Bebek Yanlizliği

**SU**

çocukta yaparım kariyerde
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
643
Emoji Skoru
8
Yaş
43
Ailenin tek ve son bebeğiydi. Onsekiz aylık olunca konuşmaya baslamış ve söylediği ilk kelime, hayatta en çok sevdiği kişinin ki olmuştu: ANNE Bebek, aynı bedenin bir parçası olduğunu idrak edemiyordu ama, onu canı kadar sevdiğini ve onsuz yapamayacağını çok iyi biliyordu. Hele hele yarabbi, sütünü içtikten sonra onun sıcacık kolları arasında uyumak ve uyandığında yine onu baş ucunda görmek, ne doyulmaz bir saadetti. Bebeğin bu mutluluğu fazla uzun sürmedi. Annesi, onun masraflarını bahane ederek babasının "şef" olduğu bir bankada çalışmaya başlamış ve "Erkeklere taş çıkartan yaman bir iş kadını" olmuştu. Artık yavrucak, sabahları gözünü açtığında kendisini öpücüklere boğan gül kokulu annesinin yerine, plastik kokulu bir çiklet çiğneyen ve "dadı" olduğunu söyleyen kara-kuru bir kadınla karşılaşıyordu. Bu durumda çocuğun yapabileceği tek şey, avazı çıktığı kadar bağırıp ağlamaktan ibaretti. Fakat gözüne dadıdan çok cadı gibi görünen o kadının kemikli parmaklarıyla attığı ustalıklı çimdikler, onu doğduğuna bin defa pişman ediyordu. Bebek bir ay zarfında diğer çocuklardan farklı olarak ağlamamayı öğrenmiş, annesine kavuşacağı saatlere kadar dadısıyla birlikte televizyon seyretmeye alışmıştı. Babası, nüfus artışını "memleketin geleceği için bir tehlike" saydığından, oldum olası bebeğe soğuk davranır ve ara sıra uzaktan laf atmanın dışında ona pek yüz vermezdi. Bu yüzden yavrucak, tek tesellisi olan annesinin dönüşünü dört gözle bekler ve kucağına atılmakta gecikmemek için dış kapının yanında oyalanırdı. Fakat artık buram buram sigara dumanı kokan annesi, gelir gelmez ev işlerine koyulur ve onu alelacele doyurduktan sonra, kendi odalarından çıkartıp yan odaya aldıkları yatağına bırakırdı. Bebek bu durumda yine ağlamamaya çalışır ve eskiden anneciğinden duyduğu o güzelim ninnileri mırıldanarak uykuya dalardı. Bebek iki yaşına bastığında, annesi ona kafes içerisinde zıplayıp duran bir muhabbet kuşu hediye etti. Artık yavrucak, asık suratlı dadısının yerine onunla konuşuyordu. "Anne bankaya gitti, anne bankaya gitti", diyerek şikayette bulunuyordu. Anne ve babası, bu isabetli hediyelerinden dolayı yavrularının YALNIZLIK çekmediğine inanıyor, bu yüzden yeni aldıkları arabanın taksitlerini kolaylaştırmak için, tatil günlerinde de mesai yapıyorlardı. Kuş, belki de ayrı bırakıldığı sevdiklerine kavuşabilmek gayretiyle günün birinde kafesin açık bırakılan kapısından uçup gitti. Son arkadaşını kaybeden bebeğin onu yakalamak için uzanan elleri havada kalmış, uzun zamandır dökülmeyen gözyaşları, inci taneleri gibi ardarda sıralanmıştı. Kuşun uçtuğu yöne doğru mahsun mahsun bakarken:

KUŞ DA BANKAYA GİTTİ, diye mırıldandı, KUŞ DA BANKAYA GİTTİ
 

gelin54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
30 Nisan 2007
Mesajlar
168
Emoji Skoru
2
Yaş
32
yazik yaaaa

benim annemde calisirdi hep hatirlarim cok üzülürdüm, ayni evde anneme hasret kalirdim...
 

huysuz-citir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
11 Ocak 2007
Mesajlar
487
Emoji Skoru
0
cok duygulandim ben 13 sene sonra ogluma kavustum ama yinede yasam sartlarin getirdigi dolaylardan simdi 16 yasinda olan oglumun bebekligine hic doyamadimi anladim benim hatam kavusmanin rahatliyla bazi seyleri anlamadan gecmisim okuyunca anladim üzgünüm bebeklik zamanin tadini doyasiya cikartin anneler.:çok üzgünüm:
 

hicunutmiycam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Ağustos 2006
Mesajlar
16
Emoji Skoru
0
Ben Annemi 12 yasimda kaybettim, ve Annesizligin her acisini cektim kimse yasamasin diye dua etmekten baska bir sey elimden gelmez.. Arkadaslarimi kiskanmak cok kötü bir duygu.. insallah oglum benim yasadigim acilari yasamaz.
 

tuluat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
1 Aralık 2006
Mesajlar
202
Emoji Skoru
0
Off bu çok kötü yaaa. Naptın kumpir, darma dağın ettin :KK43:((
 
Yukarı Alt