Bata 7 gun kala birlikte bekleyelim mi?

melikeipek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2015
32
25
Belirtileri çoğalan veya değişen var mı?

Bu sabah ben otururken sağ kasığımda batma, ağrı hissettim hatta hafif yanma gibi his olarak. Kasığımla bacağımın birleşim yeri ağrıyor hala da geçmedi. Günlerdir temizlik yaptığım, dışarı çıktığım da yok ki ters bi hareket yapmışımdır diye düşüneyim. Anlamadım. Bu da psikolojimin uydurduğu olmayan bir belirti belki de 😀
Belirtileri çoğalan veya değişen var mı?

Bu sabah ben otururken sağ kasığımda batma, ağrı hissettim hatta hafif yanma gibi his olarak. Kasığımla bacağımın birleşim yeri ağrıyor hala da geçmedi. Günlerdir temizlik yaptığım, dışarı çıktığım da yok ki ters bi hareket yapmışımdır diye düşüneyim. Anlamadım. Bu da psikolojimin uydurduğu olmayan bir belirti belki de 😀
Kesinlikle bir belirti bence benimde sağda kasığım ve bacağımın kesiştiği yer bu tüm gün sızladı ağrıdı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-03-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 164 gün kaldı.

Bebeğiniz bazı refleksleri geliştirmeye başladı; Göz kırpmak, yabancı cizimleri gözden uzak tutar ve gözleri nemli tutar. Emme ve yutma besinlerin sindirimini sağlar. Şu anda bebeğiniz bu refleks hareketlerini uyguluyor. Ayrıca başka rekfleks hareketleri de gelişiyor. Bebeğiniz doğduğu zaman 70 den fazla rekfleks hareketi gelişmiş olacak. Bebeğinizin ter bezleri gelişiyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

melikeipek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2015
32
25
9 gibi çıkmış olur 😍

Bebeğiniz bazı refleksleri geliştirmeye başladı; Göz kırpmak, yabancı cizimleri gözden uzak tutar ve gözleri nemli tutar. Emme ve yutma besinlerin sindirimini sağlar. Şu anda bebeğiniz bu refleks hareketlerini uyguluyor. Ayrıca başka rekfleks hareketleri de gelişiyor. Bebeğiniz doğduğu zaman 70 den fazla rekfleks hareketi gelişmiş olacak. Bebeğinizin ter bezleri gelişiyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Emine Hatayli

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2019
472
625
Benim BAT 28 Haziran..
Bir kaç gündür aşırı iştah artışı var. Sürekli aç gibiyim. Acaba belirtimi? Umudum yok ama. Geçen 2 ayda çok umutlandım Bu ay öyle degilim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-04-2020

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 220 gün kaldı.

Bebeğinizin burnunu oluşturacak hücreler burun boşluğunda gelişmeye başlar. Yüz dokuları da temel yüz parçalarını oluşturmak üzere birleşmeye başlarlar. Ayak parmaklarının boğumları her bir ayak plağında görülmeye başladı. Ayak plağının üstündeki deri geri çekilerek gelecekte parmakları oluşturacak yapıya dönüşmeye başladı. Anneler yüzünü günde birkaç kez yıkayarak deri döküntülerine engel olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Emine Hatayli

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2019
472
625

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-04-2020

Bebeğimi kucağıma almama 220 gün kaldı.

Bebeğinizin burnunu oluşturacak hücreler burun boşluğunda gelişmeye başlar. Yüz dokuları da temel yüz parçalarını oluşturmak üzere birleşmeye başlarlar. Ayak parmaklarının boğumları her bir ayak plağında görülmeye başladı. Ayak plağının üstündeki deri geri çekilerek gelecekte parmakları oluşturacak yapıya dönüşmeye başladı. Anneler yüzünü günde birkaç kez yıkayarak deri döküntülerine engel olabilirsiniz.

melikeipek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2015
32
25
Kızlar sonuç 4.48 çıkmış bu neyin nesi şimdi 😞

Fatma KTL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2019
4.227
6.447

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Bebeğimi kucağıma almama 219 gün kaldı.

Bebeğinizin optik sinirleri ve göz kapakları gelişiyor ve şekillenmeye devam ediyor. Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin temel vücut oranları değişecektir. Bebeğinizin bedeni uzayacak ve düzleşecektir. Bebeğinizin karın boşluğu henüz küçük olduğu ve içinde hızla büyüyen karaciğer gibi bir organ bulunduğu için bebeğinizin bağırsaklarının çoğu göbek kordonu içinde bulunur.

Yukarı Alt