Bayanlar benim derdimede bir el atin ne olur..

Dert bende derman sende

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2018
1.882
4.039
Konuyu sizin acinizdan cevaplayacagim öncelikle psikiyatra gitmeniz gerekiyor devlette o bölüm psikologa yönlendiriyor direk hekimin sekreteriyle gorusturup randevu aldırıyor. Ama oncelikle psikiyatri. Ilaci onlar yazabiliyor kullanmak istemediğinizi belirttiginizde zaten yazmaz. Psikolog zaten ilaç yazamıyor. Çok gecmis olsun zor bir süreç. Birde ergenligin verdigi agresiflik de var allah kolaylik versin.

Yellowpepper

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2014
1.021
1.342
Ilac kullanmak istemiyorsaniz psikologa gitmeniz lazim ama ben nacizane psikiyatristle birlikte psikolog oneririm. Ilac gerekiyorsa eger tedavi icin kullanilmali, maalesef bu konuya onyargili bakiliyor, ilaclar uyutur sismanlatir vs diye. Tek basina yeterli olmamakla birlikte ilacsiz tedavinin mumkun olmadigi hastaliklar var. Size kolayliklar dilerim.
Oglunuza ne anlatsaniz da o bunlari isteyerek yapmiyor once lutfen bunu dusunun hep. Okb cok lanet bir rahatsizlik, tedavi sart hem psikiyatr hem terapi. En azindan oglunuzu ayda 2 kere ozele goturme sansiniz olabilirmi acaba

Acelyahayat

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
516
860
33
Bana kizmazsiniz inşallah ama okb si ilerlemiş gibi geldi. 12 yaş çocuğa göre çok fazla. Sadece terapi ile ağır ilerler gibi. Eğer ilaç için ısrar ederse doktorunuz bence direnmeyin. Çünkü hem ufak çocuğunuza hemde büyük çocuğunuzu etkiliyor. Tabi sizi de. Geçmiş olsun

Sonsuzsukurler

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2014
1.122
1.741
30
Kesinlikle özele sürekli gitmek çok zor. İnanır mısınız sadece üç seansta çok faydasını gördüm. Hiç değilse siz de iki üç seans götürün. Eğer bir ilerleme olursa devamında sizin ya da devletteki psikologun desteğiyle üstesinden gelebilir
Kimegittiniz siz.
online çalışıyordur belki de.

bombeli

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2020
144
383
25
Konuşma terapisi ikinize de iyi gelebilir. İlaç en son tedavi olsun oğlunuz için. Bende üniversitede yaşadım bu durumu. Çarşafıma birisi oturunca mikropların yayıldığını pis olduğunu vs düşünürdüm. Bazen istemediğim bir durumla karşılaşınca oturur ağlardım yeter diye. Bu durumlarda maruz bırakma yöntemi uygulanır genelde. Üstüne gittikçe korktuğu tiksindiği şeyin önemli olmadığı anlatılır. Mesela çarşafına oturmak, odasına girmek, üç kez elini yıkıyorsa bir kez yıkamak gibi. Tabi bunu siz yapamazsınız ters tepki alırsınız. Burda en önemli nokta ilerlememesi. Hemen randevu alın ve psikologa danışın. Geçmiş olsun.

WOLFROG

BOŞAN BENCE
Pro Üye
24 Haziran 2011
20.948
38.652
İlaçla tedaviye o kadar kapalı olmayın. İlaç ve hastalık arasında kar zarar hesabını düşünün. Eğer ille bir tek terapi alsın deyip hastalığı çok farklı boyutlara ilerlerse bu onun için çok daha kötü olur (hastanede uzun süre yatmak zorunda kalabilir mesela). Onu da geçtim hastalığına ne kadar geç müdahale ederseniz onun için kurtulması daha zor olacak çünkü bu durum hayatının normali olacak. Kardeşi de abisinin durumunun verdiği baskıyla çok farklı psikolojik sorunlar yaşayabilir. En ufak bir hastalıkta ilaç kullanımına karşı biriyim. Ama bu durum çok farklı. Bende hafif OKB boyutunda olmayan ufak takıntılar var onlar bile bazen hayatımı zehir ediyor. Umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur.