Belcıkada oturum ıznı nasıl alınır en kısa yoldan?

Renklihatun

Sevgi anlaşmak değildir nedensizde sevilir 💖
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
1.480
4.749
En kısa yoldan mülteci olarak gidebilirsiniz . Başka bir kisa yolu yok zira dil biliyormusunuz işiniz hazir mi belçika sizi beklemiyordur saniyorum dil ve iş olmadan kolay yoldan gidiş varmi bilemem cok zor.

Velvette

27/30 - 30 DS - 1. Set 💪🏋️‍♀️
Pro Üye
12 Mart 2013
37.876
51.554
İş hazır 1 yıl veriliyor oturum izni ve 3 yıl aynı yerde çalışmak gerekiyor vatamdaslık almak ıcın benı eşim hemen goturebılecekmı işte.
Konsolosluğa sormalısınız bunları.
Belçikada nasıldır bilmiyorum ama bulunduğum ülkede (ve muhtemelen hemen hemen her ülkede) "dependent visa" denen bir olay var eş ve çocukları da götürmek için, aile birleşimi deniyor galiba Türkiyede.

AbsolutPromise

perfectly imperfect
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
2.186
9.543
İş hazır 1 yıl veriliyor oturum izni ve 3 yıl aynı yerde çalışmak gerekiyor vatamdaslık almak ıcın benı eşim hemen goturebılecekmı işte.
Eşiniz oranın vatandaşı mı bilemem ama 3 yıl aynı yerde çalışmayla avrupa ülkesinde vatandaşlık verilmez 😃 Belçikanın 3 dilini bilip sosyal uyumluluk gösteriyor da olmanız gerek diğer ek şartların yanında.

MissCherryBlossom

Guru
Pro Üye
23 Ağustos 2012
30.421
105.321
Gidebilirsiniz, eşiniz çalışma iznine başvururken sizin için de başvuru yapacak. Eşler için de ayrı bir vize çeşidi oluyor. İşyeri evraklara yardım edecek mi? Genelde ediyorlar, sizin belgeleri de doldursunlar.

MissCherryBlossom

Guru
Pro Üye
23 Ağustos 2012
30.421
105.321
Eşiniz oranın vatandaşı mı bilemem ama 3 yıl aynı yerde çalışmayla avrupa ülkesinde vatandaşlık verilmez 😃 Belçikanın 3 dilini bilip sosyal uyumluluk gösteriyor da olmanız gerek diğer ek şartların yanında.
3 yıl çok az, mesela Almanyada en az 7 yıl çalışmış ve sosyal kesinti ödemiş olmak ve dili süper konuşmak gerekiyor.

Yukarı Alt