Beautyblender'lar Nasıl Temizlenir? Makyaj süngerlerinizi temizlemenin ve temiz tutmanın yolları!

Margarikotin

Nirvana
Pro Üye
29 Şubat 2012
61.650
63.225
Makyaj süngerlerinizi temizlemenin ve temiz tutmanın yolları!

Beautyblender'ın, makyaj dünyası için kırmızı rujdan sonra en iyi buluş olduğunu söyleyebiliriz. Fondöteninizi kusursuz bir şekilde cildinize uygulayıp kolayca şekillendirebildiğiniz profesyonel makyaj sanatçıların ve ünlülerin vazgeçilmezi yumurta şeklindeki bu süngerler, son zamanlarda kadınların vazgeçilmezi haline geldi.

Beautyblender için yumurta formundaki makyaj süngerlerinin atası diyebiliriz. Fakat son zamanlarda pek çok bütçeye uygun, pek çok benzeri satışa sunuldu.

Peki, bu süngerleri nasıl temizlemeliyiz? Bakımları nasıl olmalı?
1_S8o13xI.jpg
 


Margarikotin

Nirvana
Pro Üye
29 Şubat 2012
61.650
63.225
Her kullanımdan sonra temizleyin
Bu günlük rutininize eklemek için büyük bir görevmiş gibi görünebilir, ama çok da zamanınızı harcamayacağından emin olabilirsiniz. Beautyblender ıslak kullanıma uygun olarak tasarlandığı için onları yıkayarak temizleyebilirsiniz.
Aksi takdirde üzerine bulunan ölü deriler nedeniyle pek çok bakterinin yuvası haline gelebilir. Bu süngerlerden iki tanesine sahip olmanız, biri kururken diğerini kullanmanız için büyük kolaylık olacaktır.

Ayrıca unutmadan eklemeliyiz ki: Beautyblender'ların kullanım süresi 1 aydır, sonrasında onlarla vedalaşmak zorundasınız.
2_E05N7OD.jpg
 

Margarikotin

Nirvana
Pro Üye
29 Şubat 2012
61.650
63.225
Kurutma talimatları
Asla ıslak ya da nemli halde makyaj çantanıza geri koymamalısınız. Bu hem makyaj çantanızda lekelenmeye yol açar, hem de onun bir bakteri yuvası haline gelmesine öncü olur.
Beautyblender'ın ambalajını atmamanız bu nedenle oldukça önemli. Onu ambalajına koyarak makyaj çantanıza yerleştirirseniz herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

 

Margarikotin

Nirvana
Pro Üye
29 Şubat 2012
61.650
63.225
Her gece ıslatın
Size zaman kazandıracak başka bir ipucu vermemiz gerekirse; her gece uyumadan, suya bir miktar Blendercleanser katarak -bebekler için üretilen hassas, temizleyici ürünleri de kullanabilirsiniz- makyaj süngerinizi suyun içine bırakın.

Sabah uyandığınızda, birkaç sıkmadan sonra kullanıma hazır olacaktır.


İnternet'ten öğrendiğiniz çılgın temizleme talimatlarını atlayın!
Beautyblender'lar için, mikrodalgaya koyulduklarında üzerindeki bakterilerin öldüğünü okumuş olabilirsiniz. Mikrodalga, bakterileri öldürmek konusunda işe yarıyor olsa da bu tam anlamıyla kanıtlanmış bir gerçek değildir.
Tüm bakteriler üzerinde etkisi olmadığı gibi, temizlendiğini sandığınız bakteriler cildiniz için tehlike arzedebilirler.
Bunun dışında, bakteri öldürmek konusunda başvurulan çılgın yöntemlerden biri de; alkol. Ama bu makyaj süngerleri hassas oldukları için bu tarz sert sıvılarla pek de haşır neşir olmamaları gerekir.

kaynak:womenist.net
 


Margarikotin

Nirvana
Pro Üye
29 Şubat 2012
61.650
63.225
Gecen gun bende nasil temizleyecegimi arastiriyordum bu konuyu gordum iyi oldu sagol margam
Bende bugün makyaj fırçalarımı süngerlerimi ne var ne yok şampuanladım bıcı bıcı ettileeeer ablasııı:rapci:
 


Yukarı Alt