Balık yağı kullanmalı mıyım?

Tontirik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
12.628
8
11 kg 84 cm di gecen ay
öyle kilolu bi bebek degil.cok hareketli olmasına baglıyorum.
seninkinin boyu kilosu kac.kasım bebegi sanırım

Son düzenleyen: Moderatör:

E

estel

Ziyaretçi
evet canım kasımda doğdu..
aynen benimkide çok hareketli kilo almıyo bu yüzden 10,5 kilo 81 cm idi en son şu an çok kesin bilmiyorum tam 18 ay olunca götürücem ama fazla fark etmemiştir..

Tontirik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
12.628
8
doktor vermedi canım kendim araştırdım bu carlson açık denizdeki balıklardan üretiliyomuş civa yokmuş vs... diye araştırdım aynen dediğin gibi vitaminde verdiğimden ekstra a ve d içermemesi gerekiyodu
benimki büyük canım seninki ne kadar bilmiyorum benim oğlan 5,5 yaşında bazen çok az yemeyeğe başlıyor o zamanlar bi hafta falan her gün veriyorum iştahı açılıyor, öyle düzenli verdiğim yok yani
zaten dün belki izlemişsindir kanal d de doktorum da doktorda söyledi, hamilelikten başlayıp muhakkak 6 yaşına kadar hergün omega 3 verin diye, benim cahillime geldi herhalde hiç kullanmadım hamileyken, oğlum doğuncada kullanmadım, teee 3 yaşından sonra başladım yani

maşallah ogluna kocaman olmuşş
benim kıızm 1.5 yaşında

hamileyken benimde cahilligime geldi kullanmadım balık yagı.emizrme döneminde de kullanmak lazımmış aslında.
neyse bunlar tecrübe oluyor bize.2 bebeklere inşalllaahh.
senin oglun büyümüşş düşünmüyormusun bi tane daha

ender sarac da insan hayatı boyunca omega 3 kapsülü kullanmalıdır diyor.

Tontirik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
12.628
8
evet canım kasımda doğdu..
aynen benimkide çok hareketli kilo almıyo bu yüzden 10,5 kilo 81 cm idi en son şu an çok kesin bilmiyorum tam 18 ay olunca götürücem ama fazla fark etmemiştir..

sen hergün görüyosun sana farketmemiş gibi geliyordur canım
eminim boyuda uzamıştır kiloda almıştır
gerci ayda 200-300 gr almaları normal artık.hatta hiç kilo almamaları bile normal karşılanyor.
artık kilo ve boy uzamaları yavaşladı,hareketleri cogaldı.
yemesi iyiyse kilo cok sorun degil.

18.ay aşısı var yarın bizim.bakalım ne oldu ölcümleri

E

estel

Ziyaretçi
inşallah kolay geçer aşınız :)

yani kıyafetleri eskiden hemen küçülüverirdi..şimdi uzun uzun giyiyor uzun zamandır bişey almam gerekmedi mesela..
yemek işi bizi mahfetti ama bi iştahlı olsa belki çok takmazdım..çok şükür tabii..

Tontirik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
12.628
8
önceden ayda 2 cm filan uzuyorlardı.
şuan yarım yada 1 cm anca uzuyorlardır.öyle böyle büyücekler
herzaman mı iştahsız yoksa dönem dönemmi iştahsız oluyor
diş den filan olabilirmi

E

estel

Ziyaretçi
hep iştahsız işte memeye güveniyor..

anca emsin..bıraktırmayada kıyamıyorum ama ramazanda sanırım kesicem..

luffee

Aktif Üye
Pro Üye
4 Ağustos 2008
783
8
Carlson 'un tadı çok güzel gerçekten. Daha doğrusu herhangi bir tadı olmadığı için direkt içirebiliyordum. Şişesi biraz büyük olduğu için 60 günde bitmedi tabii. Ben de attım. Eşim bu sefer zincomega almış. Aman allahım tadı iğrenç bir de çocuk sürekli balık kokuyor. Meyve püresine falan karıştırmadan kesinlikle içmiyor. İçinde çinko var diye biraz içireyim dedim ama ben de carlson'a döneceğim kısa zamanda.

Arkadaşlar bir de İglo'nun somon balığını şiddetle tavsiye ediyorum. Bugüne kadar yediğim en lezzetli ve kokusuz somon diyebilirim. Açık denizlerde yakalanıp,Almanya'da paketleniyormuş.

Tontirik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
12.628
8
Carlson 'un tadı çok güzel gerçekten. Daha doğrusu herhangi bir tadı olmadığı için direkt içirebiliyordum. Şişesi biraz büyük olduğu için 60 günde bitmedi tabii. Ben de attım. Eşim bu sefer zincomega almış. Aman allahım tadı iğrenç bir de çocuk sürekli balık kokuyor. Meyve püresine falan karıştırmadan kesinlikle içmiyor. İçinde çinko var diye biraz içireyim dedim ama ben de carlson'a döneceğim kısa zamanda.

Arkadaşlar bir de İglo'nun somon balığını şiddetle tavsiye ediyorum. Bugüne kadar yediğim en lezzetli ve kokusuz somon diyebilirim. Açık denizlerde yakalanıp,Almanya'da paketleniyormuş.

cnm senin bebiş kac yaşında
haftada kac kez veriyordun balık yagını?

bu arada bende cok begendim tadını.kızımda sorunsuz içiyor maşallah

luffee

Aktif Üye
Pro Üye
4 Ağustos 2008
783
8
cnm senin bebiş kac yaşında
haftada kac kez veriyordun balık yagını?

bu arada bende cok begendim tadını.kızımda sorunsuz içiyor maşallah

Canım bebeğim bugün 14. ayını bitirdi. Haftada 2 yada 3 gün balık yiyor zaten. Diğer günlerde de bir gün balık yağı bir gün keten tohumu yağı veriyorum.

Tontirik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
12.628
8
Canım bebeğim bugün 14. ayını bitirdi. Haftada 2 yada 3 gün balık yiyor zaten. Diğer günlerde de bir gün balık yağı bir gün keten tohumu yağı veriyorum.

maşallah bebegine.
haftada 2-3 kez balık yiyorsa balık yagına gerek bile yok
keten tohumu yagının markası ne?
yazın balık yiyemicek bu durumda balık yagını gün aşırımı verceksin

luffee

Aktif Üye
Pro Üye
4 Ağustos 2008
783
8
maşallah bebegine.
haftada 2-3 kez balık yiyorsa balık yagına gerek bile yok
keten tohumu yagının markası ne?
yazın balık yiyemicek bu durumda balık yagını gün aşırımı verceksin

Canım keten tohumu yağının markası aymar. Migrostan almıştım.
Yazın neden balık yiyemeyecek anlayamadım kafamçokkarıştı av yasağından dolayı mı?