1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
  Notu Gizle
 3. Notu Gizle

Ben Değerliyim!!!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve vicdan tarafından 31 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

  31 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : vicdan
 1. vicdan

  vicdan ~ справе&#1076 Üye

  Katılım:
  20 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.101
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Sorma bana ‘’Ben kimim?’’ diye..

  Cevapları sende saklı sadece..

  Ama yine de bir şeyler söyleyeyim sana..

  Bu belki yol gösterir şu anında..

  Sana dokunmadan hiç,biliyor musun ben kimim bu yolda?

  Ben özgürüm dostum..Özgür..Kendi hapishanemde müebbetini beklerken iyi halden çıkan bir özgür.Kendimden başka kimsenin beni bir yerlere kapatamayacağını bilen.Aldığı her nefesle yenilenen,ışıldayan,kendini artık o perdelerin,o duvarların arkasına saklamayacak kadar seven bir özgürüm ben.

  Ben kırılganım canımda,sevdiği her gözde daha önce kırılmışlıkların öfkesini gördüğünde,hayata karşı kaybedişi hissettiğinde,o değerin harcandığını hissettiğinde ,kırılanım ben..

  Ben incinebilenim…Laftan,sözden,olaylardan değil,hissedilen sevgisizlikte ,kişilerin bunu kendilerine nasıl yapabildiklerini sorgulayıp kırılan..

  Ben güçlüyüm..Her gelen olayda,her yaşanan anda,benim buram buram.Gücünü bilen,gücünden vazgeçmeyen,ben benim ne olursa olsun diyecek kadar ayakta duranım ben..

  Ben güzelim..Güzelliğim burnumda,belimin kıvrımında değil,ki o da bedenim,onu da sevenim,ama güzelliğini gözüyle serenim ben..En ortalara…Ki gören gözlere ulaşır o da nasıl olsa..

  Ben kadınım..Ufacık bir spermden insan oluşturabilecek kadar,onu besleyip büyütecek kadar,koynuna yatırdığı bebeğini kokusuyla uyutacak kadar kadın..sevdiğine sarılırken o olabilecek kadar,onun bütününü bulmasını sağlayacak kadar..Kadınım ben..

  Ben anneyim daha doğmadan bir canı sevebilecek kadar,onu kanımla besleyip hayata getirecek kadar,yıllarca uykusuz başında of demeden bekleyebilecek ,ona doğruları göstermek için,bazen gözünün yaşına katlanabilecek kadar,onu hayata hazırlamak için gece gündüz onun için çalışacak kadar,hastayken nefesini sayıp saatlerce başından ayrılmadan bekleyecek ,karnıma düştüğü andan sonra beynimin,kalbimin tamamı onunla yaşayacak kadar…Gözünün bir bakışına ,yüzünün bir gülüşüne dünyayı döndürebilecek kadar..

  Ben cesurum dostum..Her korkumun üzerine yürüyüp içinden geçebilecek,her korku sandığımı yenebilecek kadar güçlüyüm ben.

  Ben sebat edenim dostum..İnandıklarımın arkasında,tüm dünya karşıma dikilse de durabilenim..

  Ben sevenim.Her bakan göze,her gelen sese sevgiyle dönenim..Başkasını bilmeyenim..İnsanın yüzde yetmişi su diyene,yüzde yüzü sevgi diyenim. Tüm güzelliklerin sevgisiyle beslenenim…

  Ben özelim dostum.Benden bir tane daha yok bu koca dünyada..Hissimle,gözümle,hediyelerimle,kaşımdaki her telde..Tekim..tek olduğumu bilenim.Hediyelerim için ,tekliğim için,özelliğim,güzelliğim için kimseden özür dilemeyenim..

  Ben akıllıyım dost..Evrende görünenle görünmeyeni birleştirecek kadar hem zihinde hem histeyim..

  Ben değerliyim..hem de çok..Herkesi affedecek kadar,kendime kızmayacak kadar,yalan söylemeyecek kadar kendime değer verenim..En iyimi bulmak için kendimi her gün çalıştıracak kadar,kendimi sevip sarmalayacak kadar,hak etmeyecek hiçbir yargıyı kıyıma yaklaştırmayacak kadar değerliyim ben.

  Ben özenliyim.Senin için en iyisi neyse sana en güzel şekilde sunmak için düşünen.

  Ben ilgiliyim..benim dışımda olduğu var sayılan her canlının gözündeki gülüşü beslemek için daha ne yapabilirimi araştıran..

  Ben sevilmeye layık olanım..sevgim içimden taşarken tüm sevgileri hak eden..

  Ben şefkatliyim..Her acı çeken kalbe şefkatle dokunan,şefkatiyle acısını sevince dönüştürenim..

  Ben tatlıyım bal bal..Konuştukça şekeri ,öptükçe tadı,sarıldıkça tadı paylaşılan,bulaşan..

  Ben gerçeğim..Kendimin olabileceği en iyi hali için çabalayan,elle tutulan,gözle görülen,hayal olmayanım ben,nefes olanım en gerçeğiyle..

  Ben saygılıyım..Göz yaşlarına,acılarına,ofkene,sevgine,özeline,hayatına,rüyalarına,ama en öncesi olduğun sana saygı duyan..Her halinle ve her şeklinle,her hissinle..

  Ben saygı duyulanım dostum..Hayattaki varlığı saygıyla dolu olanım ben..

  Ben düşünceliyim ..bazen kendimi unutup,anda yok edip senin için ne yaratabilirimi hayatıma öz edinenim.

  Ben kararlıyım..Çok hem de..Kendimi bu kadar severken ona ihanet etmemeye,onun özünün her isteğini yerine getirmeye,bunun için bir tek parçasını bile ne olursa olsun hayatta feda etmemeye kararlıyım.Ben en iyime ulaşmak için kafama koyduğum tüm adımları ben gibi yine yapanım,yapana kadar yılmayanım..

  Ben doğalım..ne sevgimi verirken,ne gülerken,ne de ağlarken,ne konuşurken ne de dinlerken,doğama aykırı olanı yapmayanım.

  Ben benim dostum…kendini olduğu gibi kabul eden,kendini seven,kendine sahip çıkanım ben..Ben olduğum şeyim ve bundan gurur duyanım..

  Sorma bana artık ben kimim diye..

  Bak bana..
  Ben aynanım karşında..
  Ben senim,sende bensin aslında…

  Sev beni..
  Beni sevmen,kendini sevmendir anında..  a.s.
   
 2. 31 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : vicdan
 3. vicdan

  vicdan ~ справе&#1076 Üye

  Katılım:
  20 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.101
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Bu bir yaşam çığlığıdır olduğum yerden….
   
 4. 31 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : vicdan
 5. vicdan

  vicdan ~ справе&#1076 Üye

  Katılım:
  20 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.101
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Ben bir kadınım; doğduğumda aileme çocuk sahibi olmanın mutluluğunu yaşatmak dışında soy devam ettirebilme yeteneği taşımadığımdan çoğu zaman evlattan sayılmayan...

  Ben bir kadınım; uslu ol, hanım hanımcık dur, fingirdeme sözlerini pek küçücükken duymaya başlayan...

  Ben bir kadınım; ev içi işleri yapmayı öğrenerek geçirdiğim çocukluğum yüzünden aslında gelişebilecek bir çok yeteneğimi açığa çıkarma fırsatı bulamayan...

  Ben bir kadınım; okumasına ne gerek var, zaten evlenecek o denilen. Ne kadar okuyacağına bile evin erkeği tarafından karar verilen...

  Ben bir kadınım; törelerin zincirinden hala kendini kurtaramayan... hala töre cinayetlerine kurban giden... İşlenen cinayette hem kurban hem de suçlu olan...

  Ben bir kadınım; sokakta saldırıya uğrasam o saatte orada ne işi vardı denilen...

  Ben bir kadınım; aynı emeği harcadığım bir erkekten çok daha az kazanan... ev içinde harcadığım emek ise hiçe sayılan...

  Ben bir kadınım; her başarılı erkeğin arkasında duran.. bir türlü kendi başarılarıyla anılamayan... O başarılı erkek için hiç durmadan çalışan...

  Ben bir kadınım; bana dayatılan güzellik anlayışları içinde çırpınan... bu çırpınış sırasında bir anda aaaalaştırılan.

  Ben bir kadınım; doğduğunda babasına, evlendiğinde kocasına ait olan...

  Ben bir kadınım; başarılı erkek nesline ilk günahını işleten...


  Evet ben bir kadınım; gelecek güzel günlere gebe... içinde taşıdığı umudu yarınlara sunmaya hazır. Karların arasından boynunu uzatan çiğdemlerle galanthusların naifliğini ve bu görüntünün altındaki inanılmaz direngenliği taşıyan... kimsenin olmayan, kimseye sahip olma telaşı da taşımayan... hayatını kendi ellerine almak isteyen... sunulan kandırmaca haklarla yetinmeyecek olan. Emeğimin hakkı için yıllarca önce kazandığım bir günün içini çiçeklerle, böceklerle boşaltmanıza izin vermeyecek olan. Ben bir kadınım; umudum ben...a.s.
   
 6. 31 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : vicdan
 7. EU3

  EU3 Ziyaretçi  İki yazınızda çok güzeldi okurken insanı çok başka yerlere götürecek kendinden muhakkak bir parça bulunabilecek bir kadına kadın olduğunu hissettiren çok süperlerdi gerçekten