• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Bebeğimin ellerini kıvırması

victoryvivi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2018
5.624
6.902
Yeğenim de 8 aylıkken böyle yapıyordu. Çok hoşuma giderdi.Çok gülerdim. Şimdi 8 yaşında sıpa.Aklıma getirdiniz istemsizce gülüyorum şuan. O kadar tatlı oluyorlar ki.
Ama siz İçinizi ferah tutun bence bir problem yoktur.
Yüzünü de bir garip yapıyor bebeğim

filmdelisi

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
11.769
32.596
Benimkiler neler yapıyor bir bilseniz...

Doktoru normal dediyse, bir de çocuk nöroloğuyla görüşün, içiniz rahat etsin.

Her böyle konuda yazıyorum, 1 yaş dolmadan mutlaka her çocuğu bir nörolog görmeli ve muayene etmeli.
Biz de başka bir sorundan gidince öğrenmiştik, eğer herhangi bir sıkıntı var ise yürümeden, üzerine basmadan veyahut bedeni gelişmeden tespit edilip tedavi edilmesi, kalıcı durumu ortadan kaldırıyormış.

victoryvivi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2018
5.624
6.902
Benimkiler neler yapıyor bir bilseniz...

Doktoru normal dediyse, bir de çocuk nöroloğuyla görüşün, içiniz rahat etsin.

Her böyle konuda yazıyorum, 1 yaş dolmadan mutlaka her çocuğu bir nörolog görmeli ve muayene etmeli.
Biz de başka bir sorundan gidince öğrenmiştik, eğer herhangi bir sıkıntı var ise yürümeden, üzerine basmadan veyahut bedeni gelişmeden tespit edilip tedavi edilmesi, kalıcı durumu ortadan kaldırıyormış.
Daha evvel götürdüm EEG çekildi normal çıktı sonucu
Ellerinde titreme oluyırdu 4-5 aylıkken bu yüzden götürmüştüm

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
31.400
64.425
butun bebekler yapmıyor mu ya onu
gordugum tum bebekler oyle eller yumuk yumuk kıvrık kımıl kımıl agzı yuzu burusur

normal yanı

chamallows

geçmedi yare sözümüz
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
9.789
16.767
daha ne hareketlerini goreceksiniz her harekete bukadar korkup anlam yuklemeyin
benim kiz kucukken sevinince gozlerini pes pese 3 4 kez kirpardi noluyo ya oluyoduk biz.
simdi sevinince ellerini yumruk yapip dizlerini hafif bukerek yerinde ziplayip şaşasin diyo
bir donem parmak uclarinda yuruyordu bazen (otizmli cocuklarda yapar) butun bunlar birlesince ruhum cekilirdi gunlerce takip ederdim.
cocukta genel anlamda bir rahatsizlik belirtisi yoksa her hareketine kafayi takip ani kacirmayin kendinizide uzmeyin
duygu kontrolleri tam olmadigi icin bazi seylere bizlerden farkli tepkiler veriyorlar

filmdelisi

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
11.769
32.596
Daha evvel götürdüm EEG çekildi normal çıktı sonucu
Ellerinde titreme oluyırdu 4-5 aylıkken bu yüzden götürmüştüm
Bu yeni bir durumsa sizin için götürebilirsiniz yine.
El muayenesi bile yeterli anlaması için.
Ama ben yüzde doksandokuz eminim normal olduğuna, sadece içinizdeki şüphe için yazıyorum bunu emin olun diye.

merkur_kedisi

siyah beyaz film gibi biraz.....
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2010
1.136
1.385
Merhabalar ;
8 bucuk aylık bir bebeğim var
Son bir aydır bazı zamanlarda özellikle heyecanlanınca ancak normal anlarda da ellerini bilek kısmından kıvırıyor .
Böyle anlatmam gerektiği için o şekilde tarif edeceğim
Oyun havası oynar gibi , o anda bazen yüzünü de ekşitir gibi yaptığı oluyor .
Doktoruma video gösterdim normal dedi am her gören Aaa ellerini ne değişik yapıyor falan diyor bize de garip gelmeye başladı
Annem , babam , eşimin de dikkatini çekti bu hareket .
Siizn bebeklerinizde de oldu mu bu durum ?
dokuz yaşında bir kızım var.9 aylıkken dediğinizi yapıyordu.şuan yapmıyor.sadece tatlı olduklarını düşündüklerini yapıyorlar bebekler.gerçekten endişelenmeyin.ayrıca kızım 1 yaşında hep balerin gibi yürümeye başladı,ama bildiğiniz balerin gibi parmaklArı içeri kıvırarak.şuanda jimnastik kulübü lisanslı sporcu.bence kafaya takmayın esnetsinler hem böylece kemikler sağlam oluyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 58 gün kaldı.

Bebeğinizin saçı artık uzuyor. Sizin ve bebeğinizin babasının aile genetik eğilimlerine bağlı olarak, bebeğiniz doğduğu sırada ya tam saçlı olarak yada seyrek saçlı olarak doğacak. Her iki durumda normaldir. Doğum konusunda endişeli ve huzursuzluk yaşıyor olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

berlin8982

🌸
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2018
3.035
10.051
Sevgili Mune Mune , kişisel olarak benim de çok dikkatimi çekti ve vivi yorumlarını çok beğendiğim bir üye o sebeple sormak istiyorum merakımı giderirsen çok sevinirim 😊
Geçenlerde ‘lohusa depresyonu’ ile alakalı bir konu bdv’ye açılmıştı ve buna benzer daha başka konular , onlar hala duruyor ama vivi yine banlanmış😒 ban geçtim , bazı konular taşınmıyor bile ..
Aradaki fark nedir ? Belki bir yerde yanlış yapıyor , her seferinde aynı durumu yaşamasını istemiyorum arkadaşımın :) müsait olduğunda bakarsan sevinirim 🙋🏻‍♀️

Yukarı Alt