Bebeğimin lenf bezlerinde şişme

Hayirlisikismet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2016
1.271
952
34
Merhaba aynı şikayet bizdede var 18 aylık aşıdan sonra oldu dişlerini se erken çıkardı dediğiniz gibi bu arada kafada kuşak arkasında saçlı yerde uara çıktı acaba o mu yaptı bilemiyorum. .3 doktora götürdüm ultrason ve kan yapıldı takipte olun dendi büyür mü acaba diye..büyümez inşallah 2 ayda bir ultrason çekilip takip edilceke ..doktor kaybolmaz bunlar ama korkacak bişi de değil dedi bize..acaba sizin bebekler nasıl oldu son durumlar ne
Bizim dr.muz cok küçük olduğunu Allah korusun buyume veya bi kızarıklk olursa takıpte olmamızı söledi..

yalansindunya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2018
471
368
30
Geçmiş olsun ayni durum bizde de var 3 aylıkken mercimek kadardı farkettiğimde daha da küçük olabilir şimdi 14 aylık ve üç ay önce 1.5 cm demişlerdi bu hafta yine gideceğiz sürekli büyüyor farkediyorum. Sizde süreç nasıl oldu şuan kaç cm acaba?

Sentepesibel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2013
5
0
30
Geçmiş olsun ayni durum bizde de var 3 aylıkken mercimek kadardı farkettiğimde daha da küçük olabilir şimdi 14 aylık ve üç ay önce 1.5 cm demişlerdi bu hafta yine gideceğiz sürekli büyüyor farkediyorum. Sizde süreç nasıl oldu şuan kaç cm acaba?
İyi günler çoçuğunuzun durumu ne oldu benim kızımında kulak atkadı lenf bezi şişti

gzd888

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2017
30
3
Merhaba benim de kızım 40 gün sol boynubda var şişlil ultrasından sonra lenfanjiom dediler lütfen arkadaşşae başına gelenler yardım etsin büyüyecek mi çok ne zaman alınır hiç birşey demiyorlar

Likya07

Guru
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2009
338
10
Merhaba oğlum şu amanda 2 yaşında yaklaşık 6 aydır var..geçenlerde büyüdü dra götürdük yine antibiyotik verdi tekrar küçüldü ..olur diyo dr kb profesörüne de götürdük genel durumu size bilgi verir dedi bize..halsizlik sürekli ateş gibi onon dışında lenf bezleri 10 çocuğun 9unda vardır dedi büyüyene kadar da geçmez hasta oldukça da şişer dedi acil şifalar versin Rabbim şafi ismiyle inşallah tüm hasta çocuklarımıza kötü bir şeye çevirmesin

gzd888

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2017
30
3
Merhaba oğlum şu amanda 2 yaşında yaklaşık 6 aydır var..geçenlerde büyüdü dra götürdük yine antibiyotik verdi tekrar küçüldü ..olur diyo dr kb profesörüne de götürdük genel durumu size bilgi verir dedi bize..halsizlik sürekli ateş gibi onon dışında lenf bezleri 10 çocuğun 9unda vardır dedi büyüyene kadar da geçmez hasta oldukça da şişer dedi acil şifalar versin Rabbim şafi ismiyle inşallah tüm hasta çocuklarımıza kötü bir şeye çevirmesin
Bizim ki hastalığa bağlı oluşan bir şişlik değil malesefdaha da şişecek büyüyecek diye korkuyorum antibitotik tedavisi başlanıyor dediler öncelikle geçmezse ameliyat deniyor ama daha küçük beklenirmiş. Bekledikce büyüyecek die korkuyorjm da

Sentepesibel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2013
5
0
30
Benim kızım 8 yaşında şubat ayında şişlik oldu antibiyotik kullandık 15 gün sonra yavaş yavaş inmeye başladı hemetolojiye götürdük periferik yayma yapıldı sorun yok dendi çocuklarda normalmiş ama 3-4 gündür tekrar şişmeye başladı doktorlarını aradım korkacak bişey yok 1 cm altımdaki şişlikler önemli değil dediler ama ben yine de endişeliyim kontrole götürmeme gerek yok dediler ama açıkcası kararsız kaldım gribal viral enfeksiyonda şişmesi normalmiş

gzd888

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2017
30
3
Benim kızım 8 yaşında şubat ayında şişlik oldu antibiyotik kullandık 15 gün sonra yavaş yavaş inmeye başladı hemetolojiye götürdük periferik yayma yapıldı sorun yok dendi çocuklarda normalmiş ama 3-4 gündür tekrar şişmeye başladı doktorlarını aradım korkacak bişey yok 1 cm altımdaki şişlikler önemli değil dediler ama ben yine de endişeliyim kontrole götürmeme gerek yok dediler ama açıkcası kararsız kaldım gribal viral enfeksiyonda şişmesi normalmiş
Evet normal bizimki böyle bişi değil

yalansindunya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2018
471
368
30
40 günlük kızım 1 aydır şiş

Ben farkettiğimde de bebeğim çok küçüktü meğer idrar yolu enfeksiyonu varmış yoğun bakımda yatmıştık ama büyümesi hiç durmadı bi küçülür gibi oldu sonra yine ayni gittik idrar yolu enfeksiyonu çıktı yine antibiyotik kullandık haftaya kontrolü var. İdrar ını sürekli baktırırım halbuki geçen enfeksiyon çıktı. Ateş yok . İnşallah beze diş çıkarma enfeksiyon gibi nedenlerle büyüyordur . Belirsizlik içinde bekliyoruz

gzd888

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2017
30
3
Ben farkettiğimde de bebeğim çok küçüktü meğer idrar yolu enfeksiyonu varmış yoğun bakımda yatmıştık ama büyümesi hiç durmadı bi küçülür gibi oldu sonra yine ayni gittik idrar yolu enfeksiyonu çıktı yine antibiyotik kullandık haftaya kontrolü var. İdrar ını sürekli baktırırım halbuki geçen enfeksiyon çıktı. Ateş yok . İnşallah beze diş çıkarma enfeksiyon gibi nedenlerle büyüyordur . Belirsizlik içinde bekliyoruz
Ultrason cekildimi bebeğinize. Bize hiç enfeksiyona bağlı test yapılmadı. Orada büyüme 3 cm oldu sizin belli miydi bekliyoruz pzt tekrar cekilecek ultrason cok zor inşallah gecici bişidir