Bebeğimin lenf bezlerinde şişme

yalansindunya

Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2018
471
368
29
Anladım ultrasonda bir rahatsızlık olsa cerrah ve onkolog anlıyor istersenix onlara gösterin biz öylelikle anladık.cocuk doktorları cok fazls bilgi veremiyor
Cerrah ve onkolog a nasıl gösterebiliriz ki? Ultrasona gönderiyorlar ama çeken kişiyi biz seçemiyoruz kim varsa o çekiyor. Her seferinde farklı biri dek geliyor

gzd888

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2017
29
3
Cerrah ve onkolog a nasıl gösterebiliriz ki? Ultrasona gönderiyorlar ama çeken kişiyi biz seçemiyoruz kim varsa o çekiyor. Her seferinde farklı biri dek geliyor
Ultrason sonucunuzla kendiniz onkolog a muayene olmanız gerekiyor. Onkolog bi durum olursa cerraha yönlendirecek. Acıkcası biz cocuk dokturumuza gittik ultrasın cekildş sonrasın kötğ huylu değil ama bi onkologa görünün içiniz rahat eder dedi die gittik.

yalansindunya

Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2018
471
368
29
Ultrason sonucunuzla kendiniz onkolog a muayene olmanız gerekiyor. Onkolog bi durum olursa cerraha yönlendirecek. Acıkcası biz cocuk dokturumuza gittik ultrasın cekildş sonrasın kötğ huylu değil ama bi onkologa görünün içiniz rahat eder dedi die gittik.
Anladım teşekkür ederim

annecimim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
1
0
40
benim oğlumda da var sekiz yaşında hiç bir sağlık problemi yok geçen sene doktora götürmüştük korkulacak bişey yok dediler. buradaki yorumları okuyunca biraz rahatladım teşekkür ederim arkadaşlar. bi daha götürücez doktora inşallah bi sıkıntı çıkmaz.

childish

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2015
3
1
26
Herkese merhabalar, oğlumu emzirirken birkaç gün önce farkettim arkadaşlar, kulak arkası ve baş kısmında beze vardı. Rutin dr kontrolünden de yeni geçmiştik, kan sayımı vs herşey gayet normal. Bugün bezeler için tekrar dr a gittik.
Enfeksiyondan dolayı olabilir dedi, kasıkta da iki tane buldu. Antibiyotik verdi, iki hafta sonra tekrar bakalım dedi.
Oğlumun dişleri çok erken çıktı, suanda 12,5 aylık ve 16 dişi var,( bunu söyleme sebebim dişler zorlamış olabilir mi çocuğu diye söylüyorum)
Birkaç gün önce hapşırık ve en fazla 38 derece ateş eşliğinde bi soğuk algınlığı geçirdi. Bir hafta önce de aşısını oldu.
Dr a da hepsini söyledim tabi.
Kediyle temas etti mi dedi, evde beslemiyoruz ama parkta sahilde vs emekliyor, sonra eller hep ağzında.
Ne kadar dikkatte etsek, yıkasakta..
Belki ordan bir mikrop almış olabilir.
Hiçbir enfeksiyon belirtisi olmadığı halde lenf bezlerinin şişmesi de ayrı bir canımı sıkıyor.
Arkadaşlar sizin de benzer yaşadığınız durumlar oldu mu?
Bu iki hafta bana çok zor geçicek, küçülme vs olmazsa Allah korusun farklı tetkikler isteyecekler, içim çok sıkılıyor, endişeleniyorum.
Sizden iyi birşeyler duymak istiyorum..
@Mune konunun yeri burası olmayabilir, ama en azından birkaç cevaptan sonra taşırsanız çok sevinirim. Anlayışınız işin teşekkür ederim.
Dağınık yazdım sanırım kafam yerinde değil, kusura bakmayın :KK43:
ayni durumu bemde yasiyorum ve cok agliyorum cok endiseleniyorum elim kolum bagli iyi seyler duymek istiyorum bilen veya basindan gecms biri varsa lutfen cvp yazin.

bendimm

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2013
4.140
7.023
30
ayni durumu bemde yasiyorum ve cok agliyorum cok endiseleniyorum elim kolum bagli iyi seyler duymek istiyorum bilen veya basindan gecms biri varsa lutfen cvp yazin.
Bizim bunun üstünden çok zaman geçti, ama o dönem hiçbir sorun çıkmadı şükür..
Halen daha o lenf bezlerinin şiştiği oluyor ama sağlık sorunu yok.
Sizin durumunuz nedir..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-08-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 51 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu 4 gün öncesine göre yaklaşık 2,5 cm daha uzun. Bacaklarınızda daha fazla yorgunluk hissedebilir ve varis gözlemleyebilirsiniz. Vücut ve kan hacminiz arttıkça, bacaklarınızda ve bacak damarlarınızda daha fazla baskı olur. Baş ağrıları, bulanık görme ve aşırı şişlik preeklampsi (gebeliğin ikinci yarısında gelişebilen hipertansiyon ve proteinüri ile kendisini gösteren rahatsızlık) belirtileridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gulfem2017

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2017
487
345
Herkese merhabalar, oğlumu emzirirken birkaç gün önce farkettim arkadaşlar, kulak arkası ve baş kısmında beze vardı. Rutin dr kontrolünden de yeni geçmiştik, kan sayımı vs herşey gayet normal. Bugün bezeler için tekrar dr a gittik.
Enfeksiyondan dolayı olabilir dedi, kasıkta da iki tane buldu. Antibiyotik verdi, iki hafta sonra tekrar bakalım dedi.
Oğlumun dişleri çok erken çıktı, suanda 12,5 aylık ve 16 dişi var,( bunu söyleme sebebim dişler zorlamış olabilir mi çocuğu diye söylüyorum)
Birkaç gün önce hapşırık ve en fazla 38 derece ateş eşliğinde bi soğuk algınlığı geçirdi. Bir hafta önce de aşısını oldu.
Dr a da hepsini söyledim tabi.
Kediyle temas etti mi dedi, evde beslemiyoruz ama parkta sahilde vs emekliyor, sonra eller hep ağzında.
Ne kadar dikkatte etsek, yıkasakta..
Belki ordan bir mikrop almış olabilir.
Hiçbir enfeksiyon belirtisi olmadığı halde lenf bezlerinin şişmesi de ayrı bir canımı sıkıyor.
Arkadaşlar sizin de benzer yaşadığınız durumlar oldu mu?
Bu iki hafta bana çok zor geçicek, küçülme vs olmazsa Allah korusun farklı tetkikler isteyecekler, içim çok sıkılıyor, endişeleniyorum.
Sizden iyi birşeyler duymak istiyorum..
@Mune konunun yeri burası olmayabilir, ama en azından birkaç cevaptan sonra taşırsanız çok sevinirim. Anlayışınız işin teşekkür ederim.
Dağınık yazdım sanırım kafam yerinde değil, kusura bakmayın :KK43:
Merhaba benim oğlum dada iki senedir lenf bezeleri var 5 Dr a goturdum herkes zararsız buldu ama tereddütlerim var sizin gectimi

gulfem2017

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2017
487
345
bebeğim 7-8 aylıkken fark ettik inanın en az sizin kadar çok korktuk hemen aglamistim öyle söyleyeyim her neyse.. ertesi gün haftasonuydu acile gittik merkeze iki saat uzagiz yakında özel olsa hemen gidicektik o kadar korktum endişelendim.. acildeki Dr bunun zarar teşkil edecek hiçbir şey olmadığını klasik enfeksiyon hastalıkları sonucu ortaya çıktığını söyledi. Hatta doktor un kendinde bile varmış doğuştan var ve hala duruyor dedi bana çok rahat bir şekilde.. sonra çocuk doktoru na götürdüm hastanedeki iki ayrı çocuk doktoru da gördu hepsi çok rahat bir tavırla bsy olmadığını söyledi.. ailem İstanbul'da yaşıyor bu vesileyle bakırköy hastanesi ne çocuk cerrahisi ne götürdük cerrah eliyle muayene etti ve önemli birşey çıkmadı.. yalnız cerrah ameliyat gerektiren bir durum olduğunda doktorun sevkiyle müdahale eden kişi olduğunu öğrendik tabiki onunda tecrübeleri vardır ama direkt cerraha randevu almanıza gerek yok bende bu sayede öğrenmiş oldum.. cerrah ta sıkıntı görmedi..en son mimarisinan devlet hastanesi ne tavsiye üzerine çocuk doktoru na gittim ve sonuç aynı ... Toplam 5 doktora gittik... Burdada sizdende olumlu şeyler duyunca çok rahatladım ve sizinde içiniz rahat etmesi icin ayrıntılarıyla anlattım uzun oldu ama kusura bakmayın.. Allah'ım evlatlarimizla imtihan etmesin hepsine sağlık sıhhat versin.. amin

bendimm

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2013
4.140
7.023
30
Merhaba benim oğlum dada iki senedir lenf bezeleri var 5 Dr a goturdum herkes zararsız buldu ama tereddütlerim var sizin gectimi
Merhaba, hayır geçmedi ara ara tekrarlıyor, şuan da bile var, ama şükür sağlığında bir sorun yok.
Herkes zararsız bulduysa sizde korkmayın bence, bize de dr kar kan sayımı yapmaya bile gerek duymadı..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-08-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 51 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu 4 gün öncesine göre yaklaşık 2,5 cm daha uzun. Bacaklarınızda daha fazla yorgunluk hissedebilir ve varis gözlemleyebilirsiniz. Vücut ve kan hacminiz arttıkça, bacaklarınızda ve bacak damarlarınızda daha fazla baskı olur. Baş ağrıları, bulanık görme ve aşırı şişlik preeklampsi (gebeliğin ikinci yarısında gelişebilen hipertansiyon ve proteinüri ile kendisini gösteren rahatsızlık) belirtileridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt