Bayanlar ne olur söyleyin okumanın yaşı var mı ,30 yaş çok mu geç ?

Lolo

eşim ve oğullarım
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
3.856
9
ben 30 yaşındayım ocakta 31 olucam 11 yaşında bir oğlum birde bana destekmi köstekmi olduğunu anlayamadığım bir eşim var

açıktan okumak istiyorum 6. sınıfı bitirdim 7 den devam edicem inşallah

eşim bir kaç ay önce okumama çok destek oluyodu
şimdi zamanı geldi kayıt olucam
bu gün diyoki sen bilirsin ama bu saatten sonra olurmuki acaba yapamazsınki ama yinede sen bilirsin

yaa ben çok hevesliydim eşim hevesimi kırıyo böyle söyleyince

bende inadına okumayı içten içe daha çok istiyorum

fakat kafamda sorular var

benim olmayı çookk ama çoookk istediğim meslek doktorluk genel cerrah olmayı herşeyden çok istiyorum
fakat doktor olmanın ne kadar zor olduğunuda biliyorum buna rağmen başarmayı çok istiyorum en azından denemek istiyorum

ben bu saatten sonra bu isteğime ulaşablirmiyim
yada kaderime razı olup evimi temizleyip çocuğuma bakıp hem pişmanlık yaşayıp ölümümümü beklim
nolur bana bi destek olun bişeyler söyleyin sizin düşüncelerinizi çok merak ediyorum

frambuaz

SIKINTI ve MUZ KABUĞU
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
4.241
24
İstediğin azmettiğin sürece bence herşeyi yapabilirsin. Olmaz diye birşey yok. Herşey insanın kendisinde bitiyor.30yaş da hiçbirşey için geç diil bu arada..

Lolo

eşim ve oğullarım
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
3.856
9
etrafımdaki hiç kimse inanmıyo okuyabileceğime

herkez tuhaf gözle bakıyo ne işin var otur evinle ilgilen der gibi buda beni sinirlendiriyo

AskveOglum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2009
2.382
4
Bence o etrafındakilere inat daha çok sarıl bu işe..Sana bir örnek vermek isterim..

Benim bir tanıdığım bayan vardı..Lise mezunu...Şuan Türkiye'nin en iyi bankalarından birine zamanında şansa kader girmiş...
Baktı ki okumadan bişey olmayacak burda..Açıköğretimden üniversiteyi bitirmiş..Sonra mastır vs..derken Şu an o Türkiye'nin en büyük bankalarından birinde İnsan Kaynakları müdürü.............................Ve yaşıda 40'a yakın....
Sence okumanın yaşı var mı?????????

frambuaz

SIKINTI ve MUZ KABUĞU
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
4.241
24
etrafımdaki hiç kimse inanmıyo okuyabileceğime

herkez tuhaf gözle bakıyo ne işin var otur evinle ilgilen der gibi buda beni sinirlendiriyo
Neden???? Onlar kendilerine baksınlar...

İstemek başarmanın yarısıdır. Olumsuz yorum yapanları duyma... Okumak,evinle ilgilenmeyeceğin anlamına da gelmiyor ki ayrıca..

cimcimeem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2011
1.528
6
tüh utandım kendimden..ben 22yiim çokmu geç diyodum resmen silkelendim seni görünce..ama hakkaten zor dışardan okumak..bişiy diyimmi benim teyzem 32 yaşında liseyi okuyor dışardan..bence imkansız değil başarabirlirsin..başarabilirizzz:KK19::KK19:bende şuanda düşünüyorum evde mimarlık felanmı yapsam ama açıktan mimarlık okunurmu yaaa:26::26:

AskveOglum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2009
2.382
4
Bu arada bişey de eklemek isterim..Erkekler böyle durumlarda ilk önce "acaba olsa mı,olmasa mı" tarzında ikilemde olurlar....Fakat bu işi başardıgını görünce ilk onların göğsü kabarır bunu sakın unutma..
En azından benim eşim öyle...:KK1:

mehlika86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2009
100
13
30 mu? ne geci bence tam zamani.yurtdisindayim dil okulumdaki kac tane arkadasim ben diyim 60 sen de 70 yasinda insanlar.hele bi tanesi bastonla geliyyor okula torunun torununu gormus.sence gec mi?

duygus19

Prenseslerim
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2009
312
68
Bence okumanın yaşı yok içinizde kalmasın en azından deneyin dediğiniz gibi. Ben üniv de okurken sınıfımızda bi abla vardı 39 yaşındaydı:KK70: Benden güzel ders çalışıyordu:KK69:

Lolo

eşim ve oğullarım
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
3.856
9
bayanlar yazılarınızı okuyunca çok mutlu oldum

peki doktorluk gibi zor bir meslek seçtim kendime
milleti çok önemsemiyorum aslında eşiminde ne dediğini önemsemiyorum

kimse doktor olabileceğime inanmıyo
böyle oluca bende acaba çok zor bi meslekmi seçtim diyorum kendi kendime

sonrada hastanelerde bazı karşılaştığım doktorlar aklıma geliyo

bazıları o kadar bilgisizzki özellikle acildekiler
kendi kendime diyorumki böyle birisi doktor olabilmişse ben kesin olurum heralde diyorum

Yukarı Alt