Bebeğimin Kalp Atışı Durdu ve Kürtajla Aldılar😔

Melek Gurel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
25
16
Hanımlar merhaba.
Ben 9 haftalık hamileyim. 3 gün önce rutin doktor kontrolüne gittim fakat doktor kesenin bozuk olduğunu ve bebeğin kalbinin durduğunu söyledi. 6.haftada kalp atışlarını duymuştum 9+4 te kalp atışı yoktu. 😔 Doktor missed abortus teşhisi koydu, beni zehirlediğini ve aynı gün içinde kürtaj olmam gerektiğini söyledi. Ben üzüntüden o gün değil ertesi gün kürtaj olmak için geldim.2 gün önce kürtajla bebeğimi aldılar çok üzgünüm sürekli aklımda.Benimle aynı durumu yaşayan anne adayları var mı? Kürtaj dan ne kadar zaman sonra hamile kaldınız? Bu süreci nasıl atlattınız? Devlet hastanesi sebebi öğrenmek için patolojiye yolluyor mu? 😔😔😔

Deryakadir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2019
3.005
3.514
Hanımlar merhaba.
Ben 9 haftalık hamileyim. 3 gün önce rutin doktor kontrolüne gittim fakat doktor kesenin bozuk olduğunu ve bebeğin kalbinin durduğunu söyledi. 6.haftada kalp atışlarını duymuştum 9+4 te kalp atışı yoktu. 😔 Doktor missed abortus teşhisi koydu, beni zehirlediğini ve aynı gün içinde kürtaj olmam gerektiğini söyledi. Ben üzüntüden o gün değil ertesi gün kürtaj olmak için geldim.2 gün önce kürtajla bebeğimi aldılar çok üzgünüm sürekli aklımda.Benimle aynı durumu yaşayan anne adayları var mı? Kürtaj dan ne kadar zaman sonra hamile kaldınız? Bu süreci nasıl atlattınız? Devlet hastanesi sebebi öğrenmek için patolojiye yolluyor mu? 😔😔😔
Öncelikle çok geçmiş olsun Rabbim tez zamanda tekrar sağlıklıca nasip etsin🙏 Ben iki defa kürtaj olmak zorunda kaldım birinde 8. Haftada kalbi durdu diğeri 5. Haftada gelişmesi durdu şimdi hamileyim evet devlet patolojiye gönderiyor ama genelde bütün gönderdikleri temiz çıkıyormuş sebebine gelince bir çok neden olabilir kan pıhtılaşması kalp durmasına sebep olurmuş ya da genetik nedenden ötürü ya da sağlıksız bebekler düşermiş gelişmezmiş benim duyduklarım bunlar doktorum bana kan sulandırıcı iğne verdi iki düştükten sonra şimdilik bi sıkıntı yok bakalım sağlıkla devam eder inşallah Rabbim size de nasip eder umarım🙏 Benim ilk düşükten üç ay sonra tekrar hamile kaldım ama doktorlar genelde 6 ay korunmayı öneriyor hakkınızda hayırlısı olsun 🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-06-2020

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 114 gün kaldı.

Bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 650-700 gr arasında. Bebeğinizin gelişimininde, bu dönemde kazanılan ağırlığının çoğu kas ve kemik kütlesi ve büyüyen organ ve dokulardaki kilo artışlarıdır. Sonuçta, bebeğinizin hareketle ilgili bir çok kası doğumdan önce, geri kalan diğer kasları ise doğduğu gün gelişimini tamamlayacaktır. Bebeğiniz büyüdükçe hareket alanı daralıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Melek Gurel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
25
16
Sizede çok geçmiş olsun, çok sevindim adınıza tebrik ederim🙏 Rabbim sağ salim kavuştursun yavrunuza inşallah. Peki şu an kaç haftalık hamilesiniz?

sirkencubin

Guru
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
14.699
6.891
Gecmis olsun allah bir daha gostermesin. Eger imkaniniz varsa tibbi genetige gonderseydiniz. Erken donem kalp durmalari bebek saglikli olmadigi icin olurmus veya senin kaninda pihtilasma sorunu varsa da olabilir. Ben de iki kez kurtaj oldum. Son gebeligimde de bebegim Cok saglikli idi ama dogum icin gun sayarken kaybettim onu. Boylesi Cok daha kotu oldu. Onceki kayiplarimla asla kiyaslayamiylrum bile.

Kumsalkvk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
29
14
Hanımlar merhaba.
Canım bende 2 ay önce 7 Ekim de kürtaj oldum kalp atısı durdugu icin 6 5 günlükken kalp atısı durmuş 8 haftalık olması gerekirken doktora gittiğim de öldü haberini aldım 2 ay agladım aklımdan hic cıkmadı suan yeniden hamileyim 😍 1 ay korun dedi doktor ve bu ay hamile oldugumu ögrendim

Melek Gurel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
25
16
Canım bende 2 ay önce 7 Ekim de kürtaj oldum kalp atısı durdugu icin 6 5 günlükken kalp atısı durmuş 8 haftalık olması gerekirken doktora gittiğim de öldü haberini aldım 2 ay agladım aklımdan hic cıkmadı suan yeniden hamileyim 😍 1 ay korun dedi doktor ve bu ay hamile oldugumu ögrendim
Ahh canım çok sevindim tebrik ederim👏Allahım minik meleğini korusun inşallah sağ salim kavuşursun. Yaşadığımızı hiçbir zaman unutmıyıcaz biliyorum ama tekrar anneliği tatmak hafifletir Allah kimseyi aratmasın inşalllahh 🙏❤

Ozgelin

🧿
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2018
852
1.110
Çok zor biliyorum cnm kolay kolay geçmiyor ama hafifliyor acısı..bende iki ay korundum hemen hamile kaldım..herşey yoluna girer inşllah..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-04-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kumsalkvk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
29
14
Ahh canım çok sevindim tebrik ederim👏Allahım minik meleğini korusun inşallah sağ salim kavuşursun. Yaşadığımızı hiçbir zaman unutmıyıcaz biliyorum ama tekrar anneliği tatmak hafifletir Allah kimseyi aratmasın inşalllahh 🙏❤
Evet unutamayız canımızdan Can gitti sonucta üzülme rabbim in Bi bildiği var ki bunları yasıyoruz sende yeniden anne olacaksın insaallah kürtaj dan sonra daha cabuk hamile kalınıyor suan da kafanı dinle kendini topla müjdeli haberi yeniden alıp saglıklı sıhhatli kucağına alırsın dua edeceğim sana anne olmak isteyen herkese Allahım aratmasın :) ben suan korkuyorum hcg ilk 5.98 sonra 30.78 cıktı yarın tekrar yapacağım artıs olana kadar Dr arkadasım var hamilelik dedi ama artıs olmasını bekliyorum acıkcası doktora gitmeye de korkuyorum

Aybarsin Annesi

Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2018
309
224
Hanımlar merhaba.
Tam ayni seyleri yasadim ama daha oncede bir kayipla. Haftamizda ayniydi. Patoloji dogru sonuc vermiyor malesef ilk dusugumden biliyorum. Ikinci dusukten sonra genetik inceleme yapıldı ve bende kan pihtilasmasi cikti. Iki hamilelikte de kalp atislarini duydum sonrasinda kaybettim. Bir dahaki hamileligin suresi aslinda size bagli cunku biyolojik ve psikolojil olarak hazır hissetmeniz gerekli. Allah kolaylik versin sizi cok iyi anlıyorum😔

Yukarı Alt