Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Başak İle Terazi / Burçlar Arası Uyum

Konusu 'Başak Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 31 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  31 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.930
  Beğeni:
  18.606
  Ödül Puanları:
  488
  BAŞAK ERKEĞİNE GÖRE TERAZİ KADINI

  Terazi kadınının en alışılmış özelliği değişkenliğidir. Bugün sonsuz aşktan bahsederken, yarın bir buzdağı kadar soğuk olabilir. Siz katı bir Başak olarak onun daimi ruh hali değişimlerini anlayamayacaksınız.

  Onu anlamak hemen hemen imkansızdır. Ve en kötüsü: O 'anlaşılır olmayı' kesin bir şekle sokulmayı reddeder. Kendinizi gerçekten bu rulete kaptırmak istiyor musunuz? Bu en azından kısa, ateşli bir macerayı anlatmaktadır.

  Bir kadın olarak, kaçamak istemeyeceğiniz bir tiptir. Pervasız, neredeyse çocukça yaşama biçimi sizi şaşırtır ve sabit düşünme biçimi size yararlı olabilir. Belki, birbirinizden bir şeyler öğrenmeye çalışırsanız bu iyi bir ilişkinin temeli olabilir. Her şeyden önce sanat alanında çok ortak noktanız olmasına rağmen, hiç bir zaman onu 'tekelinize' alamayacaksınız.

  Kendinden emin bir şekilde ilgi alanlarına yönelir ve sayısız tanıdıklarıyla buluşur. Evlilikte kıskançlığınızı dizginlemelisiniz. Terazi kadını flört etmekten hoşlanır. Bu zaman geçirmek içindir.  TERAZİ KADININA GÖRE BAŞAK ERKEĞİ
  O, annenizin çok hoşuna gidecektir; özenli, titiz, doğru, tutumlu, tutucu ve nazik. Ama ya sizin? İlk görüşte aşık olmazsınız. Başak erkeğiyle bir ilişki çok zaman alır. Onunla ilgilenmek zorundaysanız, ilk adımı atması için beklemek zorundasınız.

  Abartılı özeni ve temizlik çılgınlığı, yaşam dolu Terazi kadınını en azından rahatsız edecektir. Ancak doğruluğunun olumlu yanları vardır. Finansal sorunlar çekmezsiniz. Ancak bu sizin tüm isteklerinizi yerine getirecek anlamına gelmiyor. Bunun için fazla tutumludur. Siz de onun kadar ilgili olursanız, size sadık bir arkadaş olur ve iyi öğütler verebilir. Ancak ondan hiç bir şekilde heyecanlı olmasını beklemeyin.

  Hiç kimse Başak erkeğini risk içeren bir maceraya sokamaz. Her şeyi uzun süre analiz eder, sonunda ise ağzından çıkan kelime 'hayır' olur. Bu, arkadaşlarını ve sevgilisini seçerken de geçerlidir. Sizi onun kariyerine faydanız olması nedeniyle seçmediyse, yakında karanlıklarda kaybolacaktır.

  Ne bir 'parti aslanıdır' ne de 'seks kabadayısı'. Kadınların arzusunu uyandırmadığı anlamına gelmemelidir. Bu nedenle de yabancılaşacağından korkmamalısınız. Ona göre çocukların, mutlak olmamakla beraber, özel bir anlamı vardır. Vaftiz amca rolünü de sever.


  TERAZİ ERKEĞİNE GÖRE BAŞAK KADINI

  Başak kadınıyla evli olmanın kolay olmadığını istatistikler bile kanıtlayabilir. Evlenmemiş kadınların çoğu bu burçtandır. Bu onun mükemmeliyetçi olmasına ve mükemmel özellikleri aramasına bağlıdır. Yine de onun dikkatini çekmeyi başarıp kendinizi ona aradığı kişi olarak tanıttıysanız, zayıflıklarınızı ve hatalarınızı görmezlikten gelen ideal eş olacaktır.

  Siz de pek farklı sayılmazsınız. Disiplini ve özeniyle üzerinizde olumlu etkiler bırakacaktır. Uzun süredir geliştirdiğiniz fikirlerinizi gerçekleştirmek için itici bir güce ihtiyacınız var. Flörtler konusunda da kendinizi kontrol altına almalısınız. Değer verdiğiniz huzurunuzu bozmamak için, yalan söyleme alışkanlığınızdan da vazgeçmelisiniz. İkiyüzlülüğü kaldıramaz.

  Acı verse bile gerçeği söyleyin. Onun açıklığı finansal konularda sizin için faydalıdır. Çok iyi bir idareci olabilir ve aile bütçesine önemli miktarda para getirecektir. Başak kadını tutkulu değildir. Ona seks konusundaki sabit fikirlerini değiştirmede yardımcı olabilirsiniz.


  BAŞAK KADININA GÖRE TERAZİ ERKEĞİ

  Terazi erkekleri Venüsün etkisi altında kalan bir burçta doğan herkes gibi estetiğe önem verirler ve romantiktirler. Duygularına bağlılık Terazi insanlarını biraz tutarsız yapar. Burcunun sembolü gibi bir o yana, bir bu yana kayar ve çok nadiren dengede kalır. Buna Başak kadını olarak alışmak zorunda kalacaksınız.

  Terazi erkeğine sadece karakteri oturduğu zaman eşlik edin. Baba olarak haklar konusundaki duyarlılığı ile çocuklarına iyi bir örnek olacaktır. Terazi erkeği başka insanlarla olan ilişkilerinde sizin gibi uyuma önem verir. Eğer uzun vadeli bir ilişki istiyorsanız, daima eleştiren dilinizi biraz tutmanız ve iyi niyetli pratik önerilerini reddetmemeniz gerekir.

  Terazi erkekleri Başak burcunda doğanların serinkanlı ve analitik yapıları karşısında kendilerini sık sık yanlış anlaşılmış hissederler.