Bayanlar ne olur söyleyin okumanın yaşı var mı ,30 yaş çok mu geç ?

cheetah

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
97
ben 30 yaşındayım ocakta 31 olucam 11 yaşında bir oğlum birde bana destekmi köstekmi olduğunu anlayamadığım bir eşim var

açıktan okumak istiyorum 6. sınıfı bitirdim 7 den devam edicem inşallah

eşim bir kaç ay önce okumama çok destek oluyodu
şimdi zamanı geldi kayıt olucam
bu gün diyoki sen bilirsin ama bu saatten sonra olurmuki acaba yapamazsınki ama yinede sen bilirsin

yaa ben çok hevesliydim eşim hevesimi kırıyo böyle söyleyince

bende inadına okumayı içten içe daha çok istiyorum

fakat kafamda sorular var

benim olmayı çookk ama çoookk istediğim meslek doktorluk genel cerrah olmayı herşeyden çok istiyorum
fakat doktor olmanın ne kadar zor olduğunuda biliyorum buna rağmen başarmayı çok istiyorum en azından denemek istiyorum

ben bu saatten sonra bu isteğime ulaşablirmiyim
yada kaderime razı olup evimi temizleyip çocuğuma bakıp hem pişmanlık yaşayıp ölümümümü beklim
nolur bana bi destek olun bişeyler söyleyin sizin düşüncelerinizi çok merak ediyorum
Benim hayata bakış açım şöyle, bu hayat bir şekilde geçecek, bu hayatı TV başında dizi izleyerek de geçirebilirim, dedikodu yaparak da bir amaç için de.. Bir şekilde geçecek ve başlanan iş er ya da geç biter ama devam edildiği sürece, yol seni illa bir yere götürür.

Fakat gerçekçi konuşanlara daa katılıyorum, tıp fakültesi için çalışırken robot gibi ders çalışan, ders çalışmaktan başka sorumluluğu olmayan çocuklarla yarışacaksınız. Açıköğretimden ortaokul ve lise derslerini aldığın için temeliniz onlar kadar iyi olmayacak üstelik ..

Ama bunları söylerken ortalama bir insan olduğunuzu varsayıyorum. Yoksa gerçekten kafaya taktığınızda, ihtiyacım benim bu dediğinizde bir işi herkesten, bilinçsizce teneffüs bekleyen çocuklardan daha iyi öğrenir bilinçli insan ama siz böyle bir insan mısınız bilmiyorum. Motive olmalısınız, zamanınızı çok iyi planlamalısınız.

Gerçekten istiyorum diyen bir insana yapamazsın demeyi günah sayarım ama sizin için en rasyonel hedef (açıköğretimden ortaokul ve lise öğrenimi alacağınız için) açıköğretim tıbbı sekreterlik belki hemşirelik..

Fakat gittiğiniz yol sizi her şekilde güzel bir yere götürür yeter ki siz hevesinizi kesmeden devam edin. Yolunuz açık olsun, inşallah hedefinize ulaşırsınız.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-01-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 176 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ozden_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
111
Okumanın yaşı yoktur hanımlar vaktiniz ve maddi gelirinzde müsaitse hiç beklemeyin okuyun. Hayalinizdeki mesleklere kavuşmak için geç değil

PurBeyaz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5
ben 30 yaşındayım ocakta 31 olucam 11 yaşında bir oğlum birde bana destekmi köstekmi olduğunu anlayamadığım bir eşim var

açıktan okumak istiyorum 6. sınıfı bitirdim 7 den devam edicem inşallah

eşim bir kaç ay önce okumama çok destek oluyodu
şimdi zamanı geldi kayıt olucam
bu gün diyoki sen bilirsin ama bu saatten sonra olurmuki acaba yapamazsınki ama yinede sen bilirsin

yaa ben çok hevesliydim eşim hevesimi kırıyo böyle söyleyince

bende inadına okumayı içten içe daha çok istiyorum

fakat kafamda sorular var

benim olmayı çookk ama çoookk istediğim meslek doktorluk genel cerrah olmayı herşeyden çok istiyorum
fakat doktor olmanın ne kadar zor olduğunuda biliyorum buna rağmen başarmayı çok istiyorum en azından denemek istiyorum

ben bu saatten sonra bu isteğime ulaşablirmiyim
yada kaderime razı olup evimi temizleyip çocuğuma bakıp hem pişmanlık yaşayıp ölümümümü beklim
nolur bana bi destek olun bişeyler söyleyin sizin düşüncelerinizi çok merak ediyorum
Merhabalar, kaç sene geçmiş konu açılalı.. ama merak ettim ne yaptınız bu süre içerisinde? İnşallah azimle, kimseye aldırmadan hedefinize ulaşmışsınızdır. Olmadıysa da vardır bir hikmet bir hayır.

Yukarı Alt