Batık tırnağa çözüm bulan var mı ?

Efla

bize bağışla Allahım
Pro Üye
Emoji Skoru
13
ayak tırnağında batık oluyorsa, tırnakları düz kesmek önlüyor. oval şekilde keserseniz ete daha çok batar.

xsxirine_4553

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
286
malesef orta okuldan berı cekıyorum bu durumu ben unteyı bıtırıyorum hala benımle bu tırnak bır ara cektırdım tamamen cerrahi müdehale yaptırdım tekrarladı....bende çektirip tırnağı onca acıya dayanmaktan vazgeçtim sonuç gene aynı çünkü .......benim ki kesilcel durumda değil ki malesef kalınlaşmış tamamen tırnak olarak batmış durumda

Efla

bize bağışla Allahım
Pro Üye
Emoji Skoru
13
çok geçmiş olsun.
en iyi çözümü dr lardan bulacaksınız o zaman. basit bir batma olayı değilmiş sizinki. kendi başınıza birşey yapmayın. bulunduğunuz ilde ünv hastanesi varsa bir de oraya gidin.ya da iyi bir dr bulmaya çalışın. çekildikten sonra batmasını önlemenin yolu var mı, o konuda dr lardan bilgi alın.

P

_papatya_

Ziyaretçi
peki arkadaşlar tırnak batması başlangıcında ne yapmak gerekir doktora gittik ama şu an pek bir çözüm bulamadık faydalı yağlar falan varmı bildiğiniz

esyn

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
16
Gehwol Med Tırnak Yumuşatıcısı batık tırnak ve deri kalınlaşmalarının önlenmesinde yardımcı oluyor İnternette marka adıyla araştırırsanız İstanbulda bir eczane kargo ile gönderiyor 27.00 lira da ücreti, umarım faydası olur, geçmiş olsun.........

:smiley-cool:

Emez

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
düzenli pedikür yaptırarak ( işinin ehli ve hijyen bir yer olmalı) bu sıkıntıdan kurtuluyorum kızlar.

keops35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
13
batık tırnak sebebiyle doktor sırası beklerken yaşlı bir teyze anlatmıştı: el kınasını eritilmiş limon tuzuyla hazırlayın ve parmağınıza yakın. ben yaptım,14 yıl oldu,tekrarlamadı.

prensesantepli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
sen bir tanesin canımm valla bende çok çektim batıktan özellikle kışın hadi kızlar birde ayağımdaki nasıra çözüm söyleyin

çokoprens

iki prens annesi
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
14
eğer batık tırnağınız varsa kulak temizleme çubuğuna tentürdiotu batırıp, batık olan bölgeye biraz içeri doğru iterek sürmeniz

hem intihabı alıyor hem acıyı dindiriyor, bir süre sonra batak tırmak olduğu yerde kuruyor, kolaylıkla çıkarabiliyorsun

Yukarı Alt