• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Bebeğimin ellerini kıvırması

Eylul41213

Minik adamım abi oluyor🧿
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
4.090
5.512

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-10-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 121 gün kaldı.

Bebeğinizin boyun, göğüs ve kasık bölgesinde bulunan ve ısı üreten kahverengi yağlar doğumdan kısa bir süre sonra kaybolacaktır. 8. ve 9. aylar boyunca beyaz yağlar bebeğinizin derisi altına depolanmaya başlar. Bazı anne adayları hamilelikleri boyunca kontak lenslerini kullanmada, takıp çıkarmada sorun yaşarlar. Doğumdan altı hafta sonra bu problem çözülecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
42.097
123.780
Sevgili Mune Mune , kişisel olarak benim de çok dikkatimi çekti ve vivi yorumlarını çok beğendiğim bir üye o sebeple sormak istiyorum merakımı giderirsen çok sevinirim 😊
Geçenlerde ‘lohusa depresyonu’ ile alakalı bir konu bdv’ye açılmıştı ve buna benzer daha başka konular , onlar hala duruyor ama vivi yine banlanmış😒 ban geçtim , bazı konular taşınmıyor bile ..
Aradaki fark nedir ? Belki bir yerde yanlış yapıyor , her seferinde aynı durumu yaşamasını istemiyorum arkadaşımın :) müsait olduğunda bakarsan sevinirim 🙋🏻‍♀️
Merhaba berlin8982,
konu taşıma kişiye özel değildir, önce bunu belirteyim ki sonra üyeler x'in konuları dururken y'nin konuları taşınıyor diye bir yanılgıya düşüyorlar, size yazarken dahi konu taşıyorum oysa.

Bir Derdim Var bölümüne uygun olmadığı düşünülen konular rapor edilir, bizde o raporlara bakarız, bazı konular taşınmamışsa ya bölümde kalmasında bir sakınca olmadığı düşünülmüştür veya rapor edilmemiştir, zira biz raporlara bakıyoruz, ayrıca taşıyoruz diye dertten saymıyor değiliz fakat bazı dertlerin bölümü farklıdır.

Şu şu kriterler diye yazarsam bir şeyler eksik kalır, kriterleri yazıya döküp keskin çizgilerle belirlemek yanıltıcı olur, insanlar ister istemez yazdığınız kriterleri örnek alır ve mune sen şöyle yazmıştın, benim konum senin yazdığın kriterlere uygundu niye taşıdın denir.
victoryvivi'nin konularıyla örnek vereyim, şu konusunun içeriği lohusa depresyonu üzerine ama bdvde, taşımadık, talep etti kapama işlemi yaptık:

Bu konusu da bebeğiyle ilgili ve BDV'de:Bebeğime iyi bakıyorum diye görümce ve kv nin teşekkür etmesi

Ama şu tip konuları taşındı çünkü onlar Anne&Çocuk bölümüne açılması gereken konular:
Bebeğiniz kucaktan ne zaman indi ?

Konulara daha çok cevap gelsin istiyorsak BDV'ye açmak yerine uygun bölüme açıp konu linkini profilimize koyarsak daha iyi olur, profile konan linkler ana sayfada görünüyor üyelerin dikkatini çekiyor.

victoryvivi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2018
5.624
6.902
Merhaba berlin8982,
konu taşıma kişiye özel değildir, önce bunu belirteyim ki sonra üyeler x'in konuları dururken y'nin konuları taşınıyor diye bir yanılgıya düşüyorlar, size yazarken dahi konu taşıyorum oysa.

Bir Derdim Var bölümüne uygun olmadığı düşünülen konular rapor edilir, bizde o raporlara bakarız, bazı konular taşınmamışsa ya bölümde kalmasında bir sakınca olmadığı düşünülmüştür veya rapor edilmemiştir, zira biz raporlara bakıyoruz, ayrıca taşıyoruz diye dertten saymıyor değiliz fakat bazı dertlerin bölümü farklıdır.

Şu şu kriterler diye yazarsam bir şeyler eksik kalır, kriterleri yazıya döküp keskin çizgilerle belirlemek yanıltıcı olur, insanlar ister istemez yazdığınız kriterleri örnek alır ve mune sen şöyle yazmıştın, benim konum senin yazdığın kriterlere uygundu niye taşıdın denir.
victoryvivi'nin konularıyla örnek vereyim, şu konusunun içeriği lohusa depresyonu üzerine ama bdvde, taşımadık, talep etti kapama işlemi yaptık:

Bu konusu da bebeğiyle ilgili ve BDV'de:Bebeğime iyi bakıyorum diye görümce ve kv nin teşekkür etmesi

Ama şu tip konuları taşındı çünkü onlar Anne&Çocuk bölümüne açılması gereken konular:
Bebeğiniz kucaktan ne zaman indi ?

Konulara daha çok cevap gelsin istiyorsak BDV'ye açmak yerine uygun bölüme açıp konu linkini profilimize koyarsak daha iyi olur, profile konan linkler ana sayfada görünüyor üyelerin dikkatini çekiyor.
Bdv deki lohusa depresyonuna girdim konusunu ben açmış olsa idim
Kesinlikle konum doğum yapanlar / doğum sonrası ya da en kötü hiçbir başlığa uymayan yazılar bölümüne taşınırdı..
Ama 10 günlük ban yemem üzerine baktım ki konu hala bdv de.
Ne diyelim canınız sağolsun mune hanımcım ....

Yukarı Alt