bebek ölümlerinde duble skandal

xinya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
28 Temmuz 2008
Mesajlar
157
Emoji Skoru
0
Yaş
31
Bebek ölümlerinde duble skandal
Türkiye'yi ayağa kaldıran bebek ölümlerinde "duble skandal" ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı heyetinin Ankara Zekai Tahir Burak Doğumevi'nde "hastane enfeksiyonu yok" şeklinde açıklama yapmasına karşın, hastane yönetiminin kısa bir süre önce "enfeksiyon var" diyerek İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvurduğu öne sürüldü.

Takvim Gazetesi'nin haberine göre, Ankara Zekai Tahir Burak Doğumevindeki 49 ölümlü skandalın sırları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. İddialara göre, ölümler Haziran ayındaki inşaatla birlikte başladı. Bebek Yoğun Bakım Ünitesi'ndeki inşaat sebebiyle bebekler, küçük odalara alındı. Bazı küvözlere 2 hatta 3 bebek konuldu.

BAŞVURU VAR

Art arda başlayınca hastanenin Enfeksiyon Kontrol Merkezi, başhekimliğe gidip "enfeksiyon" var dedi. Başhekimlik İlk sağlık müdürlüğü'nü arayıp durumu bildirdi. Basında ve kamuoyunda olay tepki görünce başvuru hasıraltı edildi.

DUBLE SKANDAL

Sağlık Bakanlığı heyetinin Ankara Zekai Tahir Burak Doğumevi'nde "hastane enfeksiyonu yok" şeklinde açıklama yapmasına karşın, hastane yönetiminin kısa bir süre önce "enfeksiyon var" diyerek İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvurduğu öne sürüldü. Edinilen bilgiye göre, bebek ölümlerinin artması üzerine, hastanenin Enfeksiyon Kontrol Komitesi inceleme yaptı ve "enfeksiyon" bulgusuna ulaşarak, bunu Başhekim Leyla Mollamahmutoğlu'na bildirdi. Başhekim de geçen hafta Perşembe günü İl Sağlık Müdürlüğü'ne "enfeksiyon var" diye haber verdi. Ancak olayın kamuoyunda duyulması üzerine, Başhekim ve diğer yetkililer bu gerçeği saklama ihtiyacı duydu.

TADİLAT, ÖLÜM GETİRDİ

Bebek ölümleri, Haziran ayında doğum ünitesinin "yenileme inşaatı"na alınması için kapatılmasıyla başladı. Üst kattaki nisaiye ameliyathanesi geçici olarak doğum ünitesi haline getirildi. Ancak, taşınılan geçici doğum ünitesinin küçük olması nedeniyle hastalarda yığılma oldu. Doğumlar iki ameliyat masasında sağlıksız koşullarda gerçekleştirilmeye çalışıldı. Taşınmadan bir ay sonra da bebeklerde "enfeksiyon" nedeniyle ölümler başladı. Temmuz ayı boyunca 49 bebek enfeksiyondan yaşamını yitirdi.

benneyaptımki
 

_emogirl_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
11 Nisan 2008
Mesajlar
480
Emoji Skoru
2
paylaşım ıcn saol gerckten cok uzucu bır durum bukdar kolay ve ucuz ınsan hayatı işte allah ıslah etsın sorumluları bır bızler bebk ıcn ne acılara ne sıktılara katlanıyoruz ve bakın ıhmal ve tedbırsızlık nelere mal oluyor ve bıde örf bas etmeye calışıyolar acı maleseff :KK43:(((
 
Ü

üvercinka1981

Ziyaretçi
suçlular yargılanmalı bence bunu düşünmesi gereken oranın başına getirilen kişi düşünmeliydi ,zeki önünü görebilen saglam kişile ciddi görevlere atanmalı diye düşünüyorum ve yazık olmuş diyorum.
 

gonca2206

v for melinda
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Kasım 2007
Mesajlar
2.683
Emoji Skoru
173
Yaş
35
bu konuyu protesto köşesine actıgımda
bir arkadaş haber yasak kardeşim yaaaaaa diye tepki vermişti
ne kadar önemli ve tartışılması gereken bir konu halbuk i
üstelik o hastanede dogurdum bebegimi allaha şükür saglıkla
balık baştan kokuyor malesef yanlış politikalar rantlar sahtekarlılar
cep doldurma telaşında bakanlarımız kimin umrunda ölen minicik bebeler gözü yaşlı anneler
 

eylul.b

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
5 Nisan 2008
Mesajlar
2.523
Emoji Skoru
0
Yaş
33
işte her şeyin başına anlayan,uzman kişi koymazlarsa böyle olur.sağlık bakanlığındakiler de işi askıya aldılar.olan onlara olmuyo.karılarını en lüks hastanelere yatırıyolar nolacak devletin parasıyla(!!!???)işte bizim ülkemizde hiç kimse yerli yerinde değil.torpil,sahtekarlık almış başını gitmiş.şimdi bile bi işin olsa devlet dairelerine gitsen adamın yoksa yani torpillin kimse yüzüne bakıp işini yapmıyo.salla sallayabildiğin kadar.bu da bizim eksikliğimizi gösteriyo.bir defa değil vakti gelince 10 defa düşünelim ki bari bizden sonraki nesile bişeyler kalsın.bilmem anlatabildimmi????
 
Yukarı Alt