Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Başak İle Balık / Burçlar Arası Uyum

Konusu 'Başak Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 31 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  31 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.930
  Beğeni:
  18.608
  Ödül Puanları:
  488
  BAŞAK ERKEĞİNE GÖRE BALIK KADINI

  Kova kadını gibi Balık kadını da ilginç, neredeyse mistik bir tanrıçadır. Ama ondan korkmanıza gerek yok. Tam tersine, sizin için ideal bir eş olabilir. Balık kadını utangaç, romantik, içine dönük bir tıp olarak tanınır.

  Kendisine haksızlık edildiğini düşündüğü zamanlarda, aşırı tepki verebilir. Böyle durumlarda deli gibi olur ve kişiliğinin bir sürü karşıtlık içerdiğini belli eder.

  Gerçekçi Başak erkeği, Balık kadınını elinden kaçırmadan uygun şekilde 'davranmasını' bilir. Siz, onun güvenlikte olma özlemini tatmin edeceksiniz. Bir Balık kadını yönetilebilir ama özen gösterilip şımartılabilir de. Asla onun evlilik veya doğum gününü unutmayın.

  Küçük ihmaller onda büyük etkiler bırakabilir, çünkü kendi kendini analiz yöntemiyle bütün problemlerini adamakıllı abartır. Faydasız şüphe ve uyuşukluğa karşı, çocuklar en iyi ilaçtır. Ufak şeylerle yetinebilir ve size kendinize güveninizi kazanmada ve kendi ayaklarının üstünde durmada yardım edecektir.

  Çocuklarını çok şımartmasına rağmen, kimse ona sitem edemez. Ama konu, tek bir çocuksa terbiyeye düşkün olan Başak erkeği, onun yetiştirilmesine el atmalı ve kontrol etmelidir.

  Balık kadını kesinlikle mükemmel bir ev kadınıdır. Size ve ailenize rahat bir ev sağlayacaktır. Özellikle evin döşenmesi konusunda yeteneklidir. Hayatı boyunca severek antika dükkanlarında ve bitpazarlarında gezer ve oralarda bazen çok az paraya küçük zenginlikler bulur.

  Balık kadını sadece eski eşyalarla değil, flört ettiği genç erkeklerle de ilgilenir, korkmayın Bay Başak, onu buna iten her zaman meraktır.


  BALIK KADININA GÖRE BAŞAK ERKEĞİ

  Başak, hayallerinizdeki erkek değildir. Ama daha kötü bir seçim de yapmış olabilirdiniz. Sadakati, güvenilirliği ve tutarlı karakteri şüphe götürmez. Size vaadettiği koruma (siz de buna ihtiyaç duyuyorsunuz), sonunda sizi kontrolü altına almasına neden olabilir. Büyük bir olasılıkla sizi tek başınıza düşünüp hareket etme yükünden kurtarmak ister.

  Başak erkeğiyle girdiğiniz ilişkide, özgürlüğünüzden ve bireyselliğinizden vazgeçmek isteyip istemediğinize, siz karar vermelisiniz. Yaratılış olarak birbirinizden farklısınız. Siz olağanüstü hayalcisiniz ve yeniliklere açıksınız. O ise mantıklı düşünür ve değişikliklerden nefret eder.

  Yemek boyunca mızmızlanan ve evden çıkmadan beş dakika önce giysinizi eleştiren bir erkektir. Aşk söz konusu olduğunda, öyle çekingendir ki, inisiyatifi siz ele almak zorunda kalacaksınız. Bütün farklılıklarınıza rağmen, çocuk eğitimi konusunda birbirinizi çok iyi tamamlayacaksınız.

  Sizin içinizde hala çocuksu bir yan vardır ve ailenin mutluluğu için çabalarsınız. Eşiniz ise çocuklarını sorumluluk hissi ve eşitlik anlayışıyla yetiştirecek akıllı baba rolünü yüklenir.


  BALIK ERKEĞİNE GÖRE BAŞAK KADINI

  Başak burcundan birinin bilinçli olarak size aşık olması imkansızdır. Başak, Balık insanıyla karşılaştığında, beynindeki bütün alarm zilleri çalmaya başlar.

  Başak çok mantıklı düşünür ve bu dünyadaki her şeye bir açıklama yapar. Bazen karşısındaki insan ilk bakışta hoşuna gittiği halde, alarm zilleri hala suskundur. O zaman sizin harekete geçmeniz gerekir. Eğer başardıysanız, kendinizi takdir edin ve daha fazlasını istemeyin.

  Ruhsal dengenizi korumanız için size, ihtiyaç duyduğunuz güvenilir bir koruma sunacaktır. Ama 'annenizin yedeği' olmak istemez. İşlek bir zekası vardır ve zihinsel olarak uyuşabileceği bir eşe ihtiyaç duyar. Cinsel açıdan siz ona, onun size verdiğinden fazlasını vereceksiniz. Başak kadınının seks yaparken kendinden geçmesi için uzun zamana ihtiyacı vardır. Fantazilerinize hayran kalacaktır.


  BAŞAK KADININA GÖRE BALIK ERKEĞİ Balık erkeğiyle her ilişki duygusaldır. İlk etkinin sizi yanıltmasına izin vermeyin. Balık erkeği yumuşak ve korunmaya muhtaç görünür ama Neptün'ün yönettiği karakterinde tehlikeli sığlıklar vardır. Sizi en çok gerçeklere bağlı olmayışı öfkelendirir.

  Tamamen içgüdülerine güvenir ve basit ama cesur fikirleriyle sizin tartılmış planlarınızı boşa çıkarabilir. Ama onu hayalperest olarak damgalamayın, Onun riskli fikirlerinin, etki tepki prensibinin savunucusu olan size, uymasa da geçerli olduğunu fark edeceksiniz.

  Kendinizi Balık erkeğine kaptırdınız ve onun hayalciliğiyle uzlaştınız, o zaman ilişkinizin geleceğinden emin olabilirsiniz. Balık erkekleri gerçekten dürüst kocalardır. Çocuk eğitimim onun hayalci dünyasına bırakmamalısınız.