bebeğim su içmiyor:(

minta

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
yarkadaşlar 8,5aylık bir kızım var.emziriyorum ondan mı su ihtiyacı olmuyor acaba.. suyu ağzına alıyor ve püskürtüyor.su olduğunu anladığı an ağzında tutmuyor.meyve sularıyla tatlandırıp vermeyi denedim yine içmedi.biberonu sevmiyor zaten.kaşıkla yemek arasında 1-2 yemek kaşığı ancak içiyor.sizin bebişler nasıl suya alıştı mı ya da benim gibi zorluk çekiyor musunuz?
nasıl alıştırcam su içmeye ben ya resmen oyun yapıyor..:uhm:

talu

bal böceği :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
canım ben 2 aylıktan berı verıyorum ,oncelerı sevmıyordu ,sımdı bı bıberon dolusu bıtırıyor gun ıcınde
belkıde sutun karsılıyordur su ıhtıyacını,zorlamayın dıyor doktorlar,ıhtıyacı oldugu kadar alırmıs

minta

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
doktoruna sordum istediği kadar içsin dedi ama ara ara dene vermeyi dedi..bende hep vermeye çalışıyorum.içecek gibi ağzına alıyor suyu sonra foşşş.. zorlamıyorum ama içim rahat etmiyor su içmiyor diye.inşallah su içmeye alışır.

talu

bal böceği :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
alısır canım merak etme ,sen vermeye devam et elbet alır zmanla

Viola

Yiğitim bitanem..
Pro Üye
Emoji Skoru
3
Ben doğumdan beri veriyorum su.ilk başlarda oğlumda hiç sevmezdi.ama alıştı ve şimdi çok seviyor.....

arzuco

Biri Beni Durdursun Canım
Pro Üye
Emoji Skoru
14
benim kızım da hiç sevmiyordu 4 aya girdiğimizde başladık su vermeye. doktor içine biraz pekmez koy dedi. çokta tatlı yapmadan bende öyle yaptım tatlımsı olunca alıştı dene istersen. yada reçelde olabilir. çok az tabi tadını kırsın diye.

Prm.Oznur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
bende kızıma 1 aylıkken başladım vermeye suyu çook seviyor 1 kere verdimmi devamını istiyor keşke başatan dogdugunda başlasaydın canım a.s.

koalayim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
ben de 15 günlükten beri veriyorum
severek içiyor
bıraksam sürekli içecek zararı olur mu diye korkuyorum ben de

minta

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
evet kızlar ya hata ettim erkenden alıştırmadım.kayınbabamda doktor oda hep soruyordu ilk aylarda su verdin mi diye.. sonra der geçiştirirdim.nasıl olsa sütten suyunu alıyor diye önemsemedim.nezaman alışcak bakalım

Mev*Can

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
74
ben doğduğu günden itibaren su verdim kızıma...suyu çok seviyor..sürekli ver sürekli içiyor..bide bardakla içirmeyi dene..yanında önce kendin iç sonra ona ver malum bebekler taklit etmeyi çok seviyor...

Yukarı Alt