Bebeğimin çiğneme sorunu

Spizella

Realist
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
27 Ağustos 2017
11.331
23.764
Bugün önüne küçük doğranmış kahvaltılık koydum. Sadece birini ağzına değdirip minicik ısırık alıp oynadi bir saat. Sonra yine fazla ezmedigim bulamaç kahvaltı yedirdim çünkü aç uyutmak istemedim. Hata ben de ilk başta çok sakındım çok. İstahsizdi video ile yesin dedim, blendiri hayatımıza soktum. Bir senedir kullanmıyorum ama buna rağmen hiç ilerleme yok. Yeşil fasulye yemeğinde bile fasulyeleri ikiye bölerek yediriyorum. Video ile o da zar zor. İstahsiz bebek ve üstüne yemek seçen bebek ve üstüne cignemeyi bilmeyen bebek çok zormuş çok.
Çare aç bırakmak bence
Kardeşim 7 yaşına kadar annem tarafından sizin yaptığınız gibi beslendi
Ben de uzun süre meyve sebze püresi suyu. Hala sıkıntı çekiyorum bişeyleri çiğneyip yutmakta

Sylvia Plath

Bütün dünya ölüme düşer kapattığımda gözlerimi.
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2014
1.395
2.181
Bilmiyorum ya çok karamsarlastim.nedense. sanki hiç beceremeyecekmis gibi. Başta hata yaptım.

kahvetelvesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2011
8.014
13.181
İştahsız çocuğu iyi bilirim.
3 yaşında 12 kiloyu yeni gördü oğlum.
O yüzden video izletmek zorunda kalma, yemek seçme gibi şeyleri pek anlayamıyorum.

Kilosu önde gittiğine göre aman aç kalmasın da nasıl yerse yesin demişsiniz muhtemelen.
Video olayını kesin, ne yediğini görsün, bilsin.
Biraz aç kalsın ki önündeki şeyin tadına bakmak zorunda kalsın.

Arkadan püre geleceğini bilen çocuk çiğnemeye uğraşır mı?

esergry

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2017
9.423
19.159
Daha önce de konu açmıştınız sanki bununla ilgili?
Oyunla falan da çiğnemiyor mu?
Aç kalacak diye çekinip yine kolay yutacağı şeyler veriyorsunuz galiba. Ama bir yerde mecbur kalması lazım..

blondgunes

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2010
10.947
12.447
ablamın oğluda azı dişlerini çıkarırken çok ağrımış kanamış diye yemekleri yanlara alarak yiyemezdi
yemegi on dişleriyle ezer özle yerdi gerçi halaa aynı şekilde yiyor ,
sizinkide öyle birşey olabilir mi diş muaynesi falan yaptırın

Audrey Hepburn

"Paris is always a good idea."
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
1.495
845
Ya, kilosu vb herşeyi önde gidiyor benim üstün cabalarim sayesinde çünkü iştahlı bir bebek değil zaten. Bir tanıdığım da bir yaşına kadar püre tarzı besledi ama onun bebeği kemik bile kemiriyor şuan. Hatta bebekken de öyleydi, uzatilan herşeyi yemeğe çalışırdı. Ben bu pure olayına da inanmıyorum artık. :KK43:
Kiyaslamayin çocuğunuzu. Kilosu onden gidiyormus. Aslinda yemek yemwk istemiyor. Vücudumuzu bir makine olarak düşünün aşırı yük ikazi veriyor. Vermese obez olur bence hersey yolunda zorlamayin. Cignemeyi biz öğretmiyoruz kendisi zamanla öğreniyor. Bakin hic cignemiyor degil biskuviyi krakeri çiğniyor diyorsunuz bir de küçük parçaları. Su durumda yerinizde olsam bisluvi krakeri cikarirdim hayatindan. Haxir gida abur cubur çocuklara gore degil yemediginde vermeyin
Sadece sabredin beslenme alışkanlığını gozden geçirin.

esergry

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2017
9.423
19.159
Ben biraz çift taraflı çalıştım alıştırırken. Kahvaltısını püre olarak hazırladığım dönem oyalansın diye eline kayısı, şeftali falan verirdim. Sonra tam bir öğün olsun diye besleyici kahvaltısını yedirirdim.

Sonra kahvaltıyı biraz daha pütürlü hale getirdim melemen, peynir, çekirdeği çıkarılmış zeytin, ceviz ezilmiş kayısı/şeftali suyu gibi. O çocuğa eşim bakıyor olsaydı eminim 3 yaşında hala bulamaç yiyor olurdu.

İlk blw denemem 6. aydı. Havuç ve balkabağı küçük küçük doğrayıp haşlayıp önüne koydum. Eze eze yerken boğazını alıp öğürünce korkmuştum :KK48:

Sizin pek alıştırma vaktiniz yok. Biraz zorlamaya başlayın derim. Kıyamazsınız ama başka türlü alışmaz kolaya alışmış..

alimiyon

erteleme, pes etme, vazgeçme, hareket geç!
Pro Üye
Anneler Kulübü
14 Ekim 2015
2.869
11.129
Bugün önüne küçük doğranmış kahvaltılık koydum. Sadece birini ağzına değdirip minicik ısırık alıp oynadi bir saat. Sonra yine fazla ezmedigim bulamaç kahvaltı yedirdim çünkü aç uyutmak istemedim. Hata ben de ilk başta çok sakındım çok. İstahsizdi video ile yesin dedim, blendiri hayatımıza soktum. Bir senedir kullanmıyorum ama buna rağmen hiç ilerleme yok. Yeşil fasulye yemeğinde bile fasulyeleri ikiye bölerek yediriyorum. Video ile o da zar zor. İstahsiz bebek ve üstüne yemek seçen bebek ve üstüne cignemeyi bilmeyen bebek çok zormuş çok.
sık sık bulamaç tarzı mı besliyorsunuz?

Yukarı Alt