Bel ağrısı ve kahverengi akıntı(acil)

Cananceylan71

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2019
98
23
26
Kızlar 6+6 haftalık hamileyim ama şuan bel ağrım ve kahverengi akıntım leke şeklinde olmaya başladı böyle bı durum yaşayan var mı lütfen acil yardim edin korkuyorum bişey olacak diye 😭

LOTUS0710

Başlangıç: 92,9 Güncel:88,4 İlk hedef: 80
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
4.402
7.665
Kızlar 6+6 haftalık hamileyim ama şuan bel ağrım ve kahverengi akıntım leke şeklinde olmaya başladı böyle bı durum yaşayan var mı lütfen acil yardim edin korkuyorum bişey olacak diye 😭
Kanamalar ciddiye alinmalidir der doktorlar. Bi muayeneye gidin derim ben.

Yagmurr07

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2020
3.035
6.925
Kahverengi eski kandır yeni kan değildir korkmanı gerektirecek bişe yok ben 9 a gircem hayla lekelenme oluyo arada benım ki kırmızı bide gerci bayadır yoktu ıkı gundur yine basladı ama takmıyorum sitres yaptık a daha kotu olur sende yapma normal bence

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-05-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Cananceylan71

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2019
98
23
26
Kahverengi eski kandır yeni kan değildir korkmanı gerektirecek bişe yok ben 9 a gircem hayla lekelenme oluyo arada benım ki kırmızı bide gerci bayadır yoktu ıkı gundur yine basladı ama takmıyorum sitres yaptık a daha kotu olur sende yapma normal bence
Arkadaşıma da sordum şimdi yerleşme kanamasidir. Çok yoğun kırmızı olmadığı sürece bişey olmaz dedi

Yagmurr07

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2020
3.035
6.925
Benım ki parlak kırmızı yinede bişe olmadı kahverengi den hiç korkma bencede yerleşme kanaması

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-05-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

nisann_tr

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2017
2.093
3.229
33
Yerleşme kanaması 6+6da olan bir şey mi? Ben yerinizde olsam acile gider muayene olurdum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 161 gün kaldı.

Bu hafta içinde bebeğiniz hızlı ve tüm vücut olarak büyüdü. Mecvut yapı ve uzuvları genişledi ve daha gelişmiş hale geldi. Bebeğinizde yeni bir yapı oluşmadı. Bebeğinizdeki büyüme atağı, aynı şekilde sizde de gözleniyor. Meyve, sebze, tahıl, kepek gibi içinde yüksek miktarda lif içerin gıdalar tüketmek, kabızlık sorununuza yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Bglm_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2020
1.492
1.216
Hala devam ediyor mu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-05-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 178 gün kaldı.

Bebeğinizin saç modeli bugün ortaya çıktı. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum (ilk dışkı) oluştu. Bu ay artık daha az meme hassasiyeti ve memelerinizde daha az karıncalanma hissetmelisiniz. Anne adayları genelde ikinci trimester da (4,5 ve 6. aylar) kendilerini daha rahat hissederler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Bglm_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2020
1.492
1.216
Çok az şekilde peçeteye sildigimde var hala
Bi dr gidin isterseniz ben de tek bi noktadan bile küçük gördüm koyu kahve Vajinal olduğunu düşünmüyorum sizin içinde yoğun kırmızı olmadığı sürece sıkıntı yok diyolar bi dr gidebilme imkani varsa

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-05-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 178 gün kaldı.

Bebeğinizin saç modeli bugün ortaya çıktı. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum (ilk dışkı) oluştu. Bu ay artık daha az meme hassasiyeti ve memelerinizde daha az karıncalanma hissetmelisiniz. Anne adayları genelde ikinci trimester da (4,5 ve 6. aylar) kendilerini daha rahat hissederler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

SoranBayan00

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2018
58
17
Benimde oldu o haftalarda. Hem kahverengi hem açık kırmızı. İlk hamileliğim çok panik yapmıştım hemen doktora gittim. Doktor düşük belirtisi demişti ve progeston muydu neydi bi ilaç verdi. Ben çalışıyordum ve izin alıp 1 hafta dinlendim. Sonra herkes bende de oldu bişey olmaz işte yerleşme kanamasıdır herkeste oluyo demeye başladı. Doktora gitmek en garantisi vakit kaybetmeden. İşini şansa bırakma derim.

Cananceylan71

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2019
98
23
26
Benimde oldu o haftalarda. Hem kahverengi hem açık kırmızı. İlk hamileliğim çok panik yapmıştım hemen doktora gittim. Doktor düşük belirtisi demişti ve progeston muydu neydi bi ilaç verdi. Ben çalışıyordum ve izin alıp 1 hafta dinlendim. Sonra herkes bende de oldu bişey olmaz işte yerleşme kanamasıdır herkeste oluyo demeye başladı. Doktora gitmek en garantisi vakit kaybetmeden. İşini şansa bırakma derim.
Canım şimdi hastaneden geldim kese sağlıklı düşük riski var her hamilelikte olduğu gibi dedi. Birde bebeğin kalp atışı biraz yavaş dedi. Progesteron verdi. Ağlaya ağlaya eve geldim bişey olacak diye korkuyorum. Haftaya tekrar çağırdı

SoranBayan00

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2018
58
17
Canım şimdi hastaneden geldim kese sağlıklı düşük riski var her hamilelikte olduğu gibi dedi. Birde bebeğin kalp atışı biraz yavaş dedi. Progesteron verdi. Ağlaya ağlaya eve geldim bişey olacak diye korkuyorum. Haftaya tekrar çağırdı
Çoğu gebeliğin ilk zamanlarında oluyodur düşük tehlikesi. Bu süreçte sana tavsiyem ilacını aksatma ve bol bol dinlen. Yat uzan hiç bişeyi elleme dursun. Aynısını yaşadım bende birebir. En iyi yapacağın şey dinlenmek. Ve stres yapma lütfen. ben o hatayı yaptım ve bebeğimede yaşattım. Keşke daha sakin soğun kanlı olabilseydim ama anlıyorum insanın elinde değil ama stresi bırak ve dua et. Ve kalp atışı yavaş konusunda da tek bi doktora güvenme derim. Gidebiliyosan bir doktora daha gidersin.

Cananceylan71

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2019
98
23
26
Çoğu gebeliğin ilk zamanlarında oluyodur düşük tehlikesi. Bu süreçte sana tavsiyem ilacını aksatma ve bol bol dinlen. Yat uzan hiç bişeyi elleme dursun. Aynısını yaşadım bende birebir. En iyi yapacağın şey dinlenmek. Ve stres yapma lütfen. ben o hatayı yaptım ve bebeğimede yaşattım. Keşke daha sakin soğun kanlı olabilseydim ama anlıyorum insanın elinde değil ama stresi bırak ve dua et. Ve kalp atışı yavaş konusunda da tek bi doktora güvenme derim. Gidebiliyosan bir doktora daha gidersin.
Doktor rapor yazdı ama pazartesi mecburen yine işe gidicem inşallah 1 hafta yatmak iyi gelir canim.baska doktorlara da gidicem tabiki

SoranBayan00

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2018
58
17
Doktor rapor yazdı ama pazartesi mecburen yine işe gidicem inşallah 1 hafta yatmak iyi gelir canim.baska doktorlara da gidicem tabiki
En güzeli. Güzelce bol bol dinlen. Çok ayakta kalma. Dışarda dahi vakit geçirme çok. İnşallah 1 haftaya geçer hepsi. Ben öyle korkmuştum ki izin vermezlerse işten bile çıkmayı göze almıştım. Sen elinden geleni yap bebeğin için. Doğmak isteyen bebek her ne olursa doğar unutma. Rabbim bebeğini sana bağışlasın inşallah 🤲