• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Bekaretin önemi..

_gll

Nasipse bulur seni ✨
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2017
632
572
Değil. Bazı kızlar zarsız doğuyor. Bazıları ise sporda ve medikal işlemlerde kaybediyor. Bekaret denince akıla hep kadınlar geliyor, keşke bu cahillikten çıksak da erkeklerle eşit olsak. Söz konusu onlar olunca erkektir yapar, kız yapınca tam tersi.
Ayrıca bazı kızlar ön sevişme yapıyorlar, veya arka taraftan.. zarları duruyor evet, peki namusları?

kaleli1980

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2020
180
-24
bakir-bakire el değmemiş demektir. zarı sağlam demek değildir. zar sadece onun sembolüdür.

bayrak gibi düşün. bir vatan haini, elinde bayrakla gezince vatansever olamaz. ama bir vatansever için de bayrak namustur.

yani bayrak önemlidir. ama elinde her bayrak taşıyan vatansever değildir.

One of a kind

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2015
402
511
bakir-bakire el değmemiş demektir. zarı sağlam demek değildir. zar sadece onun sembolüdür.

bayrak gibi düşün. bir vatan haini, elinde bayrakla gezince vatansever olamaz. ama bir vatansever için de bayrak namustur.

yani bayrak önemlidir. ama elinde her bayrak taşıyan vatansever değildir.
iki saat düşündüm nereye varmak istemiş diye düşünmeye devam ediyorum
aklıma mukayyet.:))))

Deneme5

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2020
62
34
Bence namus demek değildir. Namus kişinin ahlakı,zihniyeti ve beynidir. Tıbbi olarak esneyen ve toplumda ambalaj niteliği taşıyan zarda değil.
Bekaretin önemi kişilere göre değişir tabikide saygı duyuyorum. Esneyen bir zar parçası bir kadının hayatını bu kadar etkilememeli diye düşünüyorum. Bence bekaret sevdiğin insana ait olabilme ruhen kalben zihnen, bağlılık, sadakat,dürüstlüktür.
Ama bizim toplumumuz o zar tamamsa herşey tamam gözüyle baktığından herşeyi hakediyor bence kaldı ki ne bakireler var dimi kucaktan kucaga gezipte kimsenin laf edemediği zarı olanlar.

Singil

Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2019
113
115
Bence namus iki bacak arası değildir. Dinimiz tabiki kadına da erkeğede evlenmeden haram kılmıştır. Ama gençlerimiz kardeşlerimiz bazen bi hataya düşüyorlar. Bize düşen doğru yolu göstermek. Namusunu kaybetmiş gözüyle bakmamak. Namus erkekte de kadında da aynıdır.

Mavim25

Küllin min indillah
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2019
404
1.337
Bence saçma bı düşünce. Ona bakarsanız bazı insanlarda ilişkide kan gelmiyor. O kişi şimdi namussuz mu oluyor?

Yukarı Alt