• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Bebeğim Sürekli Gaz Sancısı Çekiyor

defnedamla

24 Temmuz 2009 saat 08.00
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2008
1.861
1
4 ay sürekli şimdiyse daha az yaşıyoruz.

hele akşamları saatleri var ya 7-11 gibi. akşam olmasını istemezdim.

hiçbir ilaç bizde işe yaramadı. danıştığım doktorlardan biri gazın ilacı yok çekeceksiniz dedi. aynen de öyle oldu.

arabayla geçirdik biz 4 ayı. arabada dolaştık, uyuduk.

allah kolaylık versin. sonunda geçecek diye düşünün.

mncd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2010
1
0
merhaba ben yeni üye oldum buraya benimde bebeyim otuz yedi günlük şuanda on günlükten sonra gaz pıroblemi bizde yaşamaya başladık bizim doktor paranoks diye bir fitil verdi çok iyi geldi bebeyimin sancısını kesti rahatlatı ondan sonra hemen uyudu ama çok zor durumda kalmasak yine kulanmıyoruz bide rezene çayı çok iyi geliyor gazı olduğu zaman iki kçay kaşığı veriyorum rahatlıyor

gulcin2010

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2010
1
0
* emzirmeden sonra mutlaka gazı çıkarılmalı
* anne yediklerine özellikle 1.5 ay dikkat etmeli yemeklerine mutlaka kimyon eklemeli, rezene,anason ve kimyon çayını içmeli günde 3-4 bardak
* bebege rezene veya anason verilmemeli(bagırsak sistemini bozarmış) onun yerine hazır iyi geceler çayı var o verilebilir.muskatda verilebilir kazınıp günde 3-4 kez verilebilir düzenli olmak şartıyla işe yarıyor
* bebege hergün hareket ve masaj yaptırılmalı. bebekler 3-4 aya kadar hareket edemediklerinden gaz sancısı yaşıyorlar.onların yerine biz manuel çalıştırmalıyız bebeklerin kol ve bacaklarını. karın bölgesine masaj yapılmalı ve topuklarına masaj yapılmalı ( elma yagı ile)
* ben zinco kullandım düzenli olarak.kullandıktan 10 gün sonra gaz sancısı bitti.tamamen bitkisel.bitkisel olmayanlar bir işe yaramıyor hem de zararlı diye düşünüyorum.
*eger mama kullanılıyorsa biberon avent marka (gaz yapımını engelleyen sistem kullanılmış)olmalı, mamada markaların gaz yapmayan maması olmalı.
*sabırlı ve sevecen olunmalı.benim bebegim gaz sancısı yaşarken bana bakar ve aglardı.bende onu evin sakin bir köşesine götürür , klasik müzik dinletir ya da ona şarkı söylerdim ve ona yumuşak dokunuşlarla yanında olduğumu ve mutlaka sıkıntısını geçireceğimi söylerdim.
çok geçmiş olsun...

Elal35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2010
14
0
bifiform drops kullanın.mucize gibi bişey.gaz sorun olmaktan çıkıyor.pıtır pıtır kendi çıkarmaya başlıyor gazını:)

sezince

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2009
445
4
bifiform drops kullanın.mucize gibi bişey.gaz sorun olmaktan çıkıyor.pıtır pıtır kendi çıkarmaya başlıyor gazını:)
bifirorm' un önemini iki gün kullanmadığımızda anladım. bağırsakları müthiş düzenliyor... 14 günlük kullanım için 22 tl. biraz pahalı; ama buna değer elbette. ilaç cidden iyi...

ebrar03

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2009
57
1
burda okuduklarıma göre bebekten bebeğe değişiyor ilaçlar ve faydaları bebişim daha 3 günlük bütün gece uykusuz kaldık 3 günlük bebeğe bitkiselde olsa ilaç kullanmaktan korkuyorum benim gibi erken bu ilaçlardan kullanan var mı peki

Son düzenleme:

delila

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2011
548
11
canım nurse harvey's veya babuline kullanabilirsin.Babuline daha etkili.Akşamları nane-kimyon içirebilirsin.Ayrıca rezene ve papatyayı da verebilirsin.Ayaklarını ve karnını çok sıcak tut bebeğin.Sen de gaz yapıcı şeyleri az yemeye çalış.Ben de çok çekmiştim.Geçmiş olsun
merhaba
evde nane kimyon nasıl hazırlanıyor acaba? bir de kimyon baharat olan toz seklindeki üründen bahsediyoruz değil mi?
ölçü ne olmalı?nane-rezene kimyon olarak mı hazırlasam?
lütfen yardımcı olun
teşekkürler

duyguudum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2012
21
2
mrb cnm ben bu siteye yeni katıldm.benimde2aylık bi oğlum var.3haftalık sakin bi bebek iken bi gece ansızın ağlamaya başladı ama öyleböyle diil.arabayla gezdirdik,süpürge açtık fön mak.açtık neler neler.4 gün sürdü.doktora götürdk bişi yok dedi nurse harvey verdi.ama nafile.bi gün banyo yaptırırken komşumuz geldi.sırt dikeni die bişi varmış doğduktan dnr 40 gün boyunca sırtını ovalayarak kese yaparak çıkartılması gerektiini söledi.gerçektende o bikere yaptı gözlerime inanamadım sakal gibi iki küreğinin arasndabelirdi hala dvm ediyoruz daha bitmedi.ama o banyodan snr bir rahatladı ki sorma.gaz maz yok.dene bak gerçekten olan bişi hurafe falan diil.yani.bebeği uytmayan rahatsız eden bişiymiş yap şimdi göreceksin.ama bazılarnda da olmayabilirmiş.dene ne çıkar.allah yardımcın olsun canım.ağlamasın bebişlerimizyaaaa:KK43:((
ben anlamadim ne demek istediniz? ne oluyor iki kurek kemigi arasinda, nasil yapiliyor?

bersu_791

canım oglum:))
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2009
1.331
2
ah ah kımyon yedım pek ıse yaramadı
sap gaz ılacı ıse yarıyor bırde kımyon yagı gercekten faydalı
acıelma yagıda denedık yok ıse yaramadı
kımyon yagını dırek surme vazelıne kat karıstır oyle sur cok faydasını goreceksın kımyon yagı ıle ayaklarının altınada sur havluyu ısıt karnına koy 15 dk sonra uyuyor olcak bebegın

eylul1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2009
75
0
benim bebeğim bugün 6 ayını doldurdu bizdede vardı gaz sancısı yeniyiz belki yardımcı olur bir damla verdi drmuz biogaia adında sabahları 5 damla veriyodum birde krem vardı suan işdeyim eve gidince yazıcam adını bitkisel ikiside kremi göbeğine masaj yaparak sürüyordum çok etkili idi onu kullandıktan sonqa gaz sorunumuz kalmadı
inş. yardoımcı olabilmişimdir
allah acil şifalar versin hepimizin bebeğine

Yukarı Alt