
Biz de balayı için düşnmüştük, eşim düşündü daha doğrusu, sonra Mısır karıştı.

Şahsen balayı için kültür turları yerine konforu tercih ederim.

caninfistigi

Süper Fantastik Üye
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
10.746
18.130
yani bütçe 8 bin gittiğimiz yerde sorun yok diye biliyorum gezeceğimiz yerler de dahil piramitlere inşallah gidicez kahireye ama sorunla karşılırsak orayı listeden çıkarıcaz tapınakları safari turu falan yapmayı düşünüyorum :)

vet
Çok güzel fikir aslında. Yakın olması bakımından da iyi olabilir. Kaç gün düşünüyorsunuz? Hangi mevsim düşünüyorsunuz? 8 bin bütçe ile başka yerler düşündünüz mü?

lady23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
63
3
Biz de balayı için düşnmüştük, eşim düşündü daha doğrusu, sonra Mısır karıştı.

Şahsen balayı için kültür turları yerine konforu tercih ederim.
mesela nereyi tercih edersiniz ? yani hurghada da kalacağımız otel güzel duruyor yorumlarını da beğendim yani sizin düşünceniz nedir bu konuda

Yukarı Alt