Bebeğin çok fazla ıkınması ve kaka problemi:(

G

gizemm

Ziyaretçi
12 günlük bebeğim çok fazla ıkınıyor. süt emzirirken bile arada ıkınıp kızarıyor, çok zorlanıyor. sanki kakası var da yapamıyor gibi. kakasını bazen yapıyor ama az gibi. ve ıkınması devam ediyor. sebebi ne olabilirCADIARZU

Cullen

̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç&
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5
cok normal canım her bebekte yaşanır bende yaşadım halada yaşıyorum aslında gaz icin doktorum colınox damla verdi ve bizi cok rahatlattı cok şükür o ıkınma icinde doktorum hakiki zeytinyagı bir cay kaşıgı verin günde dedi sende öyle yap işe yarıyor.

G

gizemm

Ziyaretçi
Bebeğe saf zeytinyağı yerine sızma zeytinyağı versek kakasına iyi gelir mi?

secosel

hayatçokgüzel
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
mrb benim oğlum 35 günlük oldu.aynı sorunu bizde yaşadık.ilk zamanlar o öyle ıkınıp ağlarken bende ağlıyordum.ama hemen hemen her çocuk bunu yaşıyormuş eğer kakası normal kıvamdaysa bir sorun yok demektir.bizimki artık yavaş yavaş düzeliyor.karnına masaj yap ıkınırken emzirmeye çalış o zaman fazla ağlamıyor birde poposunun deliğine kulak çöpüyle zeytinyagı sürüyorduk.geçmiş olsun

azra2010

mother Melis&baby Azra:)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
benim kızımda 20 günlük aynı sorunu yaşıyorum ıkınıyor huzursuz uykusundan ıkınarak uyanıyor ama kakasının rengi ve kıvamında sorun yok.ne yapmam gerek anlamadım o zorlanıp ıkındıkça ben daha kötü oluyorum:KK43:

azra2010

mother Melis&baby Azra:)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
cok normal canım her bebekte yaşanır bende yaşadım halada yaşıyorum aslında gaz icin doktorum colınox damla verdi ve bizi cok rahatlattı cok şükür o ıkınma icinde doktorum hakiki zeytinyagı bir cay kaşıgı verin günde dedi sende öyle yap işe yarıyor.
benim bebeğimde 25 günlük aynı sorunu yaşıyorum sürekli huzursuz ıkınıp zorlanıyor ama kakasının kıvamı ve rengi normal sanki zor yapıyor gibi saf zeytinyağı ie yaradımı doktora gtmeyi düşünüyorum

ISILDURU

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
39.432
benim bebeğimde 12 günlük ıkınırken kızarıyor morarıyor ağlıyor hemen emziriyorum sakinliyor ama sancısı var kuzumun ne yapsak ben eczaneden zinco aldım iki damla vermeye başladım

lovelinya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
benim bebeğim de 12 günlük sürekli ıkınıyor, emerken bile ıkınıyor boğazına kaçırıyor sütü onun yüzünden hatta...
kakasını yapma sıklığı kıvamı gaz çıkarması filan normal görünüyor...
ıkınmaktan uykudan bile uyandığı oluyor ama ne yapmalıyım bi zararı olur mu bebeğime bilgisi olan var mı ?

35papatya

Duruşunuz,duruş belirler.........
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
63
sızma zeytinyağımı??????????? sakın.... sütün dışında bebeğine sakın ama sakın 1şey verme...( tabii drun şunu içirmelisin vs demediyse... ) bu arada ıkınmalar gaz çıkarmaya çalışmasından kaynaklanıyor... SABİHA PAKTUNAnın çok önemli dediği 1 şey var... çocuklara 3 yaşına kadar müdahale etmeyin.. çişine kakasına ve yemeğine........ bu konularla ilgili bolca kitap okumanızı tavsiye ederim...

megryann

Aşkımın aşkı....
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
29
6 ay öncesi için zeytinyağı olabilir ama sonrası için armut suyu iyi geliyor kabızlığa...

Yukarı Alt