• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Bebeğimin ellerini kıvırması

victoryvivi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2018
5.592
6.879
Merhabalar ;
8 bucuk aylık bir bebeğim var
Son bir aydır bazı zamanlarda özellikle heyecanlanınca ancak normal anlarda da ellerini bilek kısmından kıvırıyor .
Böyle anlatmam gerektiği için o şekilde tarif edeceğim
Oyun havası oynar gibi , o anda bazen yüzünü de ekşitir gibi yaptığı oluyor .
Doktoruma video gösterdim normal dedi am her gören Aaa ellerini ne değişik yapıyor falan diyor bize de garip gelmeye başladı
Annem , babam , eşimin de dikkatini çekti bu hareket .
Siizn bebeklerinizde de oldu mu bu durum ?

bubo

🌍💕
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2018
956
2.859
Benim yegenim de kucukken yapiyordu. Ama 2 yasindan sonra yanlis hatirlamiyorsam. Suan 11 yasina girdi hala heycanlaninca ya da cok sevinince yapiyor. 🤭 yuzunu de eksitiyor dediginiz gibi.. o an ona yogun gelen bir duyguyu bu sekilde dişa vuruyor sanirim.
Ayni hareketmi bilmiyorum ama ellerini bilek kismindan bukup parmaklarini kasiyor bizimkisi.

Yegenimin herhangi bir saglik problemi yok.. Cok zeki ve algilari acik bir cocuk.

kimbocia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2011
582
770
@victoryvivi hiç merak etme. Seninle bebeklerimizin arasında bir hafta var yok neredeyse. Doğum zamanı forumdaki mesajlarından hatırlıyorum. Ve benim bebegim de tam söylediğin şekilde ellerini bileklerinden kıvırıyor. Normal bir durum diye biliyorum. İlk yaptığında bizim de bir garibimize gitmişti. Kaba motor gelişiminin oluşuyor oluşuna yorumluyorum ben. Bir şeyi tutmak için ellerini uzatıyor ve parmaklarıyla kavriyorsa için rahat olsun.

olive12

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2014
1.361
3.071
Biz tel kırma diye diye yaptırıp seviyorduk, çok tatlı oluyorlar. Çok normal. Bazı çocuklar böyle dans eder gibi ellerini kıvırıp kıvırıp hareket ederler. Sevimli oluyorlar.

vivamedusa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2018
1.353
1.812
benim arkadaşım da yapıyormuş öyle küçükken. kızın bilekleri tanıdığım herkesten daha esnekti jimnastikte çok faydasını gördü. öyle kalmıyorsa ağrı oluşmuyorsa anormal bişey değildir olsa doktor söylerdi bence bakmayın insanların dediğine

victoryvivi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2018
5.592
6.879
@victoryvivi hiç merak etme. Seninle bebeklerimizin arasında bir hafta var yok neredeyse. Doğum zamanı forumdaki mesajlarından hatırlıyorum. Ve benim bebegim de tam söylediğin şekilde ellerini bileklerinden kıvırıyor. Normal bir durum diye biliyorum. İlk yaptığında bizim de bir garibimize gitmişti. Kaba motor gelişiminin oluşuyor oluşuna yorumluyorum ben. Bir şeyi tutmak için ellerini uzatıyor ve parmaklarıyla kavriyorsa için rahat olsun.
Yüzünü de garip hareketler yapıyor
Birseyleri acayip tutuyor yengeç gibi anında yakalıyor 😂😂😂

Eylul41213

Minik adamım abi oluyor🧿
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
4.090
5.504
Merhabalar ;
Son bir aydır bazı zamanlarda özellikle heyecanlanınca ancak normal anlarda da ellerini bilek kısmından kıvırıyor .
Doktoruma video gösterdim normal dedi am her gören Aaa ellerini ne değişik yapıyor falan diyor bize de garip gelmeye başladı
Aynısı benimkinde de var her gören garipsiyor ben de normal mi bilmiyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-10-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 188 gün kaldı.

Bebeğinizin eli daha işlevsel hale geliyor. Bebeğiniz baş parmağını hareket ettirmeye başladı. Önümüzdeki 3 gün içinde kız bebeklerin dış cinsiyet yapısı erkek bebeklere nazaran daha açıkça ayırt ediliyor. Bebeğinizin baş ve popo arası mesafe yaklaşık 7-9 cm oldu. Ağırlığı ise 35 gram civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Renklihatun

Sevgi anlaşmak değildir nedensizde sevilir 💖
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
1.830
6.684
Merhabalar ;
Heheheee müjdeli haberi ben vereyim istedim şu an 7 yaşında 1. sınıfa giden cok hanımefendi kibar cok tatli bur kizim var amma o kız var ya bebekken ellerini ve inanmazsın ayaklarını aynı anda kivirirdi kaç tane videosu var biz hayret ederdik eşimle
Çok cok hareketli bir bebekti ta 5 6 yaşına gelene kadar da oyle devam etti.
Ama simdi cok şükür hala kıpır kıpır olsa da özgür ruhlu bildiğini okuyan sevgi dolu bir kiz oldu.
Yeterince içini karartigima göre gidebilirim :KK53:

Yukarı Alt