• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Bebeği huysuz sürekli ağlayanlar , işe döndüğünüzde neler yaşadınız ?

Silent_women

sabir getirir tüm beklenenleri...
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2011
5.945
8.317
Bakıcıya devir aşamasında 1.5ay bir süreç var. Onu muhakkak yapın.
İlk 15 gün sadece eve gidip gelecek. Yani asla çocuğa dokunamayacak.
Sonraki 15 gün alt değiştirme mama verme gibi minik işleri gün içinde 1 2kez yapacak.
Sonraki 15 gün de de uykuya yatırma işini yapacak.
Çünkü bakım veren kişi bebeğin dünyadaki sığınağı gibi.
Bir anda bu güvenli sığınak değişince afallıyorlar.
Eğer imkan varsa bunu yapın.
bende oyle yaptim 15 gun degil ama 1 hafta boyunca bakicim hep geldi sadece bizi izledi.10 aylikti o zamanlar.
dan diye birakmadim.
mesela yaz tatillerinde veya 15 tatillerde erken geldim hep,3 gun kadar yine ablasi geldi hep.. o rutine hazirlama asamasi hep yaptik .
bence bu cok onemli.
simdi 27 aylik.
bakicisini aileden biri gibi goruyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-01-2021

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 241 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

xcnnx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2010
142
194
daha 7 aylıkmıs annesi, bu yaşadıklarınız cok normal.. konunun uzmani degilim ama öncelikle bebegim huysuz diye etiketlemeyin cocugu, uyku konusunda bir sey diyemeyecegim çünkü 25 aylık kizim hala pek uyumuyor😁 ama 1 yasindan sonra cogu sey daha kolaylasti..
bir de size tavsiyem ise giderken, aman gittigimi görmesin diye kacarak gitmeyin.. anlamasa da ona ise gidecegini, bakici ablasıyla kalacagini ve bir süre sonra döneceginizi söyleyin.. isten geldikten sonra da abartili bir sekilde kuzuummm seni cok ozledim ne kotuymus ayrilik gibi davranmayın.. ise gitmenizi kötü bir sey gibi algilamasin..
kızım 6 ayliķ oldugun beri calisiyorum, babasını da beni de bay bay yaparak ise gönderir, konusmaya basladigindan beri de anne ise gidiyor dimi falan diyor.. bu sekilde davranmak bizde cok ise yaradı..

janejune

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2015
552
1.059
Sevgili victoryvivi victoryvivi öncelikle çoook zor oldugunu ben de düşünüyorum. Benimki 10 aylık. Etiketlemeyeyim diyorum ama gerçekten çok mızmız. Aynı sizinki gibi alt degiştirmek, uyumak, arabaya binmek, pusetinde gezdirmek,yemek, banyo... Yani her şey mi sorun olur?! Bugün eşime ağladım, neden bu kadar sinirli bi bebek?! Yüzü neden hiç gülmüyor?! diye. Ama sanırım karakter meselesi. Kabul etmek gerekiyor. Ben de 1 aya işe başlayacagm ve haftaya bakıcı başlayacak. bakalım başımıza neler gelecek. Umarım iyi gider. Sürece başkalarının dahil olmasının ii olacagını düşünüyorum.

victoryvivi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2018
5.624
6.902
Sevgili victoryvivi victoryvivi öncelikle çoook zor oldugunu ben de düşünüyorum. Benimki 10 aylık. Etiketlemeyeyim diyorum ama gerçekten çok mızmız. Aynı sizinki gibi alt degiştirmek, uyumak, arabaya binmek, pusetinde gezdirmek,yemek, banyo... Yani her şey mi sorun olur?! Bugün eşime ağladım, neden bu kadar sinirli bi bebek?! Yüzü neden hiç gülmüyor?! diye. Ama sanırım karakter meselesi. Kabul etmek gerekiyor. Ben de 1 aya işe başlayacagm ve haftaya bakıcı başlayacak. bakalım başımıza neler gelecek. Umarım iyi gider. Sürece başkalarının dahil olmasının ii olacagını düşünüyorum.
Bizimki kucakta ayakta geziyorsa mutlu
Bizi görünce gülüyor insanlara da ...
Ama gel gör bi koltuğa koyayım de olay 🙄

sabah uyanıyoruz gözünün önündeyim mama sandalyesine koyuyorum ona birseyker hazırlayacağım çok ağlıyor ...

sizin bebiş emekliyor mu Bakıcı olayı beni çok korkutuyor
Üstüne para verip kaçacaklar gibi düşünüyorum :KK43:

janejune

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2015
552
1.059
Bizimki kucakta ayakta geziyorsa mutlu
Bizi görünce gülüyor insanlara da ...
Ama gel gör bi koltuğa koyayım de olay 🙄

sabah uyanıyoruz gözünün önündeyim mama sandalyesine koyuyorum ona birseyker hazırlayacağım çok ağlıyor ...

sizin bebiş emekliyor mu Bakıcı olayı beni çok korkutuyor
Üstüne para verip kaçacaklar gibi düşünüyorum :KK43:
Ruh ikizimiz falansınız :)
Tamamiyle aynı. Emekliyor ama azcık keyfi yoksa kucak. Başkalarıyla iyi. Kikir kikir ama bize eziyet etmeyi de seviyor

Umutyeniden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2016
425
403
Benim oğlum da çok huysuzdu saatlerce uyutmak için uğraşırdım, hamak aldık gündüz uykularında uyandıkça salladım. Bakicim ben ise başlamadan 2 ay önce başladı ufaktan alıştılar, ben ise başlayınca da herşey daha kolay oldu. 2 yaşına giriyor bu hafta hala onunlayken daha kolay yer ,uyur ,altını sorun olmadan aldırır, tırnaklarını kestirir. Ama ben evdeysem yine huysuz ,Yine zor uyur ,zor yer ,asla tırnak kestiremez 😁Bence bi akışına bırak, belki de daha kolay olacak .Ben oğluma bakıcı dayanmaz kimse bakmaz buna derdim .Şimdi gayet iyiler masallah

victoryvivi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2018
5.624
6.902
Benim oğlum da çok huysuzdu saatlerce uyutmak için uğraşırdım, hamak aldık gündüz uykularında uyandıkça salladım. Bakicim ben ise başlamadan 2 ay önce başladı ufaktan alıştılar, ben ise başlayınca da herşey daha kolay oldu. 2 yaşına giriyor bu hafta hala onunlayken daha kolay yer ,uyur ,altını sorun olmadan aldırır, tırnaklarını kestirir. Ama ben evdeysem yine huysuz ,Yine zor uyur ,zor yer ,asla tırnak kestiremez 😁Bence bi akışına bırak, belki de daha kolay olacak .Ben oğluma bakıcı dayanmaz kimse bakmaz buna derdim .Şimdi gayet iyiler masallah
Bu benim için iyi haber oldu
Aman bana yapsın da bakıcya uslu dursun
Ben de korkuyorum İnsanlar birakıp kaçacak diye

tomvejerry

Love is.. <3
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2011
6.378
2.890
Hala kucuk. Biraz egitilebilir duye dusunuyorum. Birakin aglasin. Hemen almayin kucaginiza. En az 5-10 dk bekleyin. Hala agliyorsa o zaman alirsiniz kucaginiza. Cok zor valla surekli aglayan bebekle ugrasmak. Bakicilar da kacabiliyorlar malesef. Ama iste bakicinin teknigi farkliysa falan belki bakici duzeltir bu huylari.

Yukarı Alt