Bebeği "sabırtaşı yağı" ile memeden kesme

basakss

x'e bile deqer vermiceksin
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.895
Arkadaşlar oğlumu memeden kesme zamanı geldi artık.
Zor olsa da bunu yapmaya karar verdim.
Sabır taşı ile kesmeyi düşünüyorum.
Bugün aktardan sabır taşı istedim. Çocuğu memeden kesmek için sabır taşı yağı daha etkili, dedi.
Taş olarak mı alsam yağ olarak mı kullansam?
Fikir verirseniz sevinirim...

jullyet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
222
bence en etkili ve çocuğu üzmeyecek yöntem azaltarak yavaş yavaş kesmek, bir çok uzman bunu öneriyor yine de siz bilirisniz. Düşünün 2 yıldır beslendiği kaynak bir anda acı hale geliyor onda yaratabileceği hayal kırıklığı ne kadar çok olur.

basakss

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.895
bence en etkili ve çocuğu üzmeyecek yöntem azaltarak yavaş yavaş kesmek, bir çok uzman bunu öneriyor yine de siz bilirisniz. Düşünün 2 yıldır beslendiği kaynak bir anda acı hale geliyor onda yaratabileceği hayal kırıklığı ne kadar çok olur.
evet mantıklı olan da böylesi.
fakat azaltmak mümkün değilki
bazen oluyor tutturuyor illaki emecek.
uyku aralarında emiyor
nasıl azaltılırki
çünkü o benim isteğime göre emmiyor ben onun isteğine göre veriyorum
bilemedim

jullyet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
222
benim oğlumda öyleydi, ona hep emzirirken anlattım, bak canım artık memelerde süt bitecek ve sen artık abiler gibi bardaktan içeceksin dedim, bir süre böyle konuştum, sonra sabah uyandığında ki emzirmeleri sonlandırdım, meme istediğinde hadi gel birlikte kahvaltı hazırlayalım diyerek oyaladım, ardından gün içinde ki 1000000. emzirmeleri :) sonlandırmaya başladım, kimisinde hadi gel su içelim, kimisinde hadi gel meyve yiyelim diyerek ilgisini başka yöne çektim bir kaç hafta içinde gündüz emzirmelerini bitirdik, geriye gece emzirmeleri kaldı ki en zoru da buydu, emerek uyuyor ve saat başı bazen yarım saatte bir uyanıyordu, gece emzirmelerini ise bir kerede bitirdim, canım artık süt tamamen bitmiş biraz su içip geri uyu istersen dedim, çok ağladı :KK43: ama yapmak zorundaydım 25 aylık uykusuzluk beni bitirmişti çünkü, size kolaylıklar dilerim.

basakss

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.895
benim oğlumda öyleydi, ona hep emzirirken anlattım, bak canım artık memelerde süt bitecek ve sen artık abiler gibi bardaktan içeceksin dedim, bir süre böyle konuştum, sonra sabah uyandığında ki emzirmeleri sonlandırdım, meme istediğinde hadi gel birlikte kahvaltı hazırlayalım diyerek oyaladım, ardından gün içinde ki 1000000. emzirmeleri :) sonlandırmaya başladım, kimisinde hadi gel su içelim, kimisinde hadi gel meyve yiyelim diyerek ilgisini başka yöne çektim bir kaç hafta içinde gündüz emzirmelerini bitirdik, geriye gece emzirmeleri kaldı ki en zoru da buydu, emerek uyuyor ve saat başı bazen yarım saatte bir uyanıyordu, gece emzirmelerini ise bir kerede bitirdim, canım artık süt tamamen bitmiş biraz su içip geri uyu istersen dedim, çok ağladı :KK43: ama yapmak zorundaydım 25 aylık uykusuzluk beni bitirmişti çünkü, size kolaylıklar dilerim.
senin oğlun ikna oluyordu o zaman cnm,
ben oğlumu o şekilde ikna edememki
ağlar durur
ağlamasınada için dayanmaz.
zaten özelikle gecelerden korkuyorum.
gece sutune alıştırmakta istemiyorum
artık deliksz uyumak istiyorum

basakss

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.895
bugün cesaret edip denedim sarısabır yağını hiç bir işe yaramadı.
oğlum hiç bişey yok gibi emmeye devam etti.
Hatta sordum "acı mı oğlum" dedim
"yok" dedi
ikinci denememde de bişi farketmedi.
Aktara gidip bu kez taşını alacağım.
Yağı hiç Bi işe yaramadı

abibmesin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.386
ben sarısabır yağı ile 2 oğlumun emmesini sonlandırmıştım. ilki çok kolay olmuştu. kokuyu duyar duymaz kesmişti. sabır acı değil. ikinci hiç rahatsız olmadı. ama bir değişiklik hissetti. pis olmuş oğlum temizleyelim dedim. sonra hasta dedim. destekle bıraktı. zor bir süreç. Allah yardımcınız olsun.çocuğa memeyi hatırlatacak herşeyden uzak tutup çubuk kraker ve bol sevgi göstermeye özen göstermiştim:)

Luceyn

“Bizden hüznü gideren Allah’a hamd olsun” Fatır S
Pro Üye
Emoji Skoru
4.729
Oğlunuz kac aylık ?

Benim bebegim şu anda 22 aylık , kendi kendine bıraksın diye dua ediyorum sürekli ama maalesef çok zor .
2 yasını doldurunca bıraktırmak istiyorum . Fakat süreç beni korkutuyor . Kolay gelsin umarım , bıraktırma dönemleri cok kolay ve sorunsuz gecer .

Yukarı Alt