Bartholin Bezini Aldıranlar

ressamhanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2020
29
18
26
Merhabalar benim bartholin apsesi hikayem o kadar uzun ki... Cerrahi drenaj mi yapılmadı, hastaneye yatış yapıp ameliyat saati beklerken mi patlamadı, ağzı açık bırakılıp mi dikilmedi. Neler neler. Son iki seferdir evde antibiyotik tedavisi alırken patladı kendisi. Hatta az önce patladı sonuncusu.
Benim sorum şu ; bartholin apsesi yapan tarafındaki salgı bezini aldıran var mi? Diğer taraftaki yeterli oluyor mu birliktelik sırasında. Çocuğum yok ve istiyoruz ama bartholin apsesi beni çok yordu yıllardır... Aldıran varsa yorumlarını rica ediyorum.

armin83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2015
1.142
1.466
37
Merhaba. Bu bela basima 3 kere geldi. Ilk ikisi kendiliginden patladi iltahap altı. 3. Tekrarda enfeksiyonlasmis marsupilozasyon islemi yapıldı. Direk kesildi ve dışa dikildi. Bir arkadaşımınsa bir bezi alındı. Digerinde de cıktı onda da marsupilizasyon yapıldı. Tek bez yeterli oluyor canım hiç merak etme aldıracaksan. Aldırma benim için en son çare.

ressamhanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2020
29
18
26
Arkadaşınızın bir bezi alındıktan sonra da diğer tarafta mi tekrarladı? En çok da bundan korkuyorum. Tekrar edecekse neye yarar ki aldırmak 🥺

armin83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2015
1.142
1.466
37
Arkadaşınızın bir bezi alındıktan sonra da diğer tarafta mi tekrarladı? En çok da bundan korkuyorum. Tekrar edecekse neye yarar ki aldırmak 🥺
Evet diğerinde de cıktı. Ama onu almadılar. Başka işlem yaptılar. Aldirdiktan sonra bir daha cikmiyorki. Şöyle soyleyim. 2 tane bez var. Arkadaşımda 2 sinde de cıktı....Birini aldılar...diğerine marsupilozasyon yaptılar.yani oraya kanal açtılar........Yanı bu durumda 1 bez ile devam ediyor...sorun yok👌

ressamhanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2020
29
18
26
Evet diğerinde de cıktı. Ama onu almadılar. Başka işlem yaptılar. Aldirdiktan sonra bir daha cikmiyorki. Şöyle soyleyim. 2 tane bez var. Arkadaşımda 2 sinde de cıktı....Birini aldılar...diğerine marsupilozasyon yaptılar.yani oraya kanal açtılar........Yanı bu durumda 1 bez ile devam ediyor...sorun yok👌
Biliyorum tabiki iki tane bez olduğunu. Yıllardır çekiyorum bu çileyi her 6 ayda bir. Drenaj yapıldı, kendi patladı, ağzı açık bırakılarak dikildi vs. Arastirmadigim okumadığım şey kalmadı sayılır. Ben arkadaşınızın sonradan diğer taraftaki apse yapmış sandım zaten oluyormuş. Allah yardımcımız olsun inşallah.

armin83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2015
1.142
1.466
37
Biliyorum tabiki iki tane bez olduğunu. Yıllardır çekiyorum bu çileyi her 6 ayda bir. Drenaj yapıldı, kendi patladı, ağzı açık bırakılarak dikildi vs. Arastirmadigim okumadığım şey kalmadı sayılır. Ben arkadaşınızın sonradan diğer taraftaki apse yapmış sandım zaten oluyormuş. Allah yardımcımız olsun inşallah.
Aminnn. Bu rahatsızlık 50 kadindan 1 in de olurmuş istatiksel olarak. O da bizi buldu. Allah beterinden saklasin ne diyim :)) geçmiş olsun

Yukarı